Jaký byl křest CD Mauglí?

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Kulatá 60. repríza muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Mauglí se v Divadle Kalich stala dějištěm slavnostního křtu CD s hudbou z představení.

Na roli kmotra byl osloven muzikant, herec Ondřej Brzobohatý, a to nikoli náhodou. Muzikál totiž začíná promluvou vypravěče, kterou načetl právě Ondřej. To z něj dělá rekordmana v hereckém týmu Mauglího: jeho výkon tak nechyběl na žádné z odehraných repríz, byť pouštěný ze záznamu. U příležitosti křtu Brzobohatý odvyprávěl svůj text poprvé živě na jevišti a překvapeným divákům suverénně tvrdil, že ho chodí osobně předčítat do zákulisí na každé představení.

Maugli_krest_2 Maugli_krest_1 Maugli_krest_3 Maugli_krest_4

Za skutečnost, že role vypravěče byla v muzikálu Mauglí svěřena právě Ondřeji Brzobohatému, může náhoda. „Jednou nám s Gábinou Ondra předváděl, jak umí napodobit charismatický hlas Dona LaFontaina. Když pak Gábinka napsala úvodní slova představení, napadlo ji, že je nemůže načíst nikdo jiný než český LaFontaine,“ směje se Ondřej Soukup. (Američan Don LaFontaine, přezdívaný Hlas Boží, namluvil tisíce upoutávek na hollywoodské filmy, jeho hluboký úchvatný hlas je dostatečně dobře známý i z českých kin.) Výsledek si lze poslechnout zde:

Slavnostní představení muzikálu Mauglí odehráli např. Jiří Korn, Lucia Šoralová, Richard Tesařík, Vladimír Marek, Petr Kolman, Brigita Cmuntová, Jiří Zonyga, Juraj Čiernik aj.

Do společnosti „vyrazila“ i dvouletá dcera Lucie Šoralové a Ondřeje Soukupa Rebeka. „Na lidi je naštěstí zvyklá, na pozornost taky a do postýlky ji stejně dřív než pozdě večer nedostaneme,“ vysvětlovala Lucie, proč jí zase tak nevadilo, že jim nedopadlo hlídání a dcerku tak rodiče museli vzít s sebou do divadla. „Často se mnou jezdí i na koncerty, to pak vyrážíme jako taková malá karavana,“ doplnila zpěvačka a herečka.

 Maugli_krest_6 Maugli_krest_7Maugli_krest_5 Maugli_krest_8

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.
Fotky z představení najdete i ve VD fotogalerii.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ježeček

    Neboj, dopadne to dobře! Touhu jsem neviděla, ale Mauglí byl moc hezký. Líbila se mi strašně moc choreografie, ti tanečníci vypadali, že strávili rok v klesci se zvířaty, aby dokonale zkopírovali jejich pohyby 🙂 Hudba i texty nenáročné, dobře jim bylo rozumět. Fakt moc hezké. Klidně+ bych si ho dala ještě jednou! Ale za 14 dní jedeme na Děti ráje – to je muzikál, který miluju! 🙂 *

  • bamiska

    vypadá to velmi hezky, v dubnu nás čeká divadlo Kalich máme objednanou Touhu, no ale manželovi se líbil podle ukázek Mauglí, tak příště tentokrát jsem vyhrála já 😀 (no a snad nám dopadne Honzíkovi operace dobře, protože divadlo máme tři dny po ní už objednané ach jo)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist