První třídou s VD – učení nás baví

Rubrika: Základní školy

Také vás zajímá, jak naši prvňáčci pokračují ve svých třídách? Co nového se naučily a co všechno spolu s paní učitelkou prožívají?

Každý týden usedám k PC, abych pro vás sestavila článek a každý týden se nestačím divit, co všechno už děti zvládají a jak se jim ve škole daří. Líbí se mi, že jenom nesedí v lavicích, ale podnikají i řadu zajímavých akcí. Například Eliška i Nathaniel začnou v rámci výuky jezdit na plavání.

A jaké akce pro vaše děti pořádají vaše paní učitelky/ páni učitelé? Jste za takové aktivity rádi?

Ještě bych ráda popřála Verunce vše nejlepší k narozeninám!

A teď už nebudu zdržovat a přeji hezké počtení.

Alternativka – Zuzanka

U nás jsou dvě novinky. Za prvé začaly holky dostávat každé  pondělí kapesné. Muž vymyslel, že částku budou mít podle  věku, takže tříletá Bětka dostává třicet korun a šestiletá  Zůza šedesát. Myslím, že je to dobrý způsob, jak si můžou  začít zvykat na peníze a hospodařit s nimi a za druhé konečně  se vyřeší to neustálé škemrání v každém obchodě, co kdo  chce koupit. Jednoduše mají své vlastní peníze a ty si mohou  investovat buď do malých „krávovin“ v každém obchodě nebo si  prostě ušetřit na něco pořádného.
A druhá novinka jsou velké desky – šanon, který dostala Zůza jako  dárek a může si do něj zakládat všechny ty svoje kresby a  omalovánky. Přišlo mi líto, že nakonec všechny obrázky končily  v kotli, protože se tak různě povalovaly. Na zadní stranu vždy  napíše datum, kdy ho namalovala, vloží ho do průhledné košilky  a má luxusní album obrázků. Malování jí teď dost baví.

Cokynalda – Verunka

Utíká to moc moc rychle – dnes jsou opět zápisy do prvních tříd a mě to přijde jako včera co jsme tam s Verunkou byly:-) a teď je z ní už prvňák se vším všudy:-)
Všem budoucím prvňáčkům přeju, aby se jim ve škole líbilo, tak jako Verunce:)
Jarní prázdniny se blíží a jelikož se s námi zima u nás v Čechách zdá se nadobrou loučí, tak jsem Verunky na úterý omluvila ve škole a vyrazily jsme na sjezdovku:-) odpoledne jsem vyzvedla úkoly ve škole a doma nás čekal další maraton – 2 hodiny učení, ale i tak to stálo zato:-)
Během týdne přibyla další písmenka B a Č a nějaká další:-) V matematice sčítáme a odčítáme do deseti a tím pádem jsou všechny prstíky zaměstnané, ale zvládne to i bez nich, ale musí se jí chtít:-)
Dnes dostali nové písanky, takže ve tříde byla ráno radost při rozdávání veliká:-)
A další radost měli děti z bonbónkových motýlků od Verunky (máme dnes svátek), jen jsem je zapoměla vyfotit:-) Verunka si domů donesla přáníčka od kamarádek a předčasně dostala ve třídě narozeninového hobla s počtem 7 trkanců:-) Sedmé narozeniny slaví moje princezna až ve středu, tak jí dají hobla nejspíš ještě jednou:) a na další sobotu chystáme narozeninovou párky pro pozvané kámošky, takže mi začíná maraton v kuchyni, aby se u nás měli holky dobře:-)
A zítra hurá na karneval – přijde tam malý kostlivec a Abbey Monster High:-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Danasi – Eliška

Ahoj všem tetám. Dneska píši já Eliška. Ve škole jsme dostali nový pracovní sešit do matematiky. A dostali jsme novou kartu na usměváčky nebo zapomínáčky. Už má již první usměváčky a hned první školní den jsem dostala 3 jedničky s hvězdičkou.  Do flétny si mám koupit novou knížku – jistě musí jí koupit maminka, ale rozumíte. A paní učitelka pověděla, že budeme chodit na plavání. Už se moc těším.

EE – Viktorka

Tento týden uběhl snad ještě rychleji než ty ostatní…čím to je? 🙂
V pondělí Viktorka přinesla z keramiky – prý zamilovanou – kočku, má na sobě srdíčka. Moc hezkou. Ve čtení pokročili k písmenu Š š, v psaní velké P, v matematice počítají do 9. Naučili se básničku a Viki byla velmi pochválena, protože jako jediná ji přednesla i s nadpisem 🙂 V prvouce se začínají učit hodiny.
Ve středu byl na jejich školičce zápis do 1. tříd, jsme rádi, že se naši sousedé rozhodli dát jejich holčičku také na stejnou školu, jako je Viki. Mají se holky rády. Ve čtvrtek odpadlo tancování (chodí tam s Viki ještě 2 dobré kamarádky od nás z vesnice, taky prvňačky, akorát z vedlejší třídy). S maminama se střídáme v jejich vožení. Nyní byla řada na mně. Normálně je vyzvedávám až ve 3h, ale udělala jsem jim radost a vyzvedla je už po obědě, vzala jsem je k nám a společně jsme si užily super odpoledne, holky vůbec nechtěly domů :-)). V pátek na nás konečně došla řada ve víkendové péči o třídní morče Karla:-)) Každý týden si Karla bere některé z dětí na víkend domů a pečuje o něj. Viki se už nemohla dočkat! Její trpělivost je ale náležitě odměněna tím, že příští týden jsou u nás jarní prázdniny a tak si Karlíka užije celý týden!

Králíček4 – Dominik

Nastala doba kdy se střídají jarní prázdniny,nás čekají až za týden,ale už se těšíme.Je docela zajimavé a kolikrát mě napadlo,proč jsou jarní prázdniny vlastně v zimě.Ve škole nejsou větší problémy,dále trénujeme čtení,psaní,počítání,učíme se další písmenka a nemáme žádný větší problém.
Ve škole připravují besídku prvňáčků,aby rodiče viděli jak mají šikovné děti a co se už zvládli naučit.Dominik tedy dostal domů na naučení básničku a tak doufám,že se bude snažit.

Ksalavova – Kačenka

Je další sobota, ale tento týden se nic zvláštního neodehrálo. Jak jsem psala v minulém článku deti mají jarní prázdniny a tak byli celý týden u babičky.
Byli moc spokojeni, protože babičky jsou moc hodné a vnoučata rozmazlují. Mají na děti v tomto ohledu již více času, než když jsme byli dětmi my. Nyní si řeknou, že vnoučata jsou vnoučata a tak se jim plně věnují. Chodí s nimi ven, na koupaliště, hrají s nimi různé hry, protože vědí, že vnoučata odejdou domů a pak budou mít zase plno času na to, aby si vyžehlily, uklidily a podobně.Tak jsme je dnes přivezli domů a zase jim od pondělí začnou povinnosti.

Miney777 – Kristýnka

Tento týden – v úterý –  jsme domlouvali v ZUŠce, kdy tedy bude ta naše cácora chodit na hodiny houslí 🙂 Pokud jsem se o tom nezmiňovala, tak to je nástroj, který jsme měli „vymyslet“ společně s dítkem během uplynulého pololetí – případně to nechat jen na něm. Týna si to rozhodla sama. Tak se přiznám, že jsem byla překvapená, ale je to její volba. V květnu proběhne „přezkoušení“, jestli je to pro ní vhodný nástroj či ne… Ve středu jsem jí přes její neustálé naléhání domluvila družinu – byla poslední ze třídy, kdo nechodil. Tak je spokojená – chtěla si tam s dětmi pohrát, na základě toho, co jí všechno vyprávějí. Dokonce tam prý mají i TV a PC – což mě překvapilo. Ale denně chodí ven – alespoň na hodinu – tak jsem ráda… Chodí jen 2-3 dny – pátek máme dle domluvy – v po + stř má ZUŠku a zbylé dny chce do „družky“ jak jí říká 😀 Máme už 4 díl písanky, nově tento týden probírali č, š. Tolik od nás – víc nevím, a nebo vím, ale nevzpomenu si 😀 Mějte krásný další týden, my si jdeme užívat slunečné soboty 🙂

miney777-čl.23 miney777-čl23-2

Nuninka – Nathaniel

Další týden je za námi. Je to možné, nebo se mi jenom zdá, že to tak strašně rychle utíká?
Naty už umí další nové písmenka N,V,Z. V matematice se učí počítat do 9 a už mají 2 díl matematiky. :-)Co ho baví nejvíce? Řekla bych, že čtení a počítání. V tom ho paní učitelka také velice chválí.
Perem zatím ještě nepíše, ale má slíbeno, že pokud mu to půjde tak hezky jako doteď, tak už si pero bude moct brzo také přinést. 🙂
To bude super, protože jedno dostal za krásné vysvědčení a už se těší, až ho ponese do školy.
Příští týden začnou školáci jezdit na plavecký výcvik, doufám, že se jeho plavání zlepší. 🙂 Vodu má moc rád a už se těší.
I když, více asi na to, že to je v rámci školní výuky. 🙂
V družině chodí ven a podle toho vypadá i jeho oblečení. Bývá komplet od bláta. Takže super.
Jinak naše situace ve škole, se zatím drží v pohodě. Naty si na nic nestěžuje a zdá se být ve větší pohodě, než byl. Tak už to snad bude dobré.A to je pro tento týden všechno. Nic zajímavého se nestalo, žádný výlet nebyl, tak už není co psát. 🙂

Pvosa – Simonka

Další týden utekl jak voda. Simonka se naučila číst další písmenka „K, Š“. Procvičovali psaní písmenka „d“. V matematice počítají do 10. V prvouce probírali části těla. Ve výtvarce tvořili valentýnská srdíčka. A další týden si bude Simonka užívat jarní prázdniny.

pvosa-čl.23-1 pvosa-čl23

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Králíček4

  Anonymní,já vím,že je spoustu okresů a střídají se,to byl spíše takový povzdech,že jarní prázdniny jsou vlastně v zimě,no někdo je má na jaře.Ale když tak přemýšlím,tak si říkám,ale jistá si nejsem,že možná kdysi dávno byli naráz v celé republice,ale to je už tak pro pamětníky,ale třeba se pletu.

 • Anonymní

  jééé, tak koukám, že i vám ostatním to tak rychle utíká…:-)) Že je to zvláštní? To se připravujeme na pondělní tělocvik, už hned balíme na čtvrteční taneční a už je zase neděle…

  Králíčku – jarní prázdniny už začínají v zimě proto, aby se stihly za dva měsíce po týdnu vystřídat všechny okresy rovnoměrně ve všech krajích. Kdyby byly prázdniny všude najednou, to by byl mazec. Spousta rodin jezdí na hory, ven z města…Tak letos alespoň jarně vypadaly, i když byly v zimě…:-)

 • Králíček4

  u nás počítají také z hlavy a jen do deseti,ale každá škola má jiný přístup

 • miney777

  U nás také počítají před 10 – ale do 20 asi ještě ne.. i když, Týna teď začala z hlavy počítat „desítky“ – třeba 44+44…. A až občas zírám, jak jí to jde…

 • Ivča a Domča

  Jessenko, asi je to co škola rozdílné. Do školy, kam půjde Domča už na začátku prosince počítali z hlavy do deseti a nyní už taky dělají dávno do dvaceti. Je to nejspíš individuální, dle mě…

 • Anonymní

  Ahoj, mám taky prvňáčka, v matematice počítají už do dvaceti a končí třetí díl Matematiky.Tak nevím čím to, že jsou tak napřed oproti ostatním, co sem píšete příspěvky. Naštěstí to syn zvládá bez problémů. Jessenka

 • ludlinka

  Zdravím všechny. Vidím, že jsem zase propásla, ale když ten týden tak rychle uběhne.
  Terezka dostala už nové sešity do matematiky a jazyka českého, s tím, že titulní stranu si mohou sami vybarvit.
  V matematice počítají do 10.
  Terezku vůbec nebaví výtvarný výchova, už od včera plače, že tam nechce, nevím co se zase děje.Celkově má zase období, kdy se jí nechce do školy, doufám, že to zase brzy přejde.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist