První třídou s VD – poslední měsíc do prázdnin!

Rubrika: Základní školy

A máme tu červen! Předně bych ráda všem dětem popřála vše nejlepší ke Dni dětí! Z příspěvků maminek prvňáčků se zdá, že děti už mají plán vzdělávání první třídy splněný a nyní je čekají různé akce, výlety a zábava.

Přečtěte si, co je nového u prvňáčků!

Danasi – Eliška

Jak bylo ve škole? Normálka. Takto se dá vystihnout tento týden ve škole. Čteme z knížky, procvičujeme počty. Píšeme písemky z matematiky a prvouky, diktáty.  Venku převážně prší a v úterý hrozily povodně. Naštěstí naše koryto mělo ještě rezervu. Sice je to ta samá Jíčínka, která se vylila z břehů například v NJ – Žilině, ale to bylo cca 5 km proti proudu . Tam takové rezervy nemají, jako my u nás. My jsme jen měli v úterý tělocvik, krásně svítilo sluníčko. Byla poslední vyučovací hodina a 15 minut před koncem hodiny se najednou zatáhlo, bylo černo a my utíkali zpět do školy. I tak jsme zmokli a to to máme kousíček ze školního hřiště. My malý používáme hřiště u školy, druhý stupeň dochází dál na obecní hřiště. Doma pak nešla elektřina cca 2,5 hodiny. To bylo jediné omezení, kvůli záplavám. Jiné vzrůšo nebylo.
Na hodině flétny jsem byla tento týden sama, protože kamarádka je nemocná.
V neděli je den dětí a tak se těším, snad dojede tatínek a možná bude i nějaké překvapení. Eliška

Majulka – Péťa

Tak nás čeká poslední prvňáčkovský měsíc. U nás ve škole probíhaly v uplynulém týdnu třídní schůzky, kde jsme se dozvěděli, že děti už se naučily vše, co se měly v první třídě naučit. Pani učitělka nám sdělila, že absolvent první třídy by měl umět číst bez slabikování, psát všechna písmena české abecedy, což prý není písmeno X a Q, ty je prý čekají až príští rok. Mají umět i rozkládat slova, nahrazovat předpony jinými předponami apod. Z matematiky by prý měly umět plynule sčítat a odečítat  přes desítku do dvaceti a to i tehdy, když je o půlnoci vzbudíme 🙂 . Sice se už učily počítat i s přechodem přes desítku, ale to je prý  trochu navíc, protože tím se budou hlouběji zabývat až ve druhé třídě. Také nás pani učitelka potěšila, protože řekla, že všichni se můžeme těšit na pěkné výsvědčení.

Je dobře, že se děti už vše naučily, protože podle toho co nám bylo na třídní schůzce sděleno, čeká naše děti v červnu tolik akcí, že na učení asi ani nebude čas. Ke dni dětí budou mít ve škole dětský den, kdy se nebudou učit a do školy mají přijít s batůžkem a svačinou. Hned další den jedou na výlet. Pak následuje každoroční zahradní slavnost, pro sportovní třídy, kam chodí i Péťa, škola připravila sportovní den,  půjdou se také podívat na dravé ptáky a ještě je čeká den v přírodě.V družině si vychovatelky připravily rozloučkovou párty. Zde budou děti soutěžit a i dostávat nějaké dárečky. Červen bude tedy pro děti  spíš taková přípravka na prázdniny 🙂

Myšička – Vašík

Ahoj všem, hned na začátku musím popřát všem dětem k jejich svátku. Tento týden je pro nás smutný, další úmrtí v rodině a další pohřeb před námi.
Ve škole se děti fotili, tak jsem zvědavá jak se jim to podařili. Jinak nic moc nového nemáme. V prvouce už jsou úplně na konci, ve slabikáři také, musí si nosit svou knížku kterou si čtou. V matematice počítáme přes 20. Přeji všem skoro druháčkům další úspěšný týden.

Nuninka – Naty

Další týden utekl jako voda a vysvědčení se blíží. Děti se ve škole dostávají ke konci pracovních sešitů. Ve čtení mají nově di,dy,ti,ty,ni,ny a bě,pě,vě,mě.
V matematice stále + a – počítání do 20. Také mají konečně naplánovaný výlet. První za celý školní rok. (kromě malování baňek před Vánoci) Pojedou do Galaxie ve Zlíně.
A pak, jak jsem již psala, půjdou na Javorník.(beskydy) Taky je ovšem změna v tom, že výlet se uskuteční pouze za příznivého počasí, jinak bude zrušen.
Jelikož jim tenhle výlet nevyšel už 4 roky za sebou, právě kvůli počasí, tak jsem zvědavá, jak to dopadne letos.
Ale na jedno jsem pyšná, a Naty taky. Poprvé jel sám, s klukama ze školy, autobusem. Moc se mu to líbílo a určitě ještě pojede. Možná hned v pondělí, tak uvidíme.
V pátek pořádal Fokus den dětí a dětem se to líbilo. Letos to byla šmoulí vesnička. V neděli jedeme zase do hasičárny. Na to se už všichni moc těší.
Jenom jsem zvědavá, jestli pro všechny bude stačit objednaný autobus.
Snad nám bude přát počasí a vyjde také jedno grilování, na které jsme pozváni. Myslím si, že děti oslaví svůj svátek až až. 🙂 Jako dáreček od nás dostanou knížku.
Ještěže jsou oba takoví čtenáři, a knížky mají rádi. Ahoj, zase příští týden. 🙂

děti 070 děti 069

Pvosa – Simonka

Tento týden se Simonka vrhly nasčítání 2 čísel přes deset, kde se využívá rozklad druhého čísla na součet do 10. V češtině se naučili další písmenka „F,G“.
Ve čtvrtek měly ve škole pohádku: O Bajajovi. Simonka jí má oblíbenou, tak se líbíla, ale oproti naší knižní podobě, byly rozdíly v počtu princezen a hlav draka :-). V sobotu je u nás ve vesnici dětský den, tak se holky těší.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Zdravím všechny, omlouvám se, zase jsem byla ostuda a článek neposlala včas…Tak jestli Vás to zajímá, co u nás nového, přečtěte si zde:
  Za posledních 14 dnů zažila Viki spoustu nového. I její třída začala chodit plavat – chodí moc ráda, i když se trošku nudí a stěžuje si, že ji nenechají pořádně zaplavat. Chodí totiž pravidelně plavat už od půl roku, takže už ledasco zvládne a tady se začíná – jak Viki pravila – od prkotin!:-)). Také byli na školním výletě v ZOO ve Zlíně, hned od autobusu jsem ji převezla na jinou školu, kde měla soustředění od tanečního kroužku až do druhého dne do oběda. Hodně tančili, do 22.h byli v bazénu, spousta her…No když jsme ji přivezli, skoro ani neobědvala a šla si lehnout a vstávala až druhý den ráno! Jen jsem se chodila dívat, jestli stále dýchá…:-)) Také měli ve škole sběr víček od PET lahví pro postiženou holčičku, která si pro ně pak osobně přijela, měli společnou besedu, děti se dozvěděly, proč jezdí na vozíku a co vlastně s těmi víčky bude dělat. Na dětský den jim přinesla p. učitelka jahody 🙂 My jsme ho doma oslavili výletem do nedalekého města, kde se konaly na nádvoří zámku všelijaké akce, koncerty, v zámeckých zahradách byly různé soutěže a zábavné akce pro děti. Bylo to moc hezky udělané, moc jsme si to užili! Co se týká učení, v poslední době trochu bojujeme s diktáty, musíme i doma trénovat každý den, ve čtení procvičují dě – tě – ně, (stále ještě nemá dozrálou sluchovou percepci, tak nám to dá víc práce, než ostatním dětem, ale p. uč. nás chválí i tak za snahu), v matematice + a – do 20 bez přechodu přes desítku). A příští týden budou spát ve škole 🙂

 • Králíček4

  Je já jsem si to sepsala a uložila,jen zapomněla odeslat,no ta moje skleroza a víkend byl u nás akční.Ve škole vše teď tak plyne nějak v poklidu,stále procvičují počítání a dopisují poslední řádky písanky.Nová paní asistentka je jiná jako předchozí,tato mimo zapsaných úkolů,mě i sděluje jaký Domča byl a chce aby si úkoly
  Víkend jsme měli nabitý,v pátek měli den otevřených dveří hasiči,ale ač bylo psáno 9-13 h,tak ve 12 h bylo zavřeno,tak byl Domča moc zklamaný.V sobotu jsme byli kouknout na zámek ve Slavkově na jarmark,od tam jsem jeli do Vyškova do dinoparku.V neděli jsme měli v plánu dětský den s Hrochem co pořádal Alfa helicopter,byli tam soutěže,vrtulníky,hasiči,sanitka.Děti viděli výcvik psů,zadržení lupiče a závěrem byla tombola,kde byla spousta dárků,včetně letú vrtulníku.Moderátoři byli herci,Antonín Duchoslav a Miluška Bittnerová.

 • mysicka1407

  děkuji Peťko, všem posílám pozdravy a těm co to potřebují i trochu naděje a klidu.

 • miney777
  miney777

  Boooože – ta chyba – fuj, já se stydím 🙁 samozřejmě – „oběsil“… :-/

 • miney777
  miney777

  Ahoj všem z projektu,

  u nás toho teď bylo nějak moc (moje máma opět hospitalizovaná dlouhodobě (má toho víc, ale nejhorší je paranoidní schizofrenie, kterou trpí), manželovi umřela jedna z tet, objesil se nás blízký známí z ničeho nic, děti nemocné…), že jsem po pravdě jsem si vzpomněla, že bych měla napsat, ale nebyla síla.
  Teď už je to tak tak nějak v normálu – pokud se to tak dá říct, i když se zase objevují jiní strašáci – ale to se poddá 🙁
  Ve škole je to fajn, už mají vše hotové, hlavně výletují, minulý týden byli na ŠvP na Šumavě – Týnka byla nadšená, byli přesně na týden (od po – ne). dneska máme třídní schůzky, tak jsem zvědavá – probírat se bude hlavně proběhlá „školanda“, také následující školní rok, a myslím, že i paní učitelka nastíní konec školního roku a předávání vysvědčení.
  Nějak nám ten první rok utekl, že? 😉
  Peti, omlouvám se, že jsem teď párkrát nepřispěla – ale bylo toho na mě moc… L.

 • Peťka

  Myšičko, upřímnou soustrast. Ať to vše zvládnete pokud možno co nejvíc v klidu. A děkuji, že jsi i za těchto smutných okolností napsala.

 • Petra Vymětalová

  No teda utíká to šíleně a nejen prvňáčkům 😉
  Držím palce, ať na výlety a všechny další akce dětem vyjde počasí a těším se, až si tu přečteme i nějaké zážitky z cest 😉 U nás už mají prvňáčci výlet za sebou, byli v ZOO v Olomouci.

  Myšičko, upřímnou soustrast 🙁

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist