První třídou s VD – Rozloučení

Rubrika: Základní školy

Prázdniny jsou v plném proudu, vysvědčení je už možná schované v šuplíku, děti si užívají letních radovánek. A to je právně nejlepší čas pro rekapitulaci celoročního projektu První třídou s VD.
V září jsme zveřejnili výzvu pro všechny rodiče čerstvých prvňáčků na zapojení do projektu. K naší radosti se přihlásilo opravdu hodně maminek, které nám každý týden zasílaly svoje příspěvky do článků. Čtenáři tak mohli sledovat, jak se dětem ve škole vede, co vše se učí, jaké aktivity pro ně připravují jejich vyučující a jak se vyrovnávají se změnou prostředí.

Na začátku projektu se představilo 19 maminek s prvňáčky. Některé maminky se z různých důvodů odhlásily, přesto zůstala většina věrných až do konce. Celkem jste si mohli přečíst 41 článků s 408 příspěvky a prohlédnout si velké množství fotografií.

Nejaktivnější pisatelky jsou Nuninka a Pvosa, které zasílaly své příspěvky opravdu velmi svědomitě a vynechaly pouze 1x! Jejich příspěvky se tedy objevily ve 40 článcích. V těsném závěsu byla Danasi s 38 příspěvky. 34 příspěvků zaslaly maminky ksalavova a Králíček4. Na pětici nejaktivnějších čeká odměna v podobě knihy Album prvňáčka – Můj první rok ve školní lavici! Dvě nejpilnější pisatelky se mohou těšit ještě na malé překvapení.
Další drobné odměny posíláme miney777, ludlince a EE, které zaslaly celkem 32 příspěvků. Velmi si vážíme každého příspěvku zaslaného do seriálu a moc děkujeme! Pro úplně všechny maminky máme ještě jedno malé překvapení, které mohou očekávat ve své emailové schránce každým dnem. Prozradím jen, že tento speciální dárek připravila Petřina Anička, která má již první třídu dávno za sebou, je tedy zkušená čtenářka a tak zvládla, s malou pomocí,vytvořit tento dáreček. Věřím, že její snahu oceníte a překvapení bude pro vás milou tečkou za projektem.

V posledním článku jsme vyhlásili soutěžní kvíz. Pro pravidelné čtenáře seriálu byly odpovědi na otázky jistě hračkou. Kvízu se zúčastnilo 35 návštěvníků stránek, 24 vyřešilo kvíz bez chyby.
Sešlo se 55 tipů. Přesný odhad měla Lien, která se stává vítězkou a může se těšit na sadu pěti knih. Hravé těstoviny, Františkova velká kniha pohádek, Pepánkova dobrodružství, Dobrodružství Tondy Čutala a Hravá angličtina v křížovkách. Gratulujeme!

Správné odpovědi najdete ve vyhodnocených soutěžích.

A abych byla spravedlivá, vlastně opravdu nejaktivnější maminkou v projektu byla Nuninka, která poslala ještě i příspěvek do tohoto posledního článku:

Nuninka – Naty

Celý rok utekl neuvěřitelně rychle. Je to jako včera, co se vybírala aktovka. Pasování na školáčky měli moc hezké. Pak prázdniny a první třída. Přestože to bylo pro nás náročně i v tom, že jsme si museli zvykat, že přes týden nemáme doma tatínka, byly děti úžasné. Školou Naty proplul až moc hladce. Jakoby si neuvědomoval, že už to není jenom o té hře, ale že má nové povinosti. Které, co si budeme povídat, dost zanedbával. Přesto se mu povedlo první třídu zvládnout moc dobře. Na konci roku se dočkal také výletu a snad se v příštím roce zlepší i vztah s paní učitelkou a nebudeme muset řešit žádné problémy. Projetk První třídou s VD byl moc pěkný. A já děkuji Peťce, že mu věnovala celý rok a tak hezky se o všechno starala. Přestože bylo na začátku přihlášených daleko více dětí, jsem ráda, že jich až do samého konce došlo taky dost. Všem přeji krásné prázdniny 🙂

Vše bylo řečeno, nezbývá než se rozloučit. Ještě jednou všem moc děkuji za příspěvky, hezké mejlíky a velmi příjemnou komunikaci! Pavlínce děkuji za korektury článků a trpělivost, protože kolikrát bylo na vydání článku opravdu málo času. Petře za oporu a důvěru, kterou mi poskytla během trvání projektu. Jste úžasné! Díky!

Samozřejmě děkuji také všem, kteří jste články četli a přispěli do diskuzí.

Všem prvňáčkům držím palce ve druhé třídě a přeji krásné prázdniny!

Nepojmenovaný 2PTVD

 

 

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (25 vyjádření)

 • Petro, tak to rozděl na první-druhý stupeň, střední-vysoká a třeba i dospěláky, kteří si doplňují studium. 🙂

 • pvosa

  Děkuji za odměnu – už dorazila a je moc pěkná :-).

 • danasi

  Peťko, my si také prosíme o wordovskou verzi. My kromě foteček přidáme i nějaké obrázky, které kreslila Eliška ve škole a necháme to také dát do vazby. Předem moc díky.

 • Petra Vymětalová

  EE, tak to mě mrzí, že to v práci takhle dopadlo. Ale třeba na tebe čeká nějaká lepší práce, než ta dosavadní, navíc ty vyřešené prázdniny jsou určitě taky pozitivum 😉

  Pokud jde o projekt na příští školní rok, počítám s ním, ale ráda bych ho realizovala zase v jiné podobě tak, aby prvňáčci byly jen jednou součástí a svůj prostor měly i další ročníky. To je ale zhruba tak všechno, co o tom vím, nemám zatím ani hrubé obrysy, takže beru jakékoli náměty a nápady 😉

 • Peťko – to je dobrý nápad s tím doplněním fotek a případnými dalšími komentáři!! To by bylo fajn! Tak pošli prosím prvňáčkovskou knížečku taky ve Wordu…já ji tedy ještě doplním a nechám Viki svázat:-)) Jako vzpomínku na první třídu. Přeci jen je to ta nejdůležitější třída z celé školní docházky..:-)Děkuji!!!!
  Budu mít i nadále spousty času – kdo si vzpomene na mou dlouhodobou nemoc, tak jsem odpracovala 6 dnů a už jsem nezaměstnaná…no tak aspoň mám na prázdniny hlídání :-))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist