Technické muzeum v Brně

Rubrika: Cestování

Zvláště pro kluky a jejich tatínky bude můj další tip na super odpoledne, i když láska k starým vozům se nevylučuje ani u děvčat.


Setkáte se tam s historickou stereovizí, prohlížecí přístroj na stereodiapozitivy, který může používat až pětadvacet diváků současně. Historickými vozidly, kovolitectví, nožířství obsahuje nože pazourkové, bronzové, železné, z damascenské oceli i moderní z legovaných ocelí. Kulturou nevidomých, jejich součástí expozice je zvuková knihovna, archiv a knihovna publikací tištěných v několika typech reliéfní latinky a Braillova písma, které jsou po domluvě k dispozici ke studiu.
Od tamtamu k internetu, africkým signálním bubnem a provází celou historií vývoje sdělovací techniky, od prvních telefonů a telegrafů až k moderním přístrojům pro přenos zvuku a obrazu elektromagnetickými vlnami. Mechanická hudba, kde najdeme mechanické hrací strojky – automatofony, tedy kolovrátky, hřebíčkové stroje, orchestriony, pianoly a jiné. Vodní motory, letecké motory, parní motory, železářství, čas kolem nás, historie letectví, elektonová mikroskopie a projdeme si uličkou řemesel.

muzeum 1muzeum 3

Pro děti je tu i technická herna, kde si mohou vyzkoušet různé pokusy sami na vlastní kůži a určitě je to zaujme. Technická herna není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky. Při odchodu si prohlídnete v zahradě několik letadel.

muzeum 2Technické muzeum najdete v Brně na Purkyňové ulici, dostanete se tam tramvají č.12, která jezdí přímo od hlavního nádraží a zastávka je technické muzeum. Je otevřeno denně mimo pondělí, to je zavřeno. Autem je možné zaparkovat v okolí technického muzea kdekoliv.
Vstupné je pro děti do 6 let zdarma, dospělí zaplatí 100 kč, zlevněné je za 50 Kč, dokonce je možné rodinné vstupné v různé kombinaci počtu dospělích a dětí.
My jsme zde strávili skoro 4 h, než jsme prošli několik pater. Domčovi se nejvíce líbily auta a technické dílnička, dlouho seděl před stereovizí a koukal na obrázky co se neustále posunovali. Při odchodu ho zaujali ve venkovním prostoru letadla. Nám se tam líbilo a myslím si, že to může zaujmout každého.


Text neprošel redakční úpravou.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist