První třídou s VD

Rubrika: Základní školy

Kolik máme písmenek v abecedě? A kolik jich už umí naše děti v první třídě? Mám pocit, že už snad všechny! Počítat do deseti jde všem hravě a někde už počítají do dvaceti. Eliška se naučila měsíce v roce i hodiny. Simonka zvládá geometrické tvary. 

Stále mě překvapují zajímavé třídní akce. Tak třeba minulý týden měly děti ve třídě Viki program o bylinkách, kde si vyzkoušely výrobu bylinkového mýdla. Viki také navštívila bowling. U Terezky byl na programu masopust. Jakou masku Terezka zvolila? Program o včelách u Vašíka ve třídě byl určitě také zajímavý.
Přeji Terezce a Natymu hezké prázdniny!

Danasi – Eliška

Tento týden, jsme již asi všichni mysleli na prázdniny. Jarní jsou opravdu od slova jarní, protože u nás kvete vše možné. Sněženky a bledule jsou samozřejmostí, sedmikrásky na trávníku, krásné krokusy, už vykukují sem tam fialky. Na záhonech již mají krásné listy narcisy a tulipány.
Protože jsou příští týden prázdniny, měli jsme tento týden dvakrát plavání. Normálně v úterý a potom náhradní v pátek.
Už umím všechny měsíce v roce a do kalendáře jsem si pomocí mamky zapsala všechny narozeniny a svátky naší rodiny. Začali jsme se učit hodiny a celé hodiny již umím. Ještě poznám půl hodinu a zbytek jako čtvrtky se budeme učit, až v druhé třídě, říkala paní učitelka.
Na prázdniny jsme dostali úkoly, abychom se nenudily. Máme čtení 5 stránek, psaní a nějaké počítání, které nám dala paní učitelka nakopírované. Eliška

EE – Viktoria Ela

Tento týden byl pro Viki zajímavý. Ve středu byla ve škole opět návštěva z Palety Pardubice s programem o bylinkách, děti vyzkoušely různé čajíky (nejlepší prý byl z máty a levandule, zkusily ale třeba i z pelyňku:-)) ), vyrobily si bylinkové mýdlo. Od té doby Viki doma neustále míchá nějaké lektvary – většinou ale nepoživatelné:-) Ve čtvrtek si poprvé vyzkoušela bowling – akce ŠD – a přišla domů nadšená!! Co se týká učení, budeme muset občas trénovat i nějaký ten diktátek. V písance píší písmeno velké U, ve slabikáři písmeno C c. V matematice opakují, aby si vše pořádně zafixovaly. Tak mi ten čas tolik letí, že když jsem v sobotu chtěla Viktorce přes internet navolit obědy a zjistila jsem, že už je nový měsíc a my jí obědy nekoupili…No to jsme to tedy vyvedli – v pondělí bude tedy Viki bez oběda!! :-)) Naštěstí to nebude problém, Viki vyzvednu dřív a na kroužek keramiky ji tam zase dovezu.

Králíček4 – Dominik

Není to dlouho co naše děti šli poprve do školy a už tu máme březen.Venku začíná jaro,zpívají ptáčci a hned je ten den veselejší.Ve škole stále počítáme do 10 a učí se další a další písmena,něco nám jde lépe a něco je menší problém,ale trénujeme.Po nemoci jsme opět začali chodit za pejskami na canisterapii kde je Domča velice spokojený.

králíček26

 

Ksalavova – Kačenka

Stále se u nás nic nového neděje. Kačenku pobolívá bříško, ale po testech z krve a moči u lékaře se nic nenašlo. Tak to bude muset nějak překonat a počkat, až to odezní. Ve škole je vše při starém, Kačenka se ve škole oproti prvnímu pololetní zlepšila a začala nosit lepší známky. Fanoušek je na tom stále stejně.

Ludlinka – Terezka

Zdravím zase po týdnu.
Jak už jsem psala, díky Halině už máme prvouku a Terezka je šťastná,říkala jsem si, že teď když ji máme se určitě najde ta stará, ale zatím ne.
V češtině přibylo písmeno H a Terezka už krásně čte, dokonce si půjčila knížku od Zdendy Deník malého poseroutky. V matematice zatím pořád opakují.
Ve středu si měli děti donést do školy oblíbeného plyšáka a povídali si o nich.
A ve čtvrtek si měli donést masku, na masopust a v maskách se i učili. Máme slíbené fotky tak snad příště dodám.
Tento týden nás čekají prázdniny, děti se těší, ale já si stejně nemohla vzít volno. Snad aspoň dva dny, ještě uvidíme. Děti by chtěli někam do aquaparku.
Mějte se všichni krásně.

Myšička1407 – Vašík

Hezký den všem, Tak už nám zase uběhl další týden školy. Děti se po prázdninách vrátili plné zážitků a tak si o nich povídali. Velmi rychle se ale vrátili k učení a tak začali číst písmena ch, ž, ř a psát au, ou, eu. počítáme zatím do 10. Příští týden nás čeká beseda o včelách. Vašík je ve škole zatím šikovný i když někdy nepozorný a dostane 2. Píší diktáty z matematiky i českého jazyka. Jinak se u nás nic nemění. Zdravím děti co si budou užívat prázdnin. Všem přeji hezký den a týden.

Nuninka – Naty

Hurá, začínají prázdniny. Dneska dětem začalo volno.Naštěstí jim paní učitelka nedala moc úkolů. Hlavně si mají děti přes prázdniny procvičovat čtení. Z nových písmenet ve čtení už děti umí – R, AU, OU. V matematice se učítají počítat do 10.
A tak nějak nevím co dalšího napsat. Nic nového ve škole není. Žádné noviny, prostě nic. Jak říká Naty, prostě nuda. 3-4 třída měla v pátek divadlo, kouzelníka Kožíška. Nevím proč nejela také 1-2 třída. Dcera byla také v pátek na tomto představení a byla z něho nadšená. Už si plánujem co budeme přes prázdniny dělat, ale spíše to bude o návštěvách než o výletech. Tak uvidíme.
A příští týden napíšeme jak bylo 🙂

Pvosa – Simonka

Poslední týden v únoru se Simonka ve škole se učila v češtině „AU, OU“. Trénovaly psaní velkého „M“, malého „z“. V matice stále opakují počítání do 10. Trénují tvary. V ostatních předmětech se moc toho od Simonky nedozvím (také díky tomu, že jsem nastoupila zpět do práce a je méně času)…Jen vím, že byly jedno odpoledne místo družiny na procházce. V ůterý se u nás na návštěvě sešly dvě Simonky skoro spolužačky (jedna druhačka a druhá čtvrťačka) z vesnice, tak bylo pěkně veselo. Ve čtvrtek jsme další posbíraný odpad odvezli odpoledne do školy – soutěž ve sběru. A Simonka byla odpoledne na návštěvě u jedné kamarádky. Minulý týden se zase fotily, tak jsem zvědavá, jak dopadnou fotky tentokrát.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Všem, co jsou zrovna na prázdninách, přeju krásné počasí a hlavně zdraví, ať se můžou pořádně vydovádět. Jak jsem to pročítala, tak tento týden je vás na prázdninách vážně spousta 😉

    Ludlinko, sama jsem zvědavá, kde se ta stará prvouka objeví 😉 pak dej určitě vědět.
    Jinak mě teda potěšilo, že se to podařilo vyřešit tak trochu i díky VD 😉

    pvoso – jak je v práci po MD?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist