ŠVD je tu pro vás, hlaste už teď ;-)

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Střední školy, Základní školy

Schválně si zkuste ještě před otevřením článku tipnout, co se za zatím neznámou zkratkou skrývá a jestli by to nemohlo být i něco pro vás… 😉

…a ještě než budete číst dál, napište svůj tip dolů do komentáře 😉

sipka

…ale teď už dost napínání a jdeme na představování 😉

Nový projekt na školní rok 2014/15

Asi to většina z vás tušila správně, ŠVD je nový projekt na tento školní rok. Pokud se upravený formát loňského PTVD (První třídou s VD) osvědčí, můžeme v něm pokračovat i dál. Celý název zní Školákem s VD, ale řekla bych, že se tu budete setkávat spíš s tou zmiňovanou zkratkou.

Kdo bude od září školákem s VD?

Oproti loňskému roku už nebudeme do projektu přijímat pouze prvňáčky. Hlásit se můžete se školáky všech věkových kategoriích a všech možných stupňů vzdělávacích institucí 😉 A bereme nejen rodiče, ale i babičky či paní učitelky, které se mohou hlásit s celou svojí třídou 😉 Čím víc úhlů pohledu na tento školní rok budeme mít, tím zajímavější celý projekt bude.

Jak to bude probíhat?

Dění kolem našich školáků se přesune částečně do Diskutárny, kde se budou objevovat tematické diskuze označené zkratkou ŠVD.  Témata těchto diskuzí se pokusíme zpracovat také do článků.

Od pravidelných článků s týdenními přehledy novinek upustíme jen částečně. Budou se vydávat jednou měsíčně s ohlédnutím za právě uplynulým kalendářním měsícem.

Co to bude obnášet pro zúčastněné?

Od všech přihlášených budeme očekávat příspěvek do měsíčních souhrnných článků. Obsahem by nemělo být probírané učivo (jak je která třída daleko v jakém předmětu by se dalo probrat třeba zase v diskutárně), ale spíš to, co se dětem v uplynulém měsíci ve škole podařilo a naopak, co byl pro ně oříšek, nebo co překvapilo. Stejně jako vloni stačí krátký příspěvek v rozsahu 3-5 vět, žádné romány neočekáváme. Celkem to tedy bude 10 „povinných“ příspěvků za celý školní rok.

Pokud by kdokoli ze zúčastněných měl námět na celý článek, i pro něj tu bude místa dost 😉

Zároveň by bylo fajn, kdybyste se zapojili také do ŠVD diskuzí, na které budou všichni zúčastnění vždy upozorněni emailem. Účast v diskuzích není povinná, ostatně ne vždy bude téma dost široké, aby se k němu mohli vyjádřit všichni školáci.

Bude-li kdokoli mít chuť přiložit ruku k dílu o něco víc, je určitě vítaný. Práce na projektu je dost pro všechny zájemce, zejména pak pro ty psavější.

Proč do toho jít?

… a proč ne? Účastí na tomto projektu pomůžete na VD vytvořit zajímavý obsah pro ostatní návštěvníky a v diskuzích třeba i nasbíráte nějaké ty komentáře pro získání statutu aktivního návštěvníka, který s sebou nese řadu výhod.

V plánu je také nějaké to školní testování (zatím v jednání), pravděpodobně budou k dispozici i knížky. Ve všech školních záležitostech budou mít pochopitelně aktivní účastníci projektu přednost.

Tak co, přidáte se?

Pokud vás projekt Školákem s VD zaujal, neváhejte a hlaste se už teď. Stačí napsat do komentáře pod tento článek nebo rovnou na mail Peťce, která bude celý projekt včetně všech přihlášených opečovávat – petrah@vasedeti.cz.

Do přihlašovacího emailu nezapomeňte uvést svoji přezdívku na VD a rovnou připsat pár slov o svém školákovi nebo školácích (paní učitelky mohou napsat i o třídách, které je od září čekají). Stačí jen pár slov (jméno, třída a jak se do školy těší nebo z čeho máte předem obavy), ať se nám do úvodního článku všichni vejdete. Na přehledné představení všech našich VD školáků se můžete těšit už koncem příštího týdne.

Takže… s kým se v rámci ŠVD budeme v tomto školním roce setkávat?

 

Toto taky stojí za přečtení!

muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Audio pohádky Nártouna Olina baví děti na Youtube

Přinášíme rodičům další možnost jak zabavit děti na internetu. Tentokrát to nejsou videa Youtuberů, ale audio pohádky Nártouna Olina.

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist