Testováno na VD: Kosmetická řada Alpa Batole

Rubrika: Testováno na VD

O další „testování na dětech“ jsem tentokrát požádala maminky z projektu Mateřská s VD. Ze všech zájemkyň jsem pak vybrala šest, které dostaly balíčky s výrobky z řady Alpa Batole. Jak s nimi byly spokojené, se dočtete v tomto článku.

Co přesně jsme testovali?

Každá z vybraných maminek dostala balíček se 3 produkty řady Alpa Batole. Dva produkty byly pro všechny stejné:

BATOLE dětský šampon s olivovým olejem

Jemný dětský šampon se hodí pro každodenní péči. Šetrně a dokonale umývá vlasy, dodává jim hebkost a lesk. Nedráždí oči. Olivový olej příznivě působí na vlasy i pokožku.
balení 200 ml
prodejní cena 39 Kč

BATOLE dětská koupel s olivovým olejem

Koupel s olivovým olejem je vhodná pro šetrné mytí a ošetřování dětské pokožky. Zanechává příjemný pocit svěžesti, nevysušuje pokožku. Olivový olej napomáhá její regeneraci.
balení 200 ml
prodejní cena 39 Kč

batolesampon batolekoupel

K nim tři maminky dostaly Batole dětský olej a další tři Batole dětské pleťové mléko:

BATOLE dětský olej s olivovým olejem

Olej je vhodný pro ošetření a ochranu jemné pokožky. Obsahuje vitamín E a olivový olej, který příznivě působí na pokožku a společně s olejovým filtrem zabraňuje vysušení a chrání citlivou dětskou pleť před opruzením a zarudnutím, napomáhá její regeneraci.
balení 200 ml
prodejní cena 57 Kč

BATOLE dětské pleťové mléko s olivovým olejem

Mléko je pro zvláště jemný a příznivý účinek vhodné pro ošetření dětské pokožky po koupeli. Olivový olej napomáhá udržovat pleť vláčnou a hebkou a dlouhodobě ji chrání před vysoušením. Mléko se nanáší na omytou a čistou pokožku a lehce se rozetře. Vytváří jemný a ochranný film.
balení 200 ml
prodejní cena 57 Kč

batoleolej batolemleko

Jak byly maminky s řadou Alpa Batole spokojené?

Znali jste řadu Alpa Batole už před testováním? Pokud ano, které výrobky a jaké jste s nimi měli zkušenosti?

Budulinek: Řadu Alpa Batole jsem před testováním vůbec neznala, ani z doslechu od jiných maminek.

danasi: Od Alpy jsem brala výrobky již v začátcích devadesátých let minulého století, kdy jsem měla první dvě děti. Takže při testování jsem se vrátila k znovuobjevené značce.

knizkova8: Ano, Alpu Batole znám už z dřívějška. Používala jsem už šampon, olejíček, koupel, krém i zásyp.

Teru: Moje děti mají po mně citlivou pleť a ne všechno jim sedne, i když to je pro citlivky přímo vyrobené. První výrobek, který jsem od Alpy měla, byl krém proti chladu s olivovým olejem. Osvědčil se mi velmi dobře, tak jsem zkusila i koupel, ale to měl Alešek asi citlivější období a kůže reagovala začervenáním, tak jsem už nic dalšího nezkoušela.

zaglo: Ne. S touto značkou jsem zatím neměla žádné zkušenosti.

zikminka: Ano, používali jsme kromě pěny i krém proti chladu či větru na ven v zimě.

Jak vybíráte kosmetické přípravky pro své děti?

Budulinek: Kosmetické přípravky pro děti vybírám hlavně podle osvědčené značky (orientované především na děti). Dalším důležitým faktorem je pro mě složení výrobků, vybírám si ten, jež má více přírodních složek, a pokud možno je dermatologicky testován.

danasi: Na Aviril jsem nedala dopustit ani u dětí, které se narodily až po roce 2000. Jen některé výrobky mi manžel vozil s ciziny. Manžel má pocit, že když jezdí s kamionem, tak se musí nějak jinak vyjádřit a přispět. A tak začal v cizině obrážet drogerie a obchodní domy zaměřené na děti a vždy přesvědčoval prodavačky nebo nakupující rodiče, aby mu poradili, co že je dobré. Z Německa hodně vozil Bübchen a ze Španělska zase jejich produkty. Jeden je i na fotce.

knizkova8: Spoléhám na osvědčenou značku. Sleduji složení výrobku a také mě samozřejmě zajímá cena.

Teru: Přípravky vybírám většinou podle zkušeností. Nivea byla u mě odmala jednička a je v podstatě dodnes. Když se mi po ní Alešek osypal, koupila jsem radši na chvíli něco v lékárně. Později jsem začala testovat, co mu vyhovuje a co ne, většinou jediným ukazatelem bylo to, že výrobek je určen pro citlivou pleť.

zaglo: Složení příliš nestuduji. Syn nemá žádnou alergii, tak to nesleduji. Mám oblíbené značky, přihlížím i k ceně – většinou kupuji cenový střed a nejvíc záleží na zkušenosti. Jakmile si nějakou značku oblíbím už nezkouším novou.

zikminka: První rozhoduje účel, pak cena a reakce a pokud vyhovuje, klidně používám nejlevnější „neznačku“.

budulinek_batole3 danasi_batole1

Jaký byl váš první dojem z přípravků, které jste dostali v testovacím balíčku? Čím vás překvapily?

Budulinek: Přípravky jsem byla mile překvapena, neboť mají krásně veselé, barevné a praktické obaly. Uvítala jsem, že v balíčku byla celá řada pro péči o miminko, tj. koupel, šampon a dětský olejíček. Složení výrobků nám vyhovovalo a žádná alergická reakce se neprojevila, naopak pokožka byla po použití přípravků krásně hebká a vláčná. Navíc pár kapek Dětské koupele do vany stačilo na opláchnutí miminka tak, že jsem již nemusela používat žádné mýdlo.

danasi: Vzhledem k tomu, že výrobky znám, jsem nebyla překvapena. Spíše jsem jen čekala, zda se mi potvrdí, že jsou to výrobky, které jsem ráda používala.

knizkova8: Přípravky mě nijak nepřekvapily, znám je.

Teru: Po rozbalení krabice a obalů jsem byla překvapená, jak jsou výrobky pěkně sladěné do stejných obalů odlišených barvou. Aleškovi se líbil obrázek rybičky a stal se poznávacím znamením – Alešku, podej mi šampón s rybičkou.

zaglo: Zaujalo mě pěkné balení výrobků. U dětské koupele jsem nevěděla, zda pění, a tak mě příjemně překvapila.

zikminka: Překvapilo mě, že jsme dostali normální velikost pěny, šamponu a oleje, myslela jsme, že půjde jen o nějaké vzorečky, potěšilo to.

S jak velkým dítětem jste přípravky testovali a jak se mu líbily?

Budulinek: Výrobky jsme testovali na pětiměsíční dcerce Denisce. Přípravek do koupele využila i moje čtyřletá dcerka Beatka. Obě holky měly pak krásně hebkou a vláčnou pokožku.

danasi: Tentokrát jsme testovali s dvouletou  Deniskou. Dětská koupel byla přivítána s nadšením a již je vypotřebovaná a musíme do drogerie pro další kousek.

knizkova8: Testovala jsem s tříletým Pepíčkem. Moc se mu líbila koupel, protože miluje pěnu. Také se mu líbilo, jak jsem ho natírala olejem.

Teru: Aleškovi jsou 2 roky, takže on ocenil obal, otvírání i vůni (pobíhal po bytě a museli jsme se slastně nadechovat). Nejdůležitější ale bylo, jestli koupel dělá pěnu v dostatečném množství a kvalitě. V tomto bodě obstála na jedničku. Alička zatím kouká spíš jak by se ve vaně napila nebo otočila, je jí 7 měsíců.

zaglo: 3 roky. Největší radost měl z pěny. U ostatních výrobků změnu moc nevnímá.

zikminka: Synátorovi je 25 měsíců a byl nadšený, miluje po koupání „masání“ jak říká… drží a drží a chce ještě 😀

teru_batole2 OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Jak testované výrobky vyhovovaly vám? V čem se osvědčily, případně co vás naopak zklamalo?

Budulinek: S testovanými výrobky jsem byla nadmíru spokojená a určitě bych je doporučila i jiným maminkám. Výrobky nejsou parfémovány a pokožce dodají vláčnost a hebkost bez jakékoliv alergické reakce.

danasi: Jsme spokojeni a neměli jsme žádné nežádoucí reakce. Manžel povídal, že Deniska po používání této kosmetiky zase voní jako malé sladké miminko.

knizkova8: Dětský olej byl velice příjemný, i malému to vyhovovalo. Stejně tak šampon. Jen koupel byla na můj vkus poněkud řídká, jsem zvyklá na tužší pěnu, spíš krémovou.

Teru: Výrobky se dobře drží, voní, použití bez problémů, tentokrát se ani nedostavilo začervenání pokožky, takže super. Zklamání je silné slovo, u výrobků jsem nic negativního nenašla.

zaglo: Se všemi výrobky jsem byla spokojená i manžel, který také často koupe. Obzvlášť si chválil snadné roztírání krému. Já na krému ocenila jeho příjemnou vůni.

zikminka: Já byla samozřejmě taky nadšená, spíš jedině, že nemám ráda olej, takže při nákupu spíše volím tělové mléko, ale i s olejem jsem to přežila a naprostá spokojenost, vše ok.

Který z produktů k ošetření pokožky po koupeli jste testovali? Dáváte přednost po koupání dětskému oleji nebo dětskému pleťovému mléku?

Zde jen dovysvětlím, že tři maminky měly ve svém testovcím balíčku pleťové mléko a tři dostaly dětský olej.

Budulinek: K ošetření pokožky po koupeli jsme měli možnost otestovat olejíček. My osobně dáváme přednost olejíčku před mlékem, neboť se lehce rozstírá a vstřebává do pokožky. Miminka mají pak pokožku oproti mléku déle vláčnou a hebkou. Nevýhodu jsem viděla v tom, že olejíček vystříknul a po použití se mi pod lahvičkou vytvářela mastná plocha (u jiných se mi to nestávalo).

danasi: Měli jsme k testování pleťové mléko. Dětský olejíček máme hodně rádi, byl doma i v dobách, kdy nebyly malé děti. Prostě Aviril je Aviril a nedáme na něho dopustit. Pleťové mléko hodně ocením v letních měsících po koupeli. Vzhledem k ročnímu období se mi zdá lepší. Prostě u nás je to tak nějak na roční období: zima olejíček, léto pleťové mléko.

knizkova8: V balíčku jsme dostali dětský olej. Osobně dávám přednost spíš krémům, ale tento olej mne překvapil, jak se krásně vtírá a nezanechává stopy na oblečení. Je velice příjemný na pokožce a dítě si vtírání a masáž vyloženě užívá.

Teru: Nejdřív jsem byla trošku zklamaná, že v krabici byl krém a ne olej. Nějak jsem od začátku mazala děti olejíčkem, krémy jsem nikdy nezkoušela. Toto bylo poprvé a trošku jsem se bála. Posléze jsem ale zjistila, že krém má příjemnou konzistenci, není hutný jako ty pro dospělé, které používám. Roztíral se mi skvěle a u Aleška už u něj asi zůstanu. Na Aličku jsem se vrátila k olejíčku, nějak mi to k miminku líp sedí.

zaglo: Testovali jsme mléko, což je dobře. Olej nepoužíváme. Mám pocit, že se olej hůře vstřebává. Testované mléko se snadno roztírá a příjemně voní.

zikminka: Dostali jsme olej, pěnu a šampon… koupeme denně, jen zcela výjimečně vynecháme a mladej chce pěnu každý den… a vyhovuje, i šampon, nikdy se nestalo, že by brečel, že se mu dostal šampon do očí, olej dobrý, ale já sama radši volím mléko.

budulinek_batole1 zaglo_batole2

Uvažujete, že si některé z produktů Alpa Batole koupíte? Které? Doporučíte tyto produkty i svým známým?

Budulinek: Produkty Alpa Batole určitě doporučím svým známým a maminkám, s kterými se dostanu do kontaktu. Pravděpodobně jim doporučím Dětskou koupel a Dětský olejíček.

danasi: Jak už jsem psala výše, již jsme dokoupili dětskou koupel. A jistě doporučím. A vlastně pokud se mne v průběhu let někdo zeptal, tak jsem i doporučila. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale v roce 1995 jsem v porodnici dostala domů pro dítě kosmetiku Johnsonˊs. Bohužel na něj dítě bylo alergické. Chtěla jsem to doužívat já a také mi to nedělalo dobře. Dermatoložka řekla, že to mám urychleně vyhodit a koupit klasické české Batole.
Za nás výrobky doporučujeme. A jsme velice spokojeni.

knizkova8: Uvažuji o tom, že u výrobků zůstanu. Rozhodně je doporučím dalším maminkám, se kterými se stýkám.

Teru: Určitě zůstanu u krému proti chladu, který používám celoročně. Koupelová pěna a krém Aleškova pokožka snáší skvěle, cena je super, takže budeme kupovat i nadále. Pro Aličku zatím zůstanu u původních produktů, které jsme používali před testováním, mají specifickou vůni a já k ní večer v posteli ráda čichám. Výrobky od Alpy doporučím s klidným srdcem.

zaglo: Určitě koupíme dětskou koupel a zvážíme také koupení pleťového mléka. Nejspíš rozhodne cena. Dětskou kosmetiku se známými většinou neprobíráme, ale pokud na ni přijde řeč, Alpa produkty doporučím.

zikminka: Určitě bych doporučila, jinak jsme už dokoupili pěnu, šampon ještě máme a olej taky… 🙂

Podtrženo sečteno

Po přečtení všech odpovědí je zřejmé, že všechny testované produkty u našich maminek prošly bez ztráty kytičky. Pokud přišlo nějaké překvapení, bylo příjemné.

Když vezmu v potaz i velmi příznivou cenu, troufnu si  šampon, koupel, pleťové mléko i dětský olej Alpa Batole za VD vřele doporučit.

testovani_ano

Podívejte se také do fotogalerie, kde v albu Alpa Batole najdete spoustu fotografií z testování.

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • my neznáme, moje děti promazávání nepotřebovaly.

 • mura

  pěkné fotky-zajímavé čtení

 • endlisek

  Vypadá to na kvalitní, přírodní prostředky. Takové by měly být pro děti všechny, bohužel, ne vždy je kvalita dodržena, ale vidím, že tato značka bude asi opravdu dobrá. Děti vypadají spokojeně:)

 • pivatko

  á super fotky

 • halina

  Hezké hodnocení. A přidávám se k danasi, značku znám skoro 25 let, už od svého prvního dítka. A dcerka v roce 1996 také zareagovala alergicky na Johnson´s, ale Batole bylo v pohodě. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist