ŠVD je tu pro vás, hlaste už teď ;-)

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Střední školy, Základní školy

Schválně si zkuste ještě před otevřením článku tipnout, co se za zatím neznámou zkratkou skrývá a jestli by to nemohlo být i něco pro vás… 😉

…a ještě než budete číst dál, napište svůj tip dolů do komentáře 😉

sipka

…ale teď už dost napínání a jdeme na představování 😉

Nový projekt na školní rok 2014/15

Asi to většina z vás tušila správně, ŠVD je nový projekt na tento školní rok. Pokud se upravený formát loňského PTVD (První třídou s VD) osvědčí, můžeme v něm pokračovat i dál. Celý název zní Školákem s VD, ale řekla bych, že se tu budete setkávat spíš s tou zmiňovanou zkratkou.

Kdo bude od září školákem s VD?

Oproti loňskému roku už nebudeme do projektu přijímat pouze prvňáčky. Hlásit se můžete se školáky všech věkových kategoriích a všech možných stupňů vzdělávacích institucí 😉 A bereme nejen rodiče, ale i babičky či paní učitelky, které se mohou hlásit s celou svojí třídou 😉 Čím víc úhlů pohledu na tento školní rok budeme mít, tím zajímavější celý projekt bude.

Jak to bude probíhat?

Dění kolem našich školáků se přesune částečně do Diskutárny, kde se budou objevovat tematické diskuze označené zkratkou ŠVD.  Témata těchto diskuzí se pokusíme zpracovat také do článků.

Od pravidelných článků s týdenními přehledy novinek upustíme jen částečně. Budou se vydávat jednou měsíčně s ohlédnutím za právě uplynulým kalendářním měsícem.

Co to bude obnášet pro zúčastněné?

Od všech přihlášených budeme očekávat příspěvek do měsíčních souhrnných článků. Obsahem by nemělo být probírané učivo (jak je která třída daleko v jakém předmětu by se dalo probrat třeba zase v diskutárně), ale spíš to, co se dětem v uplynulém měsíci ve škole podařilo a naopak, co byl pro ně oříšek, nebo co překvapilo. Stejně jako vloni stačí krátký příspěvek v rozsahu 3-5 vět, žádné romány neočekáváme. Celkem to tedy bude 10 „povinných“ příspěvků za celý školní rok.

Pokud by kdokoli ze zúčastněných měl námět na celý článek, i pro něj tu bude místa dost 😉

Zároveň by bylo fajn, kdybyste se zapojili také do ŠVD diskuzí, na které budou všichni zúčastnění vždy upozorněni emailem. Účast v diskuzích není povinná, ostatně ne vždy bude téma dost široké, aby se k němu mohli vyjádřit všichni školáci.

Bude-li kdokoli mít chuť přiložit ruku k dílu o něco víc, je určitě vítaný. Práce na projektu je dost pro všechny zájemce, zejména pak pro ty psavější.

Proč do toho jít?

… a proč ne? Účastí na tomto projektu pomůžete na VD vytvořit zajímavý obsah pro ostatní návštěvníky a v diskuzích třeba i nasbíráte nějaké ty komentáře pro získání statutu aktivního návštěvníka, který s sebou nese řadu výhod.

V plánu je také nějaké to školní testování (zatím v jednání), pravděpodobně budou k dispozici i knížky. Ve všech školních záležitostech budou mít pochopitelně aktivní účastníci projektu přednost.

Tak co, přidáte se?

Pokud vás projekt Školákem s VD zaujal, neváhejte a hlaste se už teď. Stačí napsat do komentáře pod tento článek nebo rovnou na mail Peťce, která bude celý projekt včetně všech přihlášených opečovávat – petrah@vasedeti.cz.

Do přihlašovacího emailu nezapomeňte uvést svoji přezdívku na VD a rovnou připsat pár slov o svém školákovi nebo školácích (paní učitelky mohou napsat i o třídách, které je od září čekají). Stačí jen pár slov (jméno, třída a jak se do školy těší nebo z čeho máte předem obavy), ať se nám do úvodního článku všichni vejdete. Na přehledné představení všech našich VD školáků se můžete těšit už koncem příštího týdne.

Takže… s kým se v rámci ŠVD budeme v tomto školním roce setkávat?

 

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  EE, kdyžtak rovnou piš Peťce na mail (petrah@vasedeti.cz), rovnou můžeš poslat zase pár slov o své školačce a třeba i nějakou fotku 😉

 • Zdravím Peti, byla jsem teď nějak mimo PC, ale přesto bych se ještě ráda přihlásila do nového projektu ŠVD. Už jsme spolupracovali loni jako prvňáci na PTVD, tak letos tedy jako druháci 🙂
  Přeji všem hodně úspěchů a stále dobrou náladu!!! EE s Viktorií Elou

 • Peťka

  Ivčo, samozřejmě se hlásit můžeš. Zástupců jednotlivých vypsaných tříd je více, neznamená to, že od každé třídy bude jen jedno dítko. Přidáš se?

 • Petra Vymětalová

  Ivčo, neboj, klidně se hlas 😉 To je jen přehled toho, jaké třídy už máme v projektu zastoupené, klidně může být v jednom ročníku zástupců víc.

 • Ivča a Domča

  To vyjmenování zástupců tříd znamená, že už nikoho z těchto tříd neberete? Asi jdu s křížkem po funuse, škoda…

 • Peťka

  Děkuji za všechny mejlíky. Zatím máme zástupce první, druhé, třetí, čtvrté, páté, šesté a osmé třídy ZŠ. Těšit se můžete na příspěvky z 3. ročníku učiliště, maturantky i SŠ dálkového studia. Kdo další se přidá? Máme tu i nějaké vysokoškoláky?
  Přihlášky spolu s krátkým představením prosím zasílejte na email: petrah@vasedeti.cz

 • Petra Vymětalová

  halino, super!
  …a na všechny ostatní se už taky moc těším 😉

 • halina

  Tak sem získala souhlas naší naastávaící maturantky a hlásím se do projektu. 🙂

 • Kyller

  Tak na to se těším, protože si ráda přečtu, jak to chodí u ostatních a jak u nás, budu moci porovnávat,… super. 😉

 • Peťka

  Prosím o přihlášky na email: petrah@vasedeti.cz, ať mám na všechny hned i emailový kontakt.
  Děkuji.

 • Pavluschka

  Hlásím se s naším synem – 1. třída – waldorfské vyučování…

 • Tak oprava, Peťko místo Petro. 🙂

 • Petro, když bude třeba tak hlásím druháčka, šesťačku nebo sebe jako sš.dálkové studium. 🙂

 • Pavluschka

  tip: škola vašich dětí? něco na ten způsob

 • Peťka

  Díky za první přihlášky do projektu, které posíláte na email petrah@vasedeti.cz.

  Očekávejte již brzy email s informacemi.

  Zbynulo, děkuji, velmi ráda využiji tvé učitelské zkušenosti. Přihlásí se nám i další paní učitelky ochotné přispět do článků a diskuzí svými postřehy z praxe?

  Těším se na vás a čekám na další přihlášky. Petra

 • Hlásím se 🙂 Jako maminka syna, který jde do první třídy a jako učitelka se třídou 6.A z Uherského Brodu 🙂

 • Tip: Škola vašich dětí

 • Marinada

  Těsně vedle 🙂
  Ráda se přidám – hlásím se se školačkou 6.třída.

 • Marinada

  Školáci Vaše děti?

 • Petra Vymětalová

  Tak ať v tom nejste sami, tak se rovnou hlásím se dvěma školačkama 5. a 3. třída 😉
  Kdo se přidá?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist