Jak zabavit děti u vody? Zkuste hry s fotoaparátem

Rubrika: Cestování, Dětské hry, Tipy pro rodinu

Pokud plánujete letos trávit čas s dětmi u vody, určitě se vám bude hodit nějaký tip, jak je na chvíli zabavit a užít si tak trochu prázdninové pohody. Zkuste své ratolesti například pořídit dětský voděodolný fotoaparát nebo mu půjčte svůj starý a nechte se inspirovat našimi fotografickými hrami. Nejen, že děti zabavíte, ale získáte tak rovněž mnoho skvělých momentek do rodinného alba.

Hry u moře

Rodinný portrét z mušliček

Pokud se podaří dítěti nasbírat hodně mušliček, navrhněte mu, ať z nich vytvoří váš rodinný portrét a následně jej vyfotí. Fotografii pak můžete vytisknout a umístit například na lednici.

_(Warren Goldswain-fotky&foto)Hrad z písku

Zaúkolujte děti vytvořením stavby z písku, se kterou se následně na památku vyfotí jako hrdí architekti. Doma následně fotografii vytiskněte a pobídněte je, ať podle ní zkusí postavit totéž dílo na domácím pískovišti a opět ho vyfotí. Obě stavby pak podle fotografií společně porovnejte.

Mořský tvor z písku

Nechte děti, ať jedno druhému přikryje dolní část těla pískem, ze kterého vymodeluje například ploutev mořské panny či chapadla chobotnice. Pokud zahrne pískem i ruce, může na jejich místě vytvořit třeba krabí klepeta nebo křídla, jako má racek. Finální písečnou sochu si každé dítě na památku vyfotí a na displeji pak mohou porovnat, jak se komu výtvor povedl.

Příšera z hlubin

Tato hra je ideální pro dvě větší děti. Jedno z nich si sedne na břeh a druhé se potopí. Ve chvíli kdy se druhé dítě vynoří, bude představovat příšeru a první ho vyfotí. Podle fotek pak mohou zhodnotit, kdo udělal nejstrašidelnější příšeru.

Hry u bazénu nebo na koupališti

Házení balónků s vodou

Řekněte dítěti, ať fotí svoje kamarády, kteří si budou hrát s balonkem napuštěným vodou a snaží se vyfotit moment, kdy pytlík s vodou praskne. Jakmile se mu to podaří, děti se vymění a fotit jde někdo další. Tuto hru doporučujeme hrát raději doma na zahradě nebo daleko od lidí, kteří by si mohli na případné postříkání vodou stěžovat.

_(Anna Omelchenko-fotky&foto)Šipka a skoky do vody

Vyfotit kamaráda při skákání šipky ve vzduchu bude pro dítě velkou výzvou. Může se však pokusit zachytit i různé vtipné skoky kamarádů do vody nebo vyfotit jejich hromadný skok.

Hledáme zvířátka

U vody se pohybuje nespočet malých zvířátek – berušky, mravenci, ptáci, žížaly, různí brouci atd. Na přírodních koupalištích se zase vyskytuje řada vodních tvorů, jako jsou malé rybičky, žáby či pulci. Navrhněte svému potomkovi, ať se pokusí nějakého takového tvora najít a vyfotit. Nad displejem si pak můžete s dítětem o zvířeti popovídat a říci mu o něm vše, co víte. Z takovýchto fotografických úlovků můžete vytvořit pěkný vlastní atlas zvířat.

Vodní hry kdekoli

_(Coco-fotky&foto)Výskoky a vodní akrobacie

Asi nejzábavnější prázdninové fotky vznikají při různých výskocích z vody. Nechte proto své děti aby se navzájem fotily a snažily se jedno druhé zachytit přímo při výskoku z vody. Mohou také zkusit zachytit to, jak dělají stojku pod vodou.

Vyhazování míče

Ať už jste u moře nebo jen u bazénu na zahradě, můžete dětem navrhnout, ať jedno z nich vyhodí míč, a mezitím, co poletí ve vzduchu, udělá nějakou legrační pózu. Druhé dítě ho při tom bude fotit. Následně se prostřídají. Fotografie si pak spolu mohou prohlédnout a zhodnotit, kdo udělal nejlepší momentku.

Různé obličeje

Nechte děti, ať se navzájem fotí a snaží se vyjádřit obličejem různé pocity – například že mají radost, jsou smutní, rozzlobení, překvapení atd. Tato hra se bude nejlépe hrát ve třech, kdy se jedno dítě nebude dívat, co druhé a třetí fotí a až podle fotografie se bude snažit poznat, jakou emoci jeho kamarádi ztvárnili.

TIP:
Pro hry u vody se bude bezpochyby hodit foťák, který když se namočí, nic se mu nestane. Pořiďte svému potomkovi třeba novinku na trhu – voděodolný fotoaparát GoGEN MAXI NEMO, který je určen přímo pro děti a je vyzdoben hravými obrázky Maxipsa Fíka.

Dětský voděodolný fotoaparát GoGEN MAXI NEMO

GoGEN MAXINEMO modrá GoGEN MAXINEMO růžová

Hlavní předností fotoaparátu MAXI NEMO z kolekce dětské elektroniky GoGEN Maxipes Fík je jeho odolnost vůči vodě. S ním už nemusíte mít strach, když se budou chtít vaše děti fotit u moře, u bazénu či za deště. Pokud se přístroj namočí, nic se mu nestane. Kompaktní tvar pěkně sedí do dětských rukou a snadné ovládání si velmi rychle osvojí i úplní začátečníci. Lehce můžete volit mezi ostřením od 1 metru až do nekonečna pro běžné focení a režimem Makro, ve kterém fotoaparát ostří od 20 do 50 cm před objektivem. Využít lze také až 8 násobný digitální zoom. Jako hledáček slouží 1,8 palcový displej, na kterém si můžete snímky následně prohlížet. Aparát zvládá rozlišení až 5 Mpx a také videa v rozlišení 640×480 pixelů. Přístroj pohání 2 mikrotužkové baterie a vaše snímky a videa jsou ukládána na Micro SD paměťovou kartu (až do kapacity 8 GB). Cena od: 1.499 Kč (kasa.cz)

GoGEN MAXINEMO růžová obr.2 GoGEN MAXINEMO imageové foto obr.2

Napsal/a: Veronika Hejlová

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist