První třídou s VD – Jak jsme zvládli první školní týden?

Rubrika: Chodí do škol(k)y, Základní školy

První školní týden je za námi. Také jste zvědaví, jak se vedlo našim prvňáčkům?

Zdá se, že všem se zatím ve škole líbí! I když Ludlinky Terezka chtěla být jeden den raději než ve škole s maminkou. A Natymu od Nuninky se líbí více družina. Majulky Péťa bohužel hned na začátku onemocněl, doufám, že je už v pořádku a v pondělí se do školy vrátí?

Ve třídě u Pvosy začaly děti asi netradičně, hned ve středu jely na výlet! Co si tak vybavuji, ještě jsem neslyšela, že by se někam jezdilo takto na začátku roku. Přijde mi to ale velmi zajímavé, protože tím se děti lépe poznají a kolektiv se tak může krásně stmelit. Jaký na to máte názor vy? Ráda bych se zeptala i některé paní učitelky či ředitele školy, proč neplánují výlety a společné pobyty právě na začátek školního roku!? Možná ale je to z toho důvodu, aby si děti nejprve na školu zvykly, naučily se určitému řádu, poznaly prostředí?

Moc se mi líbí nápad paní učitelky od Barborky, která rozdala dětem kartičky, kde jsou jména dětí tak, jak jim říkají doma rodiče. Hodně učitelek oslovuje děti jinak a myslím, že právě u prvňáčků je správné a pro ně příjemné oslovování hodně důležité.

V prvním školním týdnu tu máme i jeden maličký vroubek maminky EE, která zapomněla podepsat Victorce Ele domácí úkol. Naštěstí si to vše s úsměvem vyříkaly. Verunka si zapomněla sešit v družině, ale ukázalo se, že vše je maličko jinak.

V některých třídách se už i známkuje, první jedničky má Jakoubek, Vašík, Světluška i Anetka. Razítka už nasbírala také Kristýnka. A výuka matematiky se rozjela u Kačenky i Dominika, který už zvládne číslo 3. Štěpánka už má jasno o své mimoškolní aktivitě.

Když jsem připravovala tento článek, nejvíce mne zaujalo vyprávění Danasi. Nebudu prozrazovat, přečtěte si, co se u nich událo, a napište, co si o tom myslíte?

Kralicek_cl.3

Božulka – Jakub

Tak máme první týden za sebou. Musím říct, že jsme to zvládli dobře. I když něco pro pobavení pro vás mám. Ale k tomu se dostanu později. V  úterý si děti malovaly, ale už v učebnici „živá abeceda“, poté malovaly klubíčka na rozcvičení zápěstí a ramene atd, adt….
V dalších dnech to bylo podobné, s tím, že je paní učitelka už známkuje. Můj prvňáček už má v žákovské knížce dvě jedničky. Tak je moc rád, škola ho zatím baví a zatím se do ní pokaždé těší. Jeho dojmy jsou tedy kladné, tak jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží. Doufám, že co nejdéle.
Měl už i jeden domácí úkol, takže přijel domů autobusem, naobědval se a řekla jsem, že si úkoly bude dělat hned, ať na to pak nemusíme myslet a má to hotový. Dělal obyč.tužkou klubíčka. Bylo to za 1 minutu hotový. Úkol jsem mu podepsala, uklidil si to do batohu a pak už si jen hrál. Tak víceméně probíhá každý den. Po škole se nají, udělá úkol, když nějaký má a pak zábava. Ale jak jsem již napsala, zatím ho to baví.
No a teď vám chci říct, co mi provedl. Vlastně ve finále nic, ale přemýšlím nad tím,  kde vzal tak bujnou fantazii.
Když přjel v úterý domů, tak mi řekl, že ve škole usnul. Že paní učitelka četla pohádku, dokonce řekl, že o perníkové chaloupce a že u toho usnul. Nezlobila jsem se na něho, to vůbec ne, spíš jsem se mu nedivila, je to přece jenom zabíračka, vstávat v 6 hod.,pak být v klidu v lavici a dávat pozor. No a tak ho paní učitelka nechala spinkat, asi jen chvíli, ale bylo to. No a když jsem v pátek ráno byla ve škole, (nemohl najít kalhoty, přijel ze školy ve čtvrtek v teplácích, co má na tělocvik), tak jsem se o tom usnutí zmínila paní učitelce a paní učitelka na mě koukala jak na zjevení. Ten můj prvňáček Jakoubek si to celé vymyslel. Jen nevím proč a jak jsem již napsala, nevím, kde bere tak bujnou fantazii a jak to všechno dokáže naplánovat do nejmenších detailů. No a na tu perníkovou chaloupku došlo v pátek.
Tak takhle zhruba proběhl náš první týden.
Maminky, díťátka, paní učitelky přeji vám všem další kladný týden, úsměvy na tvářích, zdravíčko…..

Cokynalda – Verunka

První týden ve škole je za námi. Celý týden měli prvňáčci jen dvě vyučovací hodiny denně, ale od příštího týdne už budou fungovat podle rozvrhu, kde převažuje český jazyk 9 hodiny týdně a následuje ho matematika 4 hodiny týdně.
Verunka mě třetí den ve škole překvapila, prý jí nebaví sedět v lavici a že by prý dnes teda jako do školy nemusela, chtěla zůstat s bráchou ve školce:-))) ale i tak se tam pořád těší.:-)
Prozatím jen malovaly a doplňovaly obrázek podle přerušované čáry, ale jelikož jsem dnes neviděla její pracovní sešity, které si paní učitelka nechala přes víkend u sebe, tak nevím jestli už nezačaly i s počty.:-) Měli totiž na tabuli rozkreslené obrázky ovoce a pod nimi stejný počet koleček, takže nejspíš už začali i s matematikou.:-)
Když jsem dnes Verunku vyzvedávala z družiny, tak jsem se jí 3x ptala máš všechno a kolik úkolů máte a prý, že mi to poví doma, ale že má všechno.:-) Přijedeme domů, vyndávám sešity z tašky a Verča začne plašit, že prý ten sešit s domácím úkolem nechala v družině, tak jsme sedli do auta a jeli zpátky do školy (nemáme ji v místě) a tam jsme zjistili, že paní učitelka sešity dětem sebrala a nechala je u sebe.:-) Verča jednoduše zapomněla, 🙂 tak jsem jí alespoň vysvětlila, co a jak a snad bude dávat příště větší pozor. 🙂
Teď je před námi krásný pouťový a houbový víkend.:-)))

Danasi – Eliška

Ahoj všem, máme za sebou první týden. Já napíši spíše zážitky matky. Ve čtvrtek jsme čekali před školou na děti, co nechodí na oběd a do družiny. Děti měli poslední hodinu tělocvik a přesouvali se z velké budovy zpět do malé, kde mají třídu. Ve velké budově se nevyznají a navíc je kolem lešení a staveniště. Děti utíkaly jak je paní učitelka vypustila a čekaly u zamčených dveří u malé budovy. Najednou jedna maminka povídá a kde je Karolína? Učitelka nic, mamina znovu kde je Karolína a přidá příjmení.  Teprve nyní paní učitelka, která mezitím pustila děti do malé budovy začne po dětech pátrat a vyptávat se. Maminka na nic nečeká, opustí kočárek a letí do hlavní budovy hledat své dítě. Dítě se našlo plačící a pobíhající po velké budově. Učitelka jen prohlásí, že je nebude přece pořád počítat.
V pátek čekáme zase na děti, tentokráte jsou na hřišti za školou. Paní učitelka si to kráčí a děti za ní. Dnes ji chybí má Eliška a Alenka (dcera mé kamarádky z dětství). Zeptám se a kde je Eliška a Alenka? Učitelka odpoví, že si nemám dělat srandu. Zanechávám kočárek naštěstí se spící Deniskou na místě a spěchám na hřiště. Eliška se zmateně rozhlíží, neb na hřišti je ještě 2 a 3 třída. Alenka si hraje a ničeho si nevšímá. Zavolám na Elišku a pak i na Alenku. Dovedu děti do budovy a na cestě ještě přiberu malé bundy, které leží vedle té naší. Učitelka se hájí, že ona volala první třída jde se. Ale že přece nebude děti neustále přepočítávat.
Kupodivu se začne rozčilovat jiný tatínek, kterému se zatím dítě neztratilo. Že jezdí dlouhá léta jako vedoucí na tábory a přepočítávají děti minimálně každou hodinu. Maminka od Karolíny již zvažuje koupit hodinky s navigací, aby vždy našla své dítě. Já se děsím školy v přírodě.

EE – Victoria Ela

Tak, a máme za sebou první týden školy. Docela to uběhlo. Myslím, že se ani nenadějem a budem našim malým školákům vybírat střední školy :-))
Na druhý školní den se naše Viki docela těšila. Protože ve třídě nikoho nezná, vyhlédla si holčičku, která vedle ní seděla první den. Dokonce pro ni chtěla na druhý den bonbón. Paní učitelka je nechala sedět spolu a holky se začaly mít rády.:-) Každý den mi hlásila, že už má i další kamarádku! Tento týden jsem to zařídila tak, že jsem ji mohla vyzvednout hned po obědě a Viki zatím nemusela do družiny. Příští týden už to bude jinak, ale myslím, že jí to nijak zvlášť nevadí, protože si tam bude moct hrát.
V plnění povinností je zatím svědomitá, jen jednou dostala razítko opičáka (jako že jeden bod mínus :-)) ), protože neměla ode mě podepsaný  úkol v prac. sešitě. Tak jsme se smály, aby neměla pocit, že něco udělala špatně a na další den jsem raději podepsala naprosto všechno, co se dalo! :-)) Děti dostávají domácí úkol každý den (byť by byl maličký), kromě pátku. Myslím, že je to při zavádění nových povinností docela rozumné, že je to každý den stejné a o víkendu ať si odpočinou. Z paní učitelky je dcera nadšená a dnes obzvláště zářila, protože ji p.uč. pochválila za šikovnost.
Tak kéž by jí to nadšení vydrželo!!!!

Ivetanicky – Barborka

Tak jsem úspěšně zvládla svůj první školní den. Máme úplně novou třídu v ní 21 dětí, hodnou paní učitelku a jejího malého pomocníka maňáska –  kašpárka, který jí bude pomáhat nás všechno naučit. Dnes jsme všichni kreslili školu, do které chodíme a jako svůj první domácí úkol mám napsat na kartičku, jak mi doma říkají a kartičku si podle svého vybarvit nebo pokreslit obrázky.  Také jsem se byla podívat ve školní jídelně, kam budu chodit na obědy a samozřejmě ve družině, kde budu než mě maminka nebo tatínek vyzvednou.

Kekunka – Světluška

První týden byl hektický (pro nás rodiče) a vzrušující (pro naši prvňačku). Ve škole si postupně ukazovali, kde co je, jak to funguje, postupně najížděli na výuku (na ostro začíná až od druhého týdne). Proběhly dva úkoly (jeden pro rodiče, jeden pro dítě), padla první razítka, samolepky a dokonce i jedničky. Světlušce se ve škole zatím líbí, baví ji, ráda se chlubí úspěchy, tak snad jí to vydrží.

Králíček – Dominik

Tak nám uplynul první týden školy. V úterý bylo vidět, že je Dominik odpoledne hrozně unavený, protivný a lítostivý.Na dotaz kde má žákovskou a tabulku mi v klidu odpověděl, že neví. Nějak ho to nemohlo rozhodit, ale mohutně hledal úkol, který dělali ve škole, aby se pochlubil.
Ale zřejmě se mu ve škole líbí, od středy už do školy spěchá svižným krokem, že mu i do kopce sotva stačím a když jde ze školy,tak vypráví, třeba ve středu hráli v tělocviku na hřišti rybičky, rybičky, rybáři jedou.
Ve čtvrtek se v matematice se učili o číslici 1 a 2. vše mají spíše zatím jednoduchou formou,vykreslují, mají u toho i pohádky. Pořád jen slyším jak paní učitelka povídala……no jen doufám, že nám to dlouho vydrží. V pátek pokračovali v matematice číslici tři, ale když se ho na to zeptám, tak tradičně neví. Ale paní učitelka říkala, že mají víkend volnej.
Paní asistentka ho motivuje tím co ho zajímá,donesl si od ní dva archy papíru, na jednou pravěký svět a druhý má nalepovací dinosaury a za odměnu za dobře splněný úkol si nalepí do pravěkého světa dinosaura, dnes už má nalepené čtyři. Také ho ve čtvrtek asistentka chválila, že první den vydržel v klidu skoro celé 4 h, až před koncem začal rušit.
Dokonce si donesl nějaké razítka v pracovních sešitech a v žákovské také. Nejvíce si cením to velké za chování se slovem CHVÁLÍM! Jen doufám, že nebude první a zároveň i poslední.

Ksalavova – Kačenka

Tak máme za sebou první týden povinné školní docházky a Kačenka je spokojená a do školy se moc těší (zatím).Dostala již první pracovní sešity a začíná se učit počítat. Máme notýsek, kde posílá paní učitelka vzkazy a naopak mi paní učitelce. Také máme již nabídku kroužků, které pořádá škola a vybrali jsme si pohybové hry. Protože s manželem chodíme brzy do práce, tak musejí děti již na šestou hodinu ranní do družiny a domů je vyzvedáváme kolem půl čtvrté.
Pokud zatím shrnu první školní týden naší prvňačky, tak je zatím velice spokojená se školou i paní učitelkou.

Ludlinka – Terezka

Jak bych zhodnotila první týden ve škole- zatím jsem nejvíc unavená já, je těžké všechno skloubit.
Musela jsem si vyměnit směny v práci, abych mohla s Terezkou ráno chodit do školy, jezdíme školním autobusem, zavedu Teru k šatnám a tam na děti čeká paní učitelka.
Nálada je u nás střídavá, hned je škola bezva a jídlo super, ale z toho má záchvat pláče a do školy už nepůjde a chce jít  se mnou  do práce. No je to velká změna. Zatím máme jedno tiskátko krtečka- pochvalu. Terezka chodí do družiny a vyzvedává ji manžel nebo Zdenda. Každý pátek má vyučování až na 9h, tento pátek jsme na to zapomněli, vraceli jsme se ze zastávky.Ve středu máme první třídní schůzku, která je dle paní učitelky důležitá, ale vzhledem k tomu, že budu v práci, půjde manžel, bude to jeho premiéra, u Zdendy nebyl ani jednou.To je zatím vše z prvního týdne.

Majulka – Péťa

Tak se nám ten začátek moc nevyvedl. Už v noci na pondělí měl Péťa zvýšenou teplotu. První den však proběhl dobře, Péťovi se líbilo. Ráno byli na školním dvoře všichni prvňáčci po tom, co prošli branou ze školky až do školy, pasováni na školáky a pak se rozešli do tříd.  Já pak musela bohužel chvátat do práce, ale Péťa si užíval s tatínkem. Večer však zase přišla zvýšená teplota a průjem, trochu i bolest bříška. V úterý ráno ale bylo zase dobře, a tak Péťu dovedl bratr do školy a za dvě hodiny pro něj došel. Byl to takový seznamovací den. V poledne mi starší syn volal do práce, že Péťu bolí bříško. Zavolala jsem pani učitelce, že Péťa ve středu do školy nepříjde. Pani učitelka mi řekla co budou ve škole dělat a máme si dojít pro nějaké sešity. Odpoledne náš prvňáček začal blinkat.
Nám teda škola nezačala zrovna šťastně. Do konce týdne určitě už do školy nepůjde. Jen aby to nemělo průběh jako na jaře, kdy skončil v nemocnici na kapačkách. Tak doufám, že do pondělka se Péťa uzdraví.

Miney 777 – Kristýnka

Náš první týden ve škole byl hektický – každé ráno jsme mohli děti vodit až do třídy – a pomoci tak jim přinést pomůcky a vše, co jsme měli na „seznamu“. Bylo toho až až.
Paní učitelka je moc hodná, Týnka je spokojená. Už jsme měli pár domácích úkolů – i pro děti – i pro rodiče. 😀
V pátek měla Týnka v žákovský 3 razítka – za domácí úkoly, za aktivitu a za celkové chování za uplynulý týden ve škole.
S pí. uč. komunikujeme přes e-maily – a je to pohoda – líp jsme to vyhrát nemohli – podle toho, co o některých učitelkách slýchám. V posledním e-mailu shrnula první školní týden – pochvalu dostaly děti – ale i my rodičové. 😀
Takový byl náš první týden, uvidíme, co přinese následující.

Mysicka1407 – Vašík

Vašík už má dvě jedničky. Zatím jen tak zlehka začínají. Paní učitelka je velmi milá a hodná, založila nám sešit, vzkazník a tam nám píše co dělají, co si mají donést a tak dále. Seznámili se se školou.

Nuninka – Nathaniel

Náš první týden je celkem v pohodě. Na Natym je znát únava. I když ve školce už nespal, občas si jenom tak lehl a alespoň chvíli ležel. Teď vstává brzo a chodí také do ranní družiny. Já ještě vozím holky do školy ve městě. Ještě nejsou rozkoukané, tak je doprovázím. 🙂 Paní učitelka je podle syna, hodná. Já s ní teda mluvila jenom jednou, a z těch pár vět toho člověk moc nepozná. Tak uvidíme časem.
Byl první školní úkol a Naty si na něho vzpomněl až v osm hodin večer. No jo, bude si muset zvyknout na to, že už není ve školce. 🙂
Naštěstí šlo jenom o vybarvení pár obrázků a to zvládl rychle. Učebnice a pracovní sešity zatím doma nemáme. Ve škole musím zaplatit nějaké pomůcky, pracovní sešity atd… zase o 700,- korun v peněžence méně. Do toho dcera vyřízení průkazky na autobus + fotky, školní pomůcky, prostě zase další výdaje.
A to nás ještě čeká zaplatit kroužky. Naštěstí až příští měsíc. 🙂 Co se Natymu ve škole líbí nejvíce? Řekla bych, že družina. 🙂
No, a vlastně díky ní, máme vybraný jeden kroužek, ale o tom zase příště. Uvidíme jestli se mu tam bude líbit. Kroužky u nás začínají až příští měsíc. Naše škola bohužel kroužky pro děti nenabízí.Nejsou k tomu prostory ani prostřehy. Sice jich pár je, ale jde o to, jestli se najdou lidé, kteří ho budou ochotni vést. Tak uvidíme jestli a co letos bude.
Takový byl první týden u nás.

PetraO – Štěpánka

První školní den byl hlavně pro nás dospělé trochu náročnější, tak proto píšu až teď. Vlastně to začalo už v neděli, kdy se nám krapet protáhla jedna víkendová akce, takže jsme domů přišli někdy po večerníčku a já až večer začala honem dopřipravovat všechny věci, nechala jsem si toho docela dost na poslední chvíli. Ráno jsme si krapet přivstali, abychom ještě před školou stihli zařídit družinu a nějak více v pohodě alespoň trochu zorganizovali ten ranní mumraj. Společně jsme zavedli naši nejmladší poprvé do školky a pak ve družině zapsali naši prvňačku Štěpánku. Nemile mě však překvapilo, že čtvrťáky už do družiny nezapisují, tak snad ten školní rok přežijeme bez úhony i bez družiny. Klukovi je čerstvých 9 let, je vcelku samostatný, ale i tak z toho mám celkem strach, ačkoli už loni jezdil třeba sám MHD nebo chodil pěšky na kroužky. Jenže to jsem byla doma. No, třeba konečně dojde i na ten mobilní telefon.
A pak už se mi začaly drát slzy do očí, když si nás před školou vyzvedla paní učitelka a kráčeli jsme s naší prvňačkou do třídy. Nějak jsem nestihla prožívat nástup mladší do školky, ale ta tam šla s takovým nadšením, že mě to ani nepřišlo, navíc jsme tam byli první, takže žádné případné slzičky okolo. V té škole byly všichni prvňáčci tak zaražení, prostě to na mě v tu chvíli dolehlo, ale ustála jsem to. Do třídy jsme došli mezi prvními a tak si Štěpánka vybrala nesměle místečko. Všichni fotili, tak i já vytáhla fotoaparát a udělala alespoň pár snímků na památku. Paní učitelka  nás pěkně uvítala a postupně si k sobě zvala všechny děti, aby se i s nimi osobně přivítala a zaznamenala si, jaké na své lavici našly razítko, kterým budou „podepsané“ např. na sešitech, než se naučí číst a psát. naše prvňáčky přišel přivítat i ředitel školy s panem starostou a předali dětem dárečky.Celé to trvalo jen půl hodiny a hurá domů.Tedy ne domů, taťka honem do práce a já ještě zařídit vše potřebné do ZUŠ, kam Štěpánka nastupuje do prvního ročníku hry na klavír. Už má za sebou 2 roky přípravky a její pan učitel je velmi hodný a trpělivý, což přesně potřebuje. Klavírní virtuózka z ní nebude, ale dost jí to pomáhá rozvíjet její krapet pochroumanou motoriku a pomohlo ji to i s přípravou na školu, hlavně v tom odkladovém roce udělala pokroky. Je to jediný mimoškolní zájem, který bude v první třídě mít, pokud nebude chtít využít nějakého kroužku z nabídky přímo ve škole. No a pak honem domů, připravit věci na druhý školní den, ohřát oběd, vyzvednout naší školkačku, předat děti babičce, která se postarala i o sladkou odměnu 🙂 a šupajdit do práce.

Pvosa – Simonka

Tento týden byl spíš takový seznamovací, výletní a hrací. V úterý si děti prohlídly školu, kde co se nachází, kam se co dává. Šly na hřiště a hrály si v družině. Ve středu se jelo na výlet do nedaleké vesnice na farmu, kde se majitel specializuje na malé opičky (http://www.doutrklars.estranky.cz/). Jelikož jsem ještě na rodičovské, tak mi bylo nabídnuto, aby jsme s mladší dcerou jeli také. K obědu se na farmě opekl párek a v 13hod.se jelo domů. Pomalu od čtvrtka se už naši prvňáčci začaly učit a v sešitu se objevili první jedničky. Na ty jsem ale musela přijít sama, Simonka se vůbec nepochlubila.
A když se zeptáme, jak bylo ve škole. Simonka řekne: „Super“

Wabbi – Anetka

Ahoj všem, ve škole nám to zatím jde,už od úterka dostávají drobné domácí úkoly.Z matematiky už máme i první jedničku.Do družiny Aneta chodí velice ráda.V pátek mě dokonce trvdila že musí do školy i v sobotu:-).Pak jsem ji vysvětlila že i paní učitelky si musejí odpočinout ,doufám že jí toto nadšení zůstane.Od pondělí máme v raní družině každý den flétničku. Budou mít i dělené vyučování na matematiku a český jazyk. Anetka přeje Všem prvňáčkům hodně úspěchů a jedniček.

 

Do dnešního článku poslala fotografii jen jedna maminka, můžete tedy hádat, komu patří tato stránka v žákovské knížce?

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (23 vyjádření)

 • Kyller

  Tak jsem si teď moc ráda přečetla Vaše první zážitky, abych věděla, co nás čeká. 😀

 • ctiradka

  Já jsem překvapená, že každá škola má různý počet hodin v rozvrhu. Nějak jsem si doteď myslela, že je to všude stejné.

  U nás jeteda povinná angličtina už od první třídy, t ojsem věděla už od loňska. Tehdy mě to překvapilo, nicméně v principu mito nevadí.

  Co mě ale překvapilo je, že prvňáčci mají u nás dvakrát týdně 5 vyučovacích hodin, to, se přiznám, jsem nečekala.
  Matematiku mají celkem 5x týdně – češtinu mají celkem 8x týdně (nemají to rozdělené na psaní a četení, prostě Český jazyk), angličtinu 2x týdně, prvouku 2x týdně, tělocvik 2x týdně, výtvarka hudebka a pracovní činnost 1x týdně.

 • PetraO

  to si ani neumím představit, a funguje v nemocnici normálně škola (i MŠ), kam děti dochází, když už můžou? Něco takového jsem tam zahlédla..

  Každopádně to nemám ráda, když je dítě nemocné, to nám nabalí tolik úkolů domů, co si musí doplnit, že to člověk sotva stíhá, navíc jak Peťko píšeš, první dny to moc na něčeho dělání není, dítě třeba celý den spí v horečkách, nebo zvrací, prostě je důvod, proč do té školy nejde, že..Druhý den se už ale musí pro úkoly a už jen za ty 2 dny toho je mraky, co musí doplnit

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist