Pomáhejte s námi

Rubrika: Pomoc

Dost možná i vy máte doma pár věcí po dětech, které už sami nevyužijete. Možná je darujete kamarádce, možná je zkusíte prodat na inzertním serveru, ale možná vám zůstanou doma a budou jen zabírat místo. Jenže vyhodit je by bylo barbarství a jiné využití vás nenapadá.

Nabízíme vám řešení, které kromě uvolněného místa přinese dobrý pocit.

Rozhodly jsme se různé odložené hračky, knížky i oblečení a další věci po dětech shromáždit a věnovat těm, kterým přijdou vhod – maminkám v nouzi. Po krátkém prodebatování v diskutárně (mrkněte na tém – Co u vás překáží, může jinde potěšit) jsme se domluvily, že napoprvé se nebudeme pouštět do rozsáhlých akcí, ale zkusíme zorganizovat malou sbírku. To, co se nám podaří nashromáždit, věnujeme brněnským azylovým domům.

Danniella se ujala zjišťování, co se kde bude hodit, takže budeme shromažďovat:

 • co nejrychleji – oblečení na zimu pro dítě ve věku 4-6 let
 • kojenecké a dětské boty
 • kojenecké i dětské oblečení
 • hračky
 • knížky

Boty a oblečení posílejte jen v dobrém stavu, hračky by měly být nerozbité, knížky neroztrhané apod. Shodly jsme se, že jeden čmáranec přes knížku nevadí, ale knížka s potrhanými nebo dokonce chybějícími listy by byla spíš pro ostudu. Stejně tak hračky – u vkládačky nebude vadit chybějící dílek, ale neměla by být rozlomená nebo prasklá, aby se při hře nemohlo dítě zranit. Zvažte, co byste ještě daly/i na hraní vlastním dětem a to, co už by vám samotným bylo proti srsti, neposílejte.

Zajištění sbírky se ochotně ujala Zava. Všechno, co budete chtít maminkám z brněnských azylových domů věnovat, posílejte tedy jí. Případně se můžete dohodnout, že si věci předáte osobně.

Kontakt na Zavu (adresa, email) můžete dostat buď přímo od ní, když jí pošlete osobní vzkaz (jen pro přihlášené – v pravém sloupci je odkaz, do pole pro jméno příjemce vyplníte Zava), nebo ode mě – napište na email info@vasedeti.cz

A ještě důležitá věc – všechno, co budete chtít poslat, odešlete nejpozději 10. února 2010, tak aby to do pátku 12.2. stihlo dojít.

Na závěr chci poděkovat Dannielle za zjišťování informací, co, kam a jak, a Zavě za obětavou nabídku věnovat společné sbírce kus obývacího pokoje a pak navíc potřebné věci doručit na místo určení. Dál děkuju těm, kteří se zapojily do přípravné fáze, a předem i těm, kteří se zapojí do samotné sbírky.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (75 vyjádření)

 • Zavo, díky za zprávu. Teď jsem si uvědomila, že je teprv osmého. My jedeme do Brna až 20.2. Budeš moc hodná, když mi pak dáš případně kontakt, kam bych to mohla doručit. A kdyby to nevyšlo, zkusím to doručit, až bude další akce.

 • Zava

  Lussy, tak dobře, budu příspěvky psát srozumitelné všem. Nedorazila pruhovaná krabice od Keenspeed. Kdepak je?

  Sončo, určo se domluvíme. Já to tam asi povezu až v úterý. V pondělí to obvolám a mám dlouhý den, dovču bych si kvůli doručování pomoci nerada brala. I když, kdyby nebylo zbytí!.. Kdybys to teda stihla do úterka, odvezu to já, když ne, vyzvím, kde by to užili nejvíc a písnu ti výsledek, ju? Doručíš to pak přímo tam.

 • Zavo, ráda bych přidala pár věcí – nějaká leporela a zachovalé boty asi na 3,5 roku a oblečení do roku. Jsem schopna to dopravit do Brna, ale o týden později. Bydlím na Slovensku, takže pošta nepřipadá v úvahu. Je to hodně s křížkem po funuse? Nebo bys mi mohla dát kontakt na nějaký azylový dům, kam to mohu případně v Brně dopravit? Díky moc.

 • Lussy

  Teda holky, když si někdo nezasvěcený přečte tuhle stránku komentářů, tak musí být naprosto mimo :-).

 • Zava

  Pruhy nedorazily! Zatím.

 • Lien

  Hm, my tam nejsem to jsem správná čecha

 • Lien

  Se neptej, my tam nejsem, ale asi teda jo. Keen má pruhovanou.

 • Zava

  Fakt, je tam Lien!!! No ale to bych potřebovala lupu.. Tak to zopáknu: krabice 3x Piškotka, Marika, Lien – poštou. Osobně krabice Petra a poštou taška Lussy. Uff! Jo?

 • Lien

  Já přezdívku připsala ke své adrese malilinkaté lien dole. Jinak u mě byly zimní botičky a bačkůrky oboje maličkaté a dva plyšáci a potom už jen kojenecké hadříky (body, dupáky, trička, čepičky…)

 • Lussy

  Zavo, a není to teda od Lien? Ta je víc Lussy než já 🙂

 • Zava

  Jo, Lussy, tak ta je od tebe. A od koho je teda ta krabice, kterou jsem podle jména přisoudila tobě? Odpovídalo to celkem tvé přezdívce Lussy. Jsem z toho jelen! Že byste tam připisovaly přezdívky? Pokud by vám to teda nevadilo?

 • Lussy

  Zavo,
  ta igelitka je asi ode mně. Podívej se na odesílatele-jmenuju se Zdenka :-). Jsou tam 3 plyšáci, leporelo, knížka, 2 rukavice, zimní čepice, teplý overal na spaní a možná ještě něco,už si to nepamatuju.

 • Lien

  Myslím, že Lussy psala, že nenašla krabici, tak to posílá v igelitce, Keen má přeci tu proužkovatou, jestli se nemýlím.

 • Zava

  Ta igelitka byla od Keenspeed. To by tak odpovídalo datu jejího odeslání.

 • Zava

  Dnes dorazily dva balíčky. Jeden poštou-zelená igelitka (nějak momentálně nevím od koho, je jich na cestě víc, zveřejňovat pravá jména nebudu) a jeden přivezl taťka od Petry. Fešák!!! Už se nám ten obývák začíná zaplňovat!
  Peťko, plánuju aspoň vyfotit tu hromadu. Asi to nebudu vybalovat z těch krabic a tašek. Nebo nevím, jestli to roztřídit podle věku? Stejně to nepoznám, tak to nechám tak. Možná vytřídím hračky.
  Budu mít problém, jak to rozdělit. Od Danielly mám kontakty myslím na 2 (nebo 3) azylové domy. Tak jak, co myslíte?

 • Peťka

  Zavo, neplánuješ pak vše nafotit, abysme všechny viděly tu kupičku věcí? Nemyslím určitě nijak rozepisovat, co od koho přišlo, ale tak komplet fotku. A pak třeba nějaký článeček, zda byla paní z domova ráda za věci, nebo nějaké zhodnocení celé akce. :-))

 • Zava

  Babofko, myslím, že by se mohlo uplatnit všechno. Adresu máš ve vzkazech.

 • Zavo, mám tady nějaké oblečení na 1,5 až 2 roky (vel. 86-92). 3 trika s dlouhým rukávem (ve 100% stavu), pyžámka overálky, několikero, na jednom je malá dírka na ťapce zespodu a jedno má polovytržený jeden patentek. Jinak jsou ok, rozhodně zahřejí a dírka se dá zašít. Tepláky mají prodřené/prošoupané zespodu hrany, ale jinak se dají taky ještě unosit. Mám tu nějaké bryndáky k nepotřebě, ve 100% stavu, jen na jednom je malý nevypraný flíček. Jo, a ještě 2x punčocháče, jedny nošené a kromě malých žmolečků jsou ok, druhé jsou úplně nové, jen jsem jim ustřihla cedulku a zjistila, že nám paní prodala špatnou velikost… A pokud proberu hračky, najdu určitě nějaké auto i plyšáky. Písni mi, jestli mám zabalit všechno, co mám a tvoji adresu, kam to můžu poslat. Díky.

 • Peťko, myslím, že plyšáčci přijdou vhod, když je dětem smutno, mají rádi muchlíky. A i vůbec celkově určitě jo.
  O těch botkách jsem taky přemýšlela, ale když je člověk v úplné nouzi a nemá co obout, je to řešení. Myslím, že mnohdy lepší, než narychlo nakoupit za pár kaček u Vietnamců.

 • Peťka

  Zavo, dříve jsem to bohužel nestihla. Pokud to je ještě aktuální, pošli mi do OV adresu. Našla jsem zimní bundu tak na 3 roky, boty vel.27 (vypadají zachovale, osobně bych teda dětem použité boty nedávala, ale když píšete, že i boty, klidně pošlu), rukavice. Z hraček mi většinou po dětech nic nezůstane, posílám to dál kamarádkám. A dřevěné, kvalitní hračky – puzzle, dům pro panenky, vkládačky ..- to si nechávám pro případý další přírůstek do rodiny. Ale našla jsem plyšáky, pokud myslíte, že i ty, tak pošlu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist