PTVD – Jak jsme prožili Velikonoce?

Rubrika: Základní školy

Minulý týden článek v rámci seriálu První třídou s VD nevyšel. Byly Velikonoce, a tak jsme si také udělali takové malé prázdniny. Nebudu tedy déle zdržovat a vy se začtěte do příspěvků maminek našich prvňáčků. Jak děti prožily Velikonoce? Co je nového ve škole?

Alternativka – Zuzanka

Chtěla jsem napsat pár slov o našich zkušenostech s kapesným. Jednoznačně se osvědčilo. Holky ho dostávají vždy v pondělí a to podle věku. Bětce jsou tři, takže má 30 Kč, Zůza 60 Kč, je jí šest. Bětka ze začátku vůbec netušila, na co jí ty peníze jsou. Dávala je do kasičky, ale vůbec je neřešila. Postupně jí to dochází a minulý týden si koupila první hračku – puzzle s krtečkem. Puzzle jí teď začaly dost bavit… Zůza od začátku počítá a plánuje, co si koupí. Konečně skončilo věčné “somrování”, ať koupím tohle a támhleto v každém obchodě. Moje odpověď je vždy: “Máš kapesné”:) Zůza si koupila už tři nebo čtyři věci, vždy po pečlivé úvaze. Objednáváme přes internet, protože v obchodě přeci jen hrozí, že koupí v momentální touze jakoukoliv kravinu.

S penězi se naučila zacházet také díky tomu, že chodí občas do obchodu (máme ho kousek od vrátek). Najednou už zná jejich hodnotu a umí je sčítat. Už chápe i papírovky a taky ví, že největší je pětitisícovka.

Cokynalda – Verunka

Jé, utíká to moc rychle:-) Nestíhám ani psát, takže dvoutýdenní průřez našimi nabitými dny:-)))
Špatných zpráv a zároveň dobrých (těch bylo víc) mám spoustu….
U naší malé ve škole se chlapec ze 6 třídy během hodiny na záchodcích pokusil spáchat sebevraždu…:-( naštěstí ho našli včas a sanitkou s ním ze školy odjížděli i rodiče…..Je to už druhý pokus na naší škole a další dva případy, kdy děti vyhrožovali sebevraždou:-(  15 případů sebepoškozování, ve škole byl mezi žáky zjištěn dealer drog a další a další smutné jobovky…. toliko špatného z informací na třídních schůzkách….
Pro nás třídní schůzka dopadla na výbornou, předběžné známky na vysvědčení jsou jedničky a Verunku si paní učitelka moc chválí:-) V den třídních schůzek psali diktát a ve třídě byly jen 4 jedničky a Verunka mezi mina, juchů! 🙂 šikulka moje…. Ale největší radost mi udělala obrázkem co dělali na výtvarné výchově. Měli předtištěný důlek na kuličky na papíře a kuličky dělali z krepového papíru a lepily do nakresleného důlku, některé děti okolí důlku vybarvili zeleně, někteří hnědě, někteří vůbec, jen moje šikula nakreslila hnědou hlínu a přidala ještě žížalky:-)))) Jsem pyšná na její tvořivost:-)

Danasi – Eliška

Tento týden to bude smutné psaní. Minulý týden, jak jsme odeslali povídání do PVsVD, došel děda Horák, aby nám řekl, že zemřela babička Růženka. Všichni jsme byli smutní, jen naše Sisina, nechápala, proč se neveselíme. Protože běhala po zahradě s Ritou a Belinkou, které přišly s dědou. Všechny fenky běhaly po zahradě a dováděly, jen my jsme plakali. Týden byl ve smutku a ve čtvrtek byl pohřeb. Děda vede Valašský veterán klub a Růženku také všichni znali. Na pohřeb přišli nejen lidé s vesnice a přilehlého města, ale i veterán kluby. Před pohřební síní stály veterán auta a motorky. Venku hrála cimbálovka a do síně se všichni nevešli. Babička Růženka měla pěkný pohřeb, děda stál u hrobu a celé dvě hodiny přijímal kondolence, od spousty lidí, kteří se s Růženkou přišli rozloučit. Doma jsme velikonoce letos nezdobili. Nějak se to nehodí. Zdravíme všechny a snad se příští týden bude psát veseleji. Eliška

Povelikonoční týden začínal ve škole úterým a my jsme hned měli poslední plavání. Dostali jsme hodnocení. Většina z nás měla dobré známky. Nejhorší byla 2. Ve flétně nacvičujeme vystoupení. Ve čtvrtek byli třídní schůzky. Matematika mi jde dobře, chválila paní učitelka. Čtení umím i z neznámého textu mám 1. Musím jen přidat v diktátech. To jsou hlavní předměty, o kterých paní učitelka mluvila. Ostatní jsou asi v pohodě, protože jinak by se o nich zmínila.  Eliška

danasi

 

EE – Viktoria Ela

Zdravím všechny a hlásím návrat k rodině i na stránky VD 🙂
Tak pobyt v rehabiliťáku mi dal na jednu stranu zabrat, ale na druhou – „opustit“ po mnóóha letech rodinu na pár týdnů a přitom mít veškerý komfort (jídlo, úklid,…:-)) ) tak to bylo vážně dobré:-)) :-)) :-)) Ovšem ten návrat…záda mám rozbolavělá, doma musím všechno „dohnat“, ale

Viki – tak to je naprosto jiné dítě. Mysleli jsme si, že to zvládla beze mě docela v pohodě, ani učitelka si nevšimla výraznějších změn, ale řekla bych, že teprve doznívají „následky“…zhoršila se v učení, v ŽK jsou už třetí týden poznámky, že se Viki nesoustředí, nedává pozor a dělá si při vyučování „své věci“ – to budu muset probrat s učitelkou zítra na rodičáku a chování (tedy hlavně ke mně) je v jistých fázích už naprosto nepřípustné: je vzteklá, drzá, křičí, neposlechne ani po dobrém ani po zlém, dohody nerespektuje, učit se nechce, přitom se tolik potřebuje mazlit…včera na mě v amoku vykřičela, že mi to všechno jen vrací…No tak potěš Áloiz, to nás jistě čekají ještě mnohé horké chvilky! Momentálně je nějaký afekt (třeba i na hodinu a třeba ne jen jeden) na denním pořádku. V boji o to, kdo nakonec vyhraje je velmi zdatná, odolná a vytrvalá! Na to mi docházejí síly, protože situace kolem mě je taky na pováženou, kvůli zdravotnímu stavu budu muset nejspíš odejít ze zaměstnání a vypadá to tak akorát na pracák…a to prostě nejde!! Znám jednu maminu, co zůstala se starším synem pár dnů v nemocnici a mladší jí to měl tak hodně za zlé, že ji začal zcela odmítat, až prý skončili u psychologa…jsem z toho dost nešťastná. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Chce to jistě i mou vytrvalost, důslednost, klid a – čas…no ale jistě se to lépe říká, než žije, ale snad to nějak zvládnem :-))

ee

Ve slabikáři jsme četli písmeno F f, matematiku jsem ještě ani neviděla, diktáty jsou katastrofa…sice jim p.uč. ještě ty úplně špatné známky nedává, ale…Také měli spoustu krásných akcí, např. velikonoční tvoření, besedu s filmem o tom, jak žijí děti i jinde ve světě a že to někde vůbec nemají lehké a musí tvrdě pracovat, také bylo kino se ŠD, výlet do Prahy (p.uč. organizuje vždy na jaře a na podzim výlet vlakem do Prahy, přihlásit se může kdo chce, protože jsem stále v prac. neschop. a ani tak bych výlet neuchodila, p.uč. se nabídla, že vezme Viki s sebou – přijela naprosto nadšená a vyprávěla mi různé pověsti, které jí k určitým místům p.uč. vyprávěla 🙂 )

Králíček4 – Dominik

Tak tento týden nějak nemáme co psát,co se týká školy pondělí až středa byl doma,měl slabou teplotu a tak,aby z toho něco nevzniklo.Ale protože byl v pořádku,tak jsme si první prázdninový den udělali výlet na Macochu,Punkevní a Kateřinské jeskyně.Včera jsme měli velkou povinnost a to sehnat Domčovi kalhoty,což je na hubené a dlouhé dítě umění,byl to už třetí pokus,ale podařilo se a pak byla odměna ve formě super hřiště.Dnes je sobota a tak musí dopsat úkoly a budeme chystat něco na zítřejší oslavu narozenin a pečeme mazance.

králíček4 králíček králíček2 králíček3

 

Ksalavova – Kačenka

Pomalu, ale jistě se nám blíží konec školního roku. Ve škole jsme měli opět třídní schůzky a zatím je vše v pořádku. Kačenka se ve škole snaží co to dá, ikdyž někdy přinese i horší známku.
Velikonoce jsme prožili v rodinném kruhu na vesnici a všichni jsme si je krásně užili. Děti byli koledovat a přinesli si pěknou výslužku.
V týdnu nás čeká sedmiletá prohlídka u lékaře, protože Kačenka oslavila již své sedmé narozeniny. Také jdeme v pondělí vyzvednout Kačence brýle, a konečně pořádně uvidí na tabuli.
Úspěchy děti dosáhli i na hasičích. Měli hasičské závody a zároveň zkoušky odbornosti, které jak se musím pochlubit, zvládli na jedničku.
Také jsme již děti přihlásili na letní tábor a přišli nám veškeré podklady. Hned v sobotu po vysvědčení nastoupí do autobusu a hurá na tábor. Máme osvědčenou společnost Haul a děti jsou s táborem velice spokojeni. Fanoušek jede již po čtvrté a Kačenka podruhé. Už se moc těší a přiznejme si, rodiče také. Všem přeji krásný slunečný týden.

Ludlinka – Terezka

Zdravíme  všechny a přejeme krásné velikonoční svátky i když článek vyjde až po.
V češtině přibylo písmenko G a v matematice opakují dále do 15.
Ve středu děti dělali ve ve výtvarné výchově zajíčka z pet lahve a donesli zasazenou
trávu.Měli udělaný krásný zapichovátka do kvítek, ale bohužel někdo ve škole trávu
přelil a začala hnít a smrděli i zapichovátka, museli jsem vyhodit.
V ponděli ve škole zdobili perníčky.
No a pak prázdniny, děti se na ně opravdu těšili.
Mějte se všichni krásně.

Miney777 –Kristýnka

Velikonoce jsou za námi, byly krásné, děti si hledání pokladu od králíčka užily ,a zase máme za sebou dalších pár dní z nemnoha (u nás) školních.
Děti v naší třídě už dokončily spoustu pracovních sešitů – minulý týden mi jich Týnka asi 6 nebo 7 donesla domů. Nečtou už ze slabikáře, čtou si knížku na pokračování, nebo jeden ze starých slabikářů. Paní učitelka prostě jede podle sebe – hravou formou, tak aby to děti bavilo… Jsem šťastná, za to, jakou jsme vychytali vyučující, takovou bych přála každému žáčkovi 😉

Tento týden jsme měli třídní schůzky, mimo jiné se probírala hlavně naše angličtina (hrůza a děs) a škola v přírodě, která bude příští měsíc (Týnka se už moc těší, já méně 😉 )

Naše školní aj je totiž děsná odysea 🙁 Od začátku školního roku bojujeme s paní učitelkou (mají jinou, než třídní). První hodinu, co dostaly domácí úkol řekla dětem, aby malovaly do učebnic, které se na konci školního roku vrací (ti rodičové, co u dú nepoužívají hlavu, nechali děti fixama do těch učebnic malovat :-/ ) – já to odmítla, stránku jsem okopírovala – napsala pí uč rozhořčený lístek, napsala i třídní. O.K. – toto už se neopakovalo. Poté děti měly mít prázdný sešit bez linek, kam budou pracovat, a kam pí uč bude lepit to, co probírají, co si máme zopakovat – za dosavadní školní rok tam mají vlepené 3 obrázky, co si vybarvovaly, 1 sdělení od vyučující (a to ještě ze září :-/ ) – a to máme konec dubna. Na pololetní tř. schůzce jsme to probírali s naší třídní, slíbila, že ztratí slovo – ztratila – vyměnila se hlavní vedoucí, která má cizojazyčné vyučující na starosti – a ejhle – dostali jsme domů lístek – že se děti mají doučit slovíčka za 4 lekce (cca 70 slovíček) a naučit asi 6 písniček nazpaměť 🙁 od té doby zase nic, až do minulého týdne, kdy dětem pí uč sebrala učebnice i prac sešity – a v pondělí (aj mají v pátek) jim je vrátila se zaškrtnutýma 6 stránkami, které si mají doma dodělat a k tomu naučit další 3 písničky.

Na tř. schůzce, která byla tento týden byla i vedoucí této pí uč a říkala nám, jak by měla taková hodina u prvňáčků vypadat – ale bohužel – realita je u nás úplně jiná 🙁 Je prostě vidno, že paní učitelka, která naše dětičky má svůj čtvrt úvazek nezvládá :-/ Podle vedoucí by měli umět základní fráze, pár čísel (to sedí) měly by mít naposlouchané nějaké písničky – ale neměly by se je učit nazpaměť 🙁 A co je hlavní, měly by zvládnout cca 6 slovíček za měsíc – v čemž jsou započítané i číslovky, barvy apod. – a v tom se prostě s naší pí uč rozcházíme diametrálně – podle ní by měly umět slovíček cca 90 (za 6 lekcí 🙁 :-/ ).

Ufff – tak jsem si postěžovala, kdo dočetl až sem, děkuji a přeji krásné jarní dny 😉

 miney4 miney2miney miney3

 

Myšička1407 – Vašík

Zdravím všechny předem chci všem popřát krásné velikonoce. Klukům bohatou pomlázku a holčičky ať to šlehání moc nebolí. :-)Ve škole se nic moc nezměnilo, procvičovali čtení dě tě ně mě psali písmeno ch počítají do 20. Ve čtvrtek jsme Vašíkovi přivezli domů štěňátko a radost byla nepopsatelná. Nejprve se ptal čí to je a jak dlouho u nás může zůstat. Pak jsme mu řekli, že je jeho. Měl obrovskou radost. Hned se spolu začali kamarádit a hrát si. Krásné svátky a klidný povelikonoční týden všem. Máme spoustu úkolů. Snad to všechno zvládneme 🙂

myšička1407 myšička2

 

Nuninka – Naty

Tento týden byl ve znamení třídních schůzek. Natyho paní učitelka má nemocnou dceru, tak ve škole nebyla. Naty říkal, že děti měli radost, že je učí paní učitelka od druháků. S ní jsem také na třídní schůzce mluvila. A první co se mě plala bylo: a proč jste tady? S Natym není žádný problém, je moc šikovný a také se už sklidnil. Prostě ho chválila. Známky se neřešily vůbec, spíše šlo o takové všeobecné povídání. Takže pohoda 🙂

Tento týden byl pro děti krátký, a díky suplování se nebralo nic nového, spíše takové opakování a procvičování toho, co už umí.
Počítání do 20, čtení a psaní. Takže pohodička. Na prázdniny mají děti více úkolů, tak doufám, že to nebudeme dohánět až v pondělí.
Naty se už těší na Velikonoční pondělí a školu teď vůbec neřeší, tak ho nechám a v neděli si úkoly udělá.
Budeme si užívat prázdnin, tak snad bude hezké počasí 🙂

Pvosa – Simonka

V sobotu jsme s kamarádkou vzaly děti na výlet a jeli jsme na akci od DDM, které pořádalo indiánské putování parkem zámku, v kterém kamarádka pracuje. Holkám se to moc líbilo. Až tak, že by Simonka chtěla indiánskou oslavu narozenin.

pvosa5 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA pvosa4OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento týden měla Simonka i ostatní žáci krátký. Jen 3x do školy a pak velikonoční prázdniny. V účení Simonka nic nového neprobíraly. Na prázdniny dostaly o trochu více čtení a počítání.

V úterý byli rodiče pozvnáni na schůzku, kde jsme se dozvěděli něco o plánovaných akcích a hlavně o studijních výsledcích našich dětí. Simonku paní učitelky chválily, jen to není žádný rychlík, ale jede si svým klidným tempíčkem.

Jelikož Simonka už třetím týdnem pokašlává a ráno je hodně zahleněná, tak jsem s ní ve středu ráno zajela k doktorce. Dostala sirup na kašel a antibiotika na doléčení. Odpoledne Simonka přinesla domů ze školy vyprat oblečení na tělocvik a ručník. Také donesla velikonoční výtvory, které už zdobí naší domácnost. Aby jsme toho neměli málo, i mladší dcera přinesla výtvory ze školky.
Ve čtvrtek a pátek holky přes den hlídala moje mamka a sestra.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Cokynalda – to jsou fakt strašné zprávy…jakou šílenou beznaděj či strach muselo to dítě prožívat, že…?
  Jinak jsem se musela smát Verunčině vynalézavosti: žížalky kolem důlku…Viki mívá také takové nápady :-))
  Danasi – také jsme se nedávno rozloučili s naší babičkou Růženkou…ale všechno jednou přebolí…upřímnou soustrast. Jo a diktáty – ty jsou pro nás taky nejhorší:-(
  Ksalavova – chválím i malé hasiče! Možná kdyby nám ti pomohli… díky požáru nedaleko jsme byli tuhle slavní i pár dnů v TV :-))
  Nuninka – s tou prací to ještě není jisté, ale doktor mě na to připravuje…ještě mám dva měsíce a uvidíme, no
  Myšička – krásné štěňátko:-)) Taky jsme si už říkali, že bychom měli té naší psí babičce pořídit nějaké štěně,aby ho stihla všechno naučit a nemuseli jsme to pak dělat my:-))
  Miney777 – tedy to je taky šílený příběh ta vaše Aj!!! Když tam jsou takové zmatky, tak bych to asi zas tak moc neřešila…

  No tak mi děvčata přejte hodně trpělivosti, bych tu naši cácorku brzy „zkrotila“ :-)Už jsme spolu měly dlouhou řeč a zatím to vypadá, že to snad už pochopila…ťuk ťuk ťuk. Ono je to naše dítko takové impulsivní už od narození – a přitom tak zranitelné, co se vztahů týká…ve škole je podle. uč. k dětem taková „Matka Tereza“ a toto asi fakt v sobě nezvládla a tak to řeší jak to řeší, no…tak spolu zkusíme najít jinou cestu 🙂

 • Peťka

  Po přečtení děsivých zpráv od Cokynaldy mi úplně mrazí. Co se to děje? Takové „malé“ děti a mají tak šílené úmysly?

 • danasi

  Děti měli pěkně přeplněných 14 dní.
  Cokynaldo – je to otřesné. Ty bydlíš asi někde ve velkém městě.
  Mysičko – štěňátko je pěkné.
  Pvosa – indiánská oslava je pěkná.
  Nuninko – děkuji.

 • Cokynaldo, tak to je teda pěkně děsivé 🙁
  Danasi, upřímnou soustrast. 🙁
  EE, moc ti přeji, aby se situace doma obrátila v dobré. A s tou prací to je jisté?
  Miney777, 🙁

  Tentokrát je to pěkně děsivé a smutné čtení, tak doufám, že se vyjasní a bude lépe.

 • mysicka1407

  děkuji za pochvalu Marináda

 • Králíček4

  Moc starostí a problémů holky máte,ale snad zase bude líp.

 • Marinada

  Všechny příspěvky byly dnes neuvěřitelně napínavé…a tolik starostí se nakupilo 🙁 Tak přeji, ať všechno všem dopadne co nejlíp.
  Štěňátko je nádherné!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist