Hravý svět Zuzany Pospíšilové

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Dětská psycholožka Zuzana Pospíšilová napsala pro děti již celou řadu knížek, které se setkávají s velkým úspěchem. Dnes vám představím hned tři její novinky, o které si v naší soutěži můžete i zahrát!

Na VD jste se již mohly seznámit takřka se všemi knihami, které Zuzana Pospíšilová vydala v nakladatelství Grada, ať již formou recenzí nebo soutěží. Tady jsou její nejnovější:

Myslí ptáci na legraci?

Obálka Myslí ptáci na legraci.inddJsou to záhady v tom zvířecím světě!

Tak například netušíme, proč se pštrosice parádí tak velice anebo proč sýkorky nestartují motorky. Možná se snad také ptáte, proč v poušti velbloudi vůbec nikdy nebloudí. Jak je možné, že když přijde panda, vždycky je s ní švanda? A co ptáci, myslí taky na legraci?

Že nevíte?! Stačí číst rýmovaný živočichopis.
Veselé básničky o zvířatech, která se nápadně podobají lidem, jsou určeny pro děti od předškolního věku.

Ilustrace: Černochová Cecílie / Počet stran: 80 /Formát: 17×25 /Cena: 229 Kč
Vyšlo v edici: Říkanky a básničky
Více o knížce s možností objednání zde.

Myslí ptáci na legraci?

Ornitolog hlavu ztrácí, protože má těžkou práci.
Chce zjistit, zda všichni ptáci myslí někdy na legraci.
Racek, ten je bez debat – chechtání má velmi rád.
Taky husa smíchy heká, na další vtip vždycky čeká.
Pštros, ten radši hlavu schová, ať neslyší vtipná slova.
A co moudrá sova v lese? Myslíte, že vtípky snese?
Většinou však přesto ptáci mají smysl pro legraci.

Bezpečnostní opatření

Jedna věc mě stále trápí. Proč nám děti nosí čápi?
V zobáku jen mašličku, pod ní dítě v uzlíčku…
Děti nejsou připásané! Co když se jim něco stane,
když na čápa přijde spaní a pustí se do zívání?
Žádám proto, ať se změní bezpečnostní opatření!


Hravá škola: hříčky se slovíčky

Obálka Hravá ¨kola - híky se slovíky.inddDavid s Adélkou jsou nemocní, a tak jim hrozí nuda. Naštěstí je tady tatínek, který umí vymyslet ty nejlepší slovní hry na světě.

Už jste někdy skládali novoslovo nebo cvičili veršovací rozcvičku? Víte, jak se hraje na líného řečníka?

Začtěte se do této originálně ilustrované knížky a zjistíte, že máme krásnou mateřštinu – čeština není jen povinný školní předmět, ale především tvárný a bohatý jazyk, se kterým si můžete užít spoustu zábavy a přitom si zdokonalit slovní zásobu.

Ilustrace: Valentovičová Jana /Počet stran: 64 /Formát:17×22 /Cena:219Kč
Vyšlo v edici: Hravá škola
Více o knížce s možností objednání zde.

Čeština je krásný a bohatý jazyk, který přímo vybízí k různým slovním hrám a hříčkám. V této knížce najdete nápady na slovní hrátky, které můžete využít nejen při marodění, jako hlavní hrdinové této knížky, ale také pro ukrácení dlouhé chvíle o prázdninách, při dlouhé jízdě autem, ve školní družině nebo při setkání s kamarády. Zjistíte, že je možné vymyslet větu, jejíž slova začínají stejným písmenem. Ověříte si, že záměnou jednoho písmene ve slově může vzniknout úplně jiné slovo. Naučíte se vymýšlet novoslova a hrát různé slovní hry.

Doma s tátou

„Tak už se to nese,“ pronesl tatínek žertovným hlasem a v zástěře ladně vplul do dveří dětského pokojíčku. V jedné ruce držel velký tác s čajem a léky.
David s Adélkou se usmáli. Byli rádi, když s nimi tatínek laškoval. A zrovna teď se jim to líbilo ještě víc, protože měli dlouhou chvíli. Leželi totiž v posteli, okolo krku měli ovázané šátky a v krku protivné bacily. Paní doktorka říkala, že je to hnisavá angína a budou muset užívat antibiotika. Jejich tatínek nechodí do práce jako ostatní tatínkové. Sedí doma a píše.  Někdy pracuje ráno, někdy odpoledne nebo v noci. To podle toho, jak k němu přicházejí nápady. Jejich tatínek je spisovatel.
„Tati, a co jsou to ta antibiotika?“ zeptala se Adélka. Byla zvědavá stejně jako všechny holčičky, ale u paní doktorky se na to nestihla zeptat.
„To jsou takové léky, které se umí poprat s angínovými bacily. Těm se říká koky.“
David se začal nahlas smát.
„Co je? To se nemůžu na nic zeptat?“ byla dotčená Adélka.
„Ale jo, jen mě napadlo, že teď začnou útoky na koky!“
Nastal obrovský výbuch smíchu. Tatínek rychle odložil tác s čajem, jinak by se všechno vylilo na koberec.
„To bylo fakticky povedené,“ řekl táta, když se všichni konečně přestali klátit smíchy. „Z tebe bude buď humorista, nebo básník,“ dodal ještě.
„A nešlo by obojí najednou?“ zeptal se David a legračně se u toho zašklebil.
„Určitě ano, ale básník musí rýmování trénovat,“ řekl táta. „Až spolknete ty tabletky, tak můžeme začít!“


Hravá škola vaření

Obálka Hravá škola vaení.inddVaření se podobá kouzlení.

Hromádka potravin se za pár chvil promění v báječné jídlo. Nejsou v tom ale žádné tajné čáry máry. Když máte milou a zkušenou babičku, která se vás nebojí pustit do kuchyně, a několik jednoduchých a dobrých receptů, stane se z vás hravě kuchtík, který připraví nejen skvělou snídani a svačinu, ale i oběd o dvou chodech. V téhle krásně ilustrované kuchařce najdete obojí – Magdalenčina babička má v zásobě osvědčené recepty a podrobně vám vysvětlí, jak na ně.
Nebojte se vaření! Dobrou chuť!
Pro děti od 6 let.

Ilustrace: Trsťan Drahomír /Počet stran:88 /Formát: 17×22 /Cena:229Kč
Vyšlo v edici: Hravá škola
Více o knížce s možností objednání zde.

Vaření, pečení, smažení… Zkrátka práce v kuchyni je pro mnoho dětí zajímavá a tak trochu tajuplná disciplína. Podobá se kouzlení. Hromádka potravin se během pár chvil promění v báječné jídlo. Díky této knížce můžete nahlédnout kuchařům pod pokličku a naučit se samostatně připravit pár jednoduchých jídel.
Najdete tady recepty pro snídaně, svačiny, obědy i večeře.
Než se pustíte do kuchtění, je potřeba vědět, že práce v kuchyni je sice vzrušující, ale taky nebezpečná, a proto je nezbytné, abyste pracovali raději pod dohledem někoho dospělého. Maminka nebo babička vám jistě rády pomohou. Zejména krájení, strouhání a práce se sporákem a troubou vyžadují dohled dospělého, jinak hrozí riziko pořezání, popálení nebo opaření. Když budete opatrní a budete dbát rad maminky nebo babičky, které mají s vařením dlouholeté zkušenosti, nemusíte se ničeho bát.
Vychutnejte si ten skvělý pocit, kdy vlastníma rukama vytvoříte skvělé jídlo. Návody v knížce vám poradí, jak na to. Stačí si jen jednotlivé recepty pozorně přečíst. Rozhodně stojí za to alespoň to zkusit!

Takže DOBROU CHUŤ!

A ještě něco. Vaření nemusí být jen pro holky!


Soutěž s hravými knížkami!

Obálka Myslí ptáci na legraci.inddLíbí se vám knížky Zuzany Pospíšilové? Jakou z nich jste se svými dětmi četly? Chtěly byste mít doma pro děti třeba Hravou školu vaření nebo byste se raději přesvědčily, jestli ptáci myslí na legraci? My vám nabízíme možnost vyhrát její nejnovější v soutěži, kterou jsme připravili ve spolupráci s nakladatelstvím Grada. Stačí jen odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s knížkami Zuzany Pospíšilové běží od 13.února do 26.února 2014

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist