Pětiminutovky pro 2. – 5 . třídu ZŠ, Český jazyk + Matematika

Rubrika: Základní školy

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a všemožné letáky už pobuřují děti školou povinné svou nabídkou. Pera, tužky, penály, aktovky, pravítka, sešity… a mezi tím vším sem tam i nějaký ten sešit na procvičování, opakování…

Proč procvičovat o prázdninách? Koho to kdy napadlo… jako bychom si toho ve škole neužili dost…

Nakladatelství Fragment připravilo pro školáky nový soubor z edice Pětiminutovky pro ZŠ.

náhlednáhlednáhlednáhled

Knížky jsou menšího formátu (trošku menší než A5), což opravdu svědčí o tom, že dítko nad cvičením stráví právě takovou krátkou dobu, jako je 5 minut. S knížkou se dá pracovat celý školní rok. Je pečlivě rozdělená do kapitol podle probíraného učiva. Rodičům ušetří práci s vymýšlením procvičovacích úkolů. Stačí vždy vybrat jen cvičení z právě probíraného učiva ve škole, libovolně přeskakovat nebo jednotlivé listy vytrhnout.

Kocour Fragmentík, věrný průvodce procvičováním, spočítal, že školní rok má 40 týdnů a procvičovat je potřeba denně. Teda skoro denně – na pátek dává dětem „lehárko“.

Číslo tři je takřka pohádkové – Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Tři oříšky pro Popelku – tak snad i počet úkolů na listu – 3 – bude dobrým znamením pro malé školáky. Za každý správně vyřešený úkol si na konci listu vybarví jeden obrázek. Na těch si dal kocour Fragmentík taky záležet – klubíčka, autíčka, myšky, rybky, letadla…je jen na dětech, kolik jich budou moci vybarvit.

náhledV knížce je možné najít různé typy cvičení – od klasických doplňovacích cvičení přes křížovky, tabulky, slohová cvičení až po šifry či práce s básničkou. Nejinak je tomu v matematice – tabulky, pyramidy, doplňovací sloupečky, slovní úlohy, řetězce i geometrické hrátky dokážou zpříjemnit opakovací chvilky.

Na začátku knížky najdou děti přehledný kalendář, do kterého si mohou zaznamenávat každý den číslo procvičeného listu a také výsledek – počet správně vyřešených úkolů. Vyplňování kalendáře může být pro děti i silným motivačním prvkem – rodiče můžou totiž za určitý počet správně vyřešených úkolů přislíbit odměnu. A nemusí být zrovna sladká – výlet do Zoo, návštěva kina, divadla, dětského představení nebo pěkná knížka je určitě silný magnet pro dětskou snaživost.

A že i rodiče někdy u starších dětí váhají se správným řešením? I na to kocour myslí – na konci každé knížky je klíč, podle kterého lze správnost překontrolovat.

náhledMyslím, že na trhu je spoustu různých procvičovacích pracovních sešitů, ale často se věnují jednomu danému problému. Pětiminutovky pro ZŠ ale hravou formou provázejí dítě celým školním rokem. Ke každé probírané látce obsahuje základní řadu cvičení, které by ve spolupráci s učebnicí a pracovními sešity mohly dítěti postačit k upevnění učiva. A pokud by nestačily, tak určitě poslouží rodičům jako vzor pro vymýšlení dalších a dalších úloh.

Pětiminutovky pro ZŠ si můžete objednat zde.

 

Napsal/a: Pavlinkav

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist