Krása, která nevoní…

Rubrika: Volnočasové aktivity

Máte rádi květiny? Já velmi – potěší mě koupená, stejně tak i natrhaná na louce. Myslím, že to takto má nastavena většina žen, alespoň v této ideje žiji. Jestli nechcete utrácet velké peníze, aby i přesto jste se mohli pokochat, obdarovat sebe, nebo někoho jiného, anebo si jen krásně zpříjemnit a vyzdobit bydleníčko, přináším vám „možnost“…

Moc ráda jsem sáhla po knížce, o které je tento článek, a předem musím napsat, že nelituji. Její obálka mě uchvátila a název „100 papírových květin“ utvrdil v tom, že tuhle právě chci. Kniha vyšla u nakladatelství Metafora.

Autorkou je Maria Noble, která svou celoživotní vášeň, ke které ji přivedla maminka s tetou, dokázala rozjet 100_papirovych_kvetin_titulkaaž na úroveň, kdy kytičky vyrábí a prodává, ale i vytvořila tuto krásnou knihu, kterou mám položenou vedle sebe.

Díky obsahu, který najdete hned na začátku, zjistíte, že kniha je rozdělená na 4 části:

  • Krásné a jako živéopravdu výstižný název
  • Hravé a nápadité
  • Kvetoucí origami
  • Filigránské květy

Následují stránky, které jsou věnované materiálu a pomůckám, jež budete potřebovat, než se do tvoření pustíte. Pak už následují samotné pracovní návody, díky kterým nebude pro vás složité si kteroukoliv kytičku vytvořit. Jsou psané velmi srozumitelně, krok za krokem a doplněné fotografiemi pro lepší představivost. U každé květiny najdete vypsané, jaké pomůcky budete na ni potřebovat a i větší fotografie, jak vypadá po dokončení v nějakém hezkém aranžmá. Na úplném konci knihy najdete šablony k jednotlivým květům, které stačí jen obkreslit a pustit se do tvoření.

Knížka se mi velmi líbí, některé květiny jsou od skutečných k nerozeznání a dovedu si je krásně představit jako dáreček pro někoho blízkého pro radost. Líbí se mi, že autorka využívala různé materiály a techniky. Díky tomu si můžete i krásnou kytičku vytvořit třeba z novinového papíru.

Posuďte sami, nejsou jak živé? Omlouvám se za zhoršenou kvalitu fotek, dopisuji večer a světlo mi nepřeje.

8910

1112

Knihu si dovedu představit jako dárek pro nějakou malou slečnu společně s materiálem k samotnému tvoření. A věřím, že by udělal radost.

Nemám nic, co bych knize mohla vytknout … líbí se mi ♥

Přikládám fotografie mého pokusu o kytičky, třeba vás také nalákají k tvoření. Musím přiznat, že díky fotografiím a postupům jsem si myslela, že tvoření půjde levou zadní, ale po vyzkoušení mi je jasné, že to bude chtít víc cviku, pokud se budeme chtít k dokonalým kytičkám autorky přiblížit :D. Rozhodně to nevzdávám a doufám, že ta další bude dokonalejší…

123

456

Více o knize 100 papírových květin, včetně ukázek, najdete tady.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist