Jak zabavit děti u vody? Zkuste hry s fotoaparátem

Rubrika: Cestování, Dětské hry, Tipy pro rodinu

Pokud plánujete letos trávit čas s dětmi u vody, určitě se vám bude hodit nějaký tip, jak je na chvíli zabavit a užít si tak trochu prázdninové pohody. Zkuste své ratolesti například pořídit dětský voděodolný fotoaparát nebo mu půjčte svůj starý a nechte se inspirovat našimi fotografickými hrami. Nejen, že děti zabavíte, ale získáte tak rovněž mnoho skvělých momentek do rodinného alba.

Hry u moře

Rodinný portrét z mušliček

Pokud se podaří dítěti nasbírat hodně mušliček, navrhněte mu, ať z nich vytvoří váš rodinný portrét a následně jej vyfotí. Fotografii pak můžete vytisknout a umístit například na lednici.

_(Warren Goldswain-fotky&foto)Hrad z písku

Zaúkolujte děti vytvořením stavby z písku, se kterou se následně na památku vyfotí jako hrdí architekti. Doma následně fotografii vytiskněte a pobídněte je, ať podle ní zkusí postavit totéž dílo na domácím pískovišti a opět ho vyfotí. Obě stavby pak podle fotografií společně porovnejte.

Mořský tvor z písku

Nechte děti, ať jedno druhému přikryje dolní část těla pískem, ze kterého vymodeluje například ploutev mořské panny či chapadla chobotnice. Pokud zahrne pískem i ruce, může na jejich místě vytvořit třeba krabí klepeta nebo křídla, jako má racek. Finální písečnou sochu si každé dítě na památku vyfotí a na displeji pak mohou porovnat, jak se komu výtvor povedl.

Příšera z hlubin

Tato hra je ideální pro dvě větší děti. Jedno z nich si sedne na břeh a druhé se potopí. Ve chvíli kdy se druhé dítě vynoří, bude představovat příšeru a první ho vyfotí. Podle fotek pak mohou zhodnotit, kdo udělal nejstrašidelnější příšeru.

Hry u bazénu nebo na koupališti

Házení balónků s vodou

Řekněte dítěti, ať fotí svoje kamarády, kteří si budou hrát s balonkem napuštěným vodou a snaží se vyfotit moment, kdy pytlík s vodou praskne. Jakmile se mu to podaří, děti se vymění a fotit jde někdo další. Tuto hru doporučujeme hrát raději doma na zahradě nebo daleko od lidí, kteří by si mohli na případné postříkání vodou stěžovat.

_(Anna Omelchenko-fotky&foto)Šipka a skoky do vody

Vyfotit kamaráda při skákání šipky ve vzduchu bude pro dítě velkou výzvou. Může se však pokusit zachytit i různé vtipné skoky kamarádů do vody nebo vyfotit jejich hromadný skok.

Hledáme zvířátka

U vody se pohybuje nespočet malých zvířátek – berušky, mravenci, ptáci, žížaly, různí brouci atd. Na přírodních koupalištích se zase vyskytuje řada vodních tvorů, jako jsou malé rybičky, žáby či pulci. Navrhněte svému potomkovi, ať se pokusí nějakého takového tvora najít a vyfotit. Nad displejem si pak můžete s dítětem o zvířeti popovídat a říci mu o něm vše, co víte. Z takovýchto fotografických úlovků můžete vytvořit pěkný vlastní atlas zvířat.

Vodní hry kdekoli

_(Coco-fotky&foto)Výskoky a vodní akrobacie

Asi nejzábavnější prázdninové fotky vznikají při různých výskocích z vody. Nechte proto své děti aby se navzájem fotily a snažily se jedno druhé zachytit přímo při výskoku z vody. Mohou také zkusit zachytit to, jak dělají stojku pod vodou.

Vyhazování míče

Ať už jste u moře nebo jen u bazénu na zahradě, můžete dětem navrhnout, ať jedno z nich vyhodí míč, a mezitím, co poletí ve vzduchu, udělá nějakou legrační pózu. Druhé dítě ho při tom bude fotit. Následně se prostřídají. Fotografie si pak spolu mohou prohlédnout a zhodnotit, kdo udělal nejlepší momentku.

Různé obličeje

Nechte děti, ať se navzájem fotí a snaží se vyjádřit obličejem různé pocity – například že mají radost, jsou smutní, rozzlobení, překvapení atd. Tato hra se bude nejlépe hrát ve třech, kdy se jedno dítě nebude dívat, co druhé a třetí fotí a až podle fotografie se bude snažit poznat, jakou emoci jeho kamarádi ztvárnili.

TIP:
Pro hry u vody se bude bezpochyby hodit foťák, který když se namočí, nic se mu nestane. Pořiďte svému potomkovi třeba novinku na trhu – voděodolný fotoaparát GoGEN MAXI NEMO, který je určen přímo pro děti a je vyzdoben hravými obrázky Maxipsa Fíka.

Dětský voděodolný fotoaparát GoGEN MAXI NEMO

GoGEN MAXINEMO modrá GoGEN MAXINEMO růžová

Hlavní předností fotoaparátu MAXI NEMO z kolekce dětské elektroniky GoGEN Maxipes Fík je jeho odolnost vůči vodě. S ním už nemusíte mít strach, když se budou chtít vaše děti fotit u moře, u bazénu či za deště. Pokud se přístroj namočí, nic se mu nestane. Kompaktní tvar pěkně sedí do dětských rukou a snadné ovládání si velmi rychle osvojí i úplní začátečníci. Lehce můžete volit mezi ostřením od 1 metru až do nekonečna pro běžné focení a režimem Makro, ve kterém fotoaparát ostří od 20 do 50 cm před objektivem. Využít lze také až 8 násobný digitální zoom. Jako hledáček slouží 1,8 palcový displej, na kterém si můžete snímky následně prohlížet. Aparát zvládá rozlišení až 5 Mpx a také videa v rozlišení 640×480 pixelů. Přístroj pohání 2 mikrotužkové baterie a vaše snímky a videa jsou ukládána na Micro SD paměťovou kartu (až do kapacity 8 GB). Cena od: 1.499 Kč (kasa.cz)

GoGEN MAXINEMO růžová obr.2 GoGEN MAXINEMO imageové foto obr.2

Napsal/a: Veronika Hejlová

Toto taky stojí za přečtení!

Držte si klobouky, do kin přichází Toy Story 4!

Přiznejte se. Kdo se už nemohl dočkat dalšího pokračování Příběhu hraček? Tak pro vás máme dobrou zprávu. Právě dnes

Čtu dál →

Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí během Keto diety

Keto dieta je systém stravování, který je založen na nízké konzumaci sacharidů. Stejně jako ostatní stravovací směry, je třeba

Čtu dál →

[Soutěž] Správná pětka na ostrově pokladů

Prázdniny se za chviličku přehoupnou do své druhé poloviny a my pro vás máme pár tipů, jak si zpříjemnit

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist