Kdo poradí, jak zatočit s příšerami?

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Dámy brněnského Divadla MALÉhRY napsaly pohádkovou knížku Jak na příšery. Nápad načíst pohádky na CD a proložit to písničkami se rozhodly realizovat se svojí oblíbenou kapelou Čankišou, která k pohádkám napsala a natočila muziku. Pohádky, jejichž hlavní hrdinové jsou čert, hastrman, čarodějnice, jezinky nebo strašidlo pojednávají o tom, že v každém z nás je něco dobrého.

Dokonce i v čertovi. Záleží na nás, jak v sobě navzájem dokážeme to dobré probudit! Z šesti pohádkových příběhů se jich na CD objeví pět a jsou orámovány šesti skladbami kapely Čankišou, která tentokrát naprosto výjimečně zpívá v češtině. Závěr alba pak doplňuje ukolébavka. Šestý příběh je pak volně ke stažení na stránkách vydavatelství Indies Scope.

Herečky brněnského Divadla MALÉhRY Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová a Nikola Zbytovská, které mají na svém repertoáru několik autorských divadelních představení pro děti, se rozhodly vydat knihu vlastních pohádek a doplnit kolekci i vydaným CD.  A protože k pohádkám, zvláště k těm veselým, patří písničky, MALÉhRY oslovily kapelu Čankišou a pod záštitou brněnského hudebního vykladatelství Indies Scope, které se ujalo vydání CD, namluvily několik pohádek, které Čankišou doplnili svými originálními písničkami a zvukovými efekty.

Natáčení CD byla naprosto ojedinělá zkušenost, protože kluci z Čankišou nás donutili k ječení, chrastění různými nástroji a dalším formám „umělecké interpretace“, o které jsme neměly ani tušení! Ale měli takové charisma, že jim nešlo odolat!“,

říká o natáčení Nikola Zbytovská.

Potkali jste už někdy čerta, co vozí děti na ocase do školy nebo hastrmana, který je vedoucím plaveckého oddílu, či třeba strašidlo, co by túze chtělo chodit do školy? Ne? To je zvláštní! V naší knize je takových „příšer“ hned několik! A třeba to ve skutečnosti nejsou ani příšery! Záleží jen na nás, jestli v nich umíme probudit dobro! V každém z nás ho alespoň kousíček je!

Pohádky v sobě nesou to, co jsme my dospělí dávno zapomněli. Že existují kouzla, zázraky a svět, v němž platí úplně jiná pravidla, než jsme si určili v našem dospělém světě. Proč se nám zázraky už nedějí? Jednoduše proto, že jsme na ně přestali věřit. A tak se všichni vracíme rádi do dětství prostřednictvím pohádkových knížek, abychom alespoň na chvíli uvěřili, že je něco vyššího, něco, co nám dá křídla.

Pohádky jsou určené dětem od 4 do 7 let, jsou komediálně laděné a reflektují problémy dnešních dětí, jakými jsou soupeřivost nebo nechuť přijmout někoho, kdo je jiný. Být jiný nemusí nutně znamenat být špatný. Možná, že všichni ti čerti, hastrmani, čarodějnice nebo strašidla dokáží krásné věci, když je někdo dokáže mít rád!

jak_na_prisery_CDCD Jak na příšery

Vydává: Indies Scope
Žánr: mluvené slovo • dětské
Cena: 249 Kč

Více o CD  se dozvíte tady.
Ukázky z něj si můžete poslechnout tady.

Pohádky Jak na příšery jsou na pultech obchodů v knižním vydání od počátku prosince 2013. Kniha i obal CD jsou doplněny originálními ilustracemi Karolíny Strykové.

Vyhrajte nad příšerami!

certZalíbily se vám pohádky z představeného CD? Chtěly byste si je pouštět doma se svými dětmi a dozvědět se, jak na příšery? Pokud jste se ještě nerozhodly, zkuste si poslechnout ukázky, anebo si zasoutěžte!
Ve spolupráci se společností Indies Scope jsme pro vás připravili soutěž, ve které si právě o tyto pohádky můžete zahrát!
Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž o CD Jak na příšery běží od 6. do 19. března 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist