Jak vybrat knihu pro děti?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Volnočasové aktivity

Všichni dobře víme, jak je důležité, aby naše děti četly. Rozšiřuje se jim slovní zásoba, lépe rozumějí významu slov a gramatice, získají zajímavé informace a je prokázané, že pravidelné čtení zvyšuje inteligenci. Pokud čtou rodiče, je velmi pravděpodobné, že i jejich děti si v knihách najdou zalíbení. Ale co dělat, když nejsme pro své děti dostatečně dobrým příkladem? Vyberte knihu, která dítě bude opravdu bavit, dokáže jej přenést do světa fantazie a rozesmát.

Vezměte své děti do knihkupectví a společně si prohlížejte knihy, které vás zaujmou. Nepospíchejte, zaměřte se na styl jazyka, také ilustrace vám o kvalitě knihy mohou napovědět. Případně se zeptejte prodejce, aby vám s výběrem knihy poradil. Úžasné jsou třeba komiksy, mají tisíce podob a miliony příznivců po celém světě. V komiksovém vydání vychází Asterix, populární Čtyřlístek a nestárnoucí Batman. Komiksy často vyhledávají i ti, kteří o klasické knihy nestojí.

Prohledejte internet, pročtěte diskuse a hodnocení. Určitě naleznete populární titul vhodný pro věk vašeho dítěte. Podívejte se do internetového knihkupectví, najdete v něm stovky knih pro děti, přehledně rozdělených do různých kategorií podle věku, pohlaví i zájmů dětí. Při nákupu na internetu zůstanete v pohodlí domova, budete mít dostatek času na rozmyšlenou a možná ještě ušetříte.
Zajděte do knihovny a inspirujte se tam. Knihovníci většinou milují svou práci a perfektně se vyznají v tom, co děti skutečně čtou. Určitě vám nabídnou pestrý výběr literatury a doporučí vašemu dítěti knížku, do níž se zaujatě začte.

Nyní přichází čas prázdnin, dovolených, letních táborů a týdnů strávených na chatě. Využijte s dětmi tuto dobu a nabídněte jim pro ukrácení dlouhé chvíle zábavnou knížku.

Napsal/a: SEVT

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist