Pomáhejte s námi

Rubrika: Pomoc

Dost možná i vy máte doma pár věcí po dětech, které už sami nevyužijete. Možná je darujete kamarádce, možná je zkusíte prodat na inzertním serveru, ale možná vám zůstanou doma a budou jen zabírat místo. Jenže vyhodit je by bylo barbarství a jiné využití vás nenapadá.

Nabízíme vám řešení, které kromě uvolněného místa přinese dobrý pocit.

Rozhodly jsme se různé odložené hračky, knížky i oblečení a další věci po dětech shromáždit a věnovat těm, kterým přijdou vhod – maminkám v nouzi. Po krátkém prodebatování v diskutárně (mrkněte na tém – Co u vás překáží, může jinde potěšit) jsme se domluvily, že napoprvé se nebudeme pouštět do rozsáhlých akcí, ale zkusíme zorganizovat malou sbírku. To, co se nám podaří nashromáždit, věnujeme brněnským azylovým domům.

Danniella se ujala zjišťování, co se kde bude hodit, takže budeme shromažďovat:

 • co nejrychleji – oblečení na zimu pro dítě ve věku 4-6 let
 • kojenecké a dětské boty
 • kojenecké i dětské oblečení
 • hračky
 • knížky

Boty a oblečení posílejte jen v dobrém stavu, hračky by měly být nerozbité, knížky neroztrhané apod. Shodly jsme se, že jeden čmáranec přes knížku nevadí, ale knížka s potrhanými nebo dokonce chybějícími listy by byla spíš pro ostudu. Stejně tak hračky – u vkládačky nebude vadit chybějící dílek, ale neměla by být rozlomená nebo prasklá, aby se při hře nemohlo dítě zranit. Zvažte, co byste ještě daly/i na hraní vlastním dětem a to, co už by vám samotným bylo proti srsti, neposílejte.

Zajištění sbírky se ochotně ujala Zava. Všechno, co budete chtít maminkám z brněnských azylových domů věnovat, posílejte tedy jí. Případně se můžete dohodnout, že si věci předáte osobně.

Kontakt na Zavu (adresa, email) můžete dostat buď přímo od ní, když jí pošlete osobní vzkaz (jen pro přihlášené – v pravém sloupci je odkaz, do pole pro jméno příjemce vyplníte Zava), nebo ode mě – napište na email info@vasedeti.cz

A ještě důležitá věc – všechno, co budete chtít poslat, odešlete nejpozději 10. února 2010, tak aby to do pátku 12.2. stihlo dojít.

Na závěr chci poděkovat Dannielle za zjišťování informací, co, kam a jak, a Zavě za obětavou nabídku věnovat společné sbírce kus obývacího pokoje a pak navíc potřebné věci doručit na místo určení. Dál děkuju těm, kteří se zapojily do přípravné fáze, a předem i těm, kteří se zapojí do samotné sbírky.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (75 vyjádření)

 • Zavo, čeho se má rada týkat?

 • Zava

  Spěchá! Vzhledem k tomu, že nebudu předávat pomoc osobně potřebným, stvořila jsem krátké povídání, které bych do krabic s věcmi vložila. Nevím, komu ho mám poslat ke schválení, když má Petra dovolenou a má špatně dostupnou síť. Ráda bych to zítra odvezla, prosím o co nejrychlejší radu!!

 • Zavo, díky za zprávu a za to, že se staráš… Jsem zvědavá a těším se na další zprávy nebo přímo ohlasy obdarovaných 😉

 • Zava

  Balíčky byly včera přerozděleny, zvolila jsem taktiku „spravedlivou“ – na tři díly. Nejdřív jsem všechny dárečky od vás vybalila na hromadu doprostřed obýváku a pak rozdělovala do tří velkých krabic – nejdřív plyšáky (bylo jich nejvíc),skládačky, hry, knížky.. následovala pátrací akce na internetu, jak asi velké můžou být 4 a 6ti leté děti. Věci této velikosti jsem nabalila zvlášť. Ostatní opět spravedlivě na tři díly. Snažila jsem se ponechat věci od vás jednotlivých pohromadě, každá máte svůj styl, i velikost byla podobná, tak aby se věci dostaly k jedné mamince. Rozděleno tedy bylo, doufám, že s tímto způsobem budete aspoň trochu souhlasit!:-)
  Teď jsem dotelefonovala: paní z Heleny, dům pro oběti násilí s utajenou adresou si přijede k nám domů v pátek večer. Ostatní vezu na místo, jsou tam téměř nonstop, takže to odvezu, jak bude doma trošku chvilka. Do pátku určitě. Trošku mě mrzí, že to budu nechávat jen na vrátnici, takže nebude osobní předání a nebudu vám moci vylíčit radost v očích. Nechám tam proto aspoň internetovou adresu na Vaše děti. Třeba se podělí o zážitky sami nebo aspoň některá z maminek nakoukne na stránky.

 • Zava

  Peťko, nevím, jestli je toho „tolik“, ale pokud jim Daniella volala, že by mohli něco dostat, pak bych jim to rozdělila. Bylo by jednodušší zavézt to do jednoho a řekla bych, že by to brali vše, ale jak jsem napsala..aby nebyli sklamaní, že nic.

 • Peťka

  Zavo, to je toho tolik, že to můžeš rozvážet do třech zařízení?
  To je samozřejmě skvělé! 🙂
  Někdo tady psal o konkrétní potřebě pro to čtyřleté děcko, tam ty věci vybereš a odvezeš?

 • Zava

  Jojo, žlutý je! Potřebovala bych ještě info od Danielly, ale nevím, jestli jí moje zprávy do OV došly? Dani, potřebuji vědět, které ty domy jsi přesně obvolala a teď čekají na příděl.
  Markéta, Helena a Společná cesta? Tedy tři.

  Navrhuji to rozdělit spravedlivě na tři díly. Odvezu jeden a co nebudou chtít, přidám druhým a tak dál. A když nakonec něco zbyde, zavezu to ještě těm prvním. Ale doufám, že si vezmou, co jim dáme. Co vy na to?

 • Pokud je žlutý, tak ano, je ode mě.

 • Zava

  Nejspíš poslední balíček dorazil od nuninky. Kromě balíčku od Petry všechny dorazily poštou. Zajímavé.. Není ještě něco na cestě, na co jsem zapomněla?

 • Zava

  Asi si ty krabice budu muset nechat. Momentálně tu hromadu povýšila naše Julča na svoje nejoblíbenější místo k rozjímání. Včera tam byla celý večer a už je nahoře zase..

 • Zava

  Dnes donesl pošťák balíček od Babofky, hned se jdu podívat na toho plyšáka a učinit slíbené. A taky balíček od Peťky, teda myslím. Je to taška newyorker.

 • Králíček4

  Pokud by měl zájem ještě někdo nějak pomoci a to přímo,například kojeneckým ústavům,mrkněte na diskutárně na – Co u vás překáží, může jinde potěšit.Každý měsíc se provádí sbírka pro určitý KÚ,vždy konkrétně toho co potřebují.Já se již zapojila s balíčkem kosmetiky pro KÚ.Našla jsem i odkaz na azylový dům,který také prosí o pomoc a také jsme tam uvedla kontakt.

 • keenspeed

  to jsem ráda, že balíček dorazil.
  dělala jsem doma velký úklid a ještě tak na dvě zásilky věcičky mám.

 • Jsem ráda, že balíček došel v pořádku.

 • Petra Vymětalová

  Zavo, fotky zužitkujeme do dalšího článku s vyhodnocením celé akce, takže ukládat, dokumentovat… 🙂

 • Zava

  Na poště čekal balíček s pruhama keenspeed a obrbalík od makinei. Proto to asi včera nedoručili! Nechtělo se jim s tím tahat. Vyfotila jsem vám, jak se nám zaplňuje obývák a jak se s tím sžila naše kóča. Bohužel sem nejdou vkládat fotky. Vkládám ji teda do Plkárny.

 • Zava

  Bezva a já dnes poprvé peláším na poštu, neboť včera manža nečíhal doma na převzetí balíčků. Ale veze mě autem, protože tam též něco má, tak to není taková hrůza..:-)

 • Zavo, posláno :-))

 • Ahoj, já jsem se původně domlouvala se Zavou, že taky něco pošlu, ale nakonec to dopadlo, tak, že jsem to odvezla sama do azylového domu v našem městě. Měla jsem toho docela dost, tak jsem to nechtěla posílat. Ale děkuji za ten nápad. Ani jsem nevěděla, že tady taky máme azylový dům. Vzali si všechno a byli moc milí.

 • keenspeed

  ahoj, ano já jsem modrý pruh 🙂 a i jsem na krabici napsala keenspeed.
  Já nevím kde je? Brácha s tím jel na poštu v pátek po obědě…. jsem z Liberce, tak to asi trvá dýl… doufám teda že dorazí, to by mě na….li 🙁

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist