Zamilovaný den na VD nejen ve znamení srdíček

Rubrika: Domácnost a bydlení, Ostatní

Ne každý uznává svátek, který by měl být oslavou lásky. Každý si ho zkrátka užívá podle svého. Třeba i zabijačkou, masopustem nebo geocachingem…

Podle komentářů, které se sešli v diskuzi v rámci Zamilovaného dne na VD lze usuzovat, že někteří z vás svátek svatého Valentýna prostě nemusí. Je to možná i trochu logické, jde o svátek, který u nás zatím nemá dlouhého trvání a tak jej každý přijímá podle svého.

Ve školách se ale zřejmě dost slaví. U nás ve škole například děti hromadně vyráběli valentýnky, které pak házeli do společné krabice. S tou pak po školní budově putoval andílek a podle třídy a jména určení rozdával.

Na zabijačku i na masopust

Jak jsem se zmínila, někteří z vás strávili zamilovaný víkend skutečně originálně a vzhledem k oslavě lásky i netradičně…

My jsme valentýnský víkend strávili úplně neromanticky :-).
V sobotu jsme byli na zabíjačce a v neděli přijela nečekaná a ne zrovna milá návštěva.
Kristulka

Zato pivatko se s rodinou vydala rovnou na masopust. I přesto, že nebylo nejtepleji, zážitek, zvláště ten dětský, je k nezaplacení…I když vzpomínky pro pivatko na tento den nejsou ani nejlepší, zvláště, když slaví rozvod – ovšem, důležitý je úhel pohledu…

masopust_pivatko

Nejkrásnější přání

Pryč s valentýnkami a romantickými večeřemi ve dvou. Nejoriginálnějším dárkem a zároveň v životě dvou zamilovaných je miminko. A přesně v tomto duchu se nesla oslava svátku sv.Valentýna i u Niky128:

Tak mi jsme se s manželem poprvé letos domluvili, že si žádné dárečky dávat nebudeme. Protože se nám v září narodila krásná dcera Janička. A tím pádem, ať chceme nebo ne, veškeré vedlejší finance jdou na náš malý poklad, který si zaslouží veškerou naší lásku a pozornost. Tak jsme se letos rozhodli říkat o naší dcerce, že ona je pro nás letos SV. Valentýn.
A myslím si, že můžu mluvit za oba dva, když řeknu, že pro nás byl tento Valentýn ten nejkrásnější. Protože se nám splnilo to nejkrásnější přání a to mít krásnou a zdravou dceru.

Někteří si ale svátek zamilovaných skutečně tradičně užívají a oslavují, třeba jako holcice či mojedeti

Dnes jsem uvařila lepší oběd, pozvala jsem staršího syna s přítelkyní a oni nás na oplátku pozvali na večeři do restaurace. Upekla jsem vlastnoručně dort, ozdobila ho srdíčky. Manžel dostal čokoládu a já kytičku.

——————————————————————————————

Dneska byly jejich bytečky načančané samýma červenýma srdíčkama a musím přiznat, že být v jejich věku, možná bych to dělala stejně. Ta atmosféra měla něco do sebe. Od mých vnuček jsem dostala čokoládová srdíčka, že prý mě moc milujou (prozradily, že to nakupovaly s maminkama) ale co mě nejvíc pobavilo, že jsem dostala dáreček už v pátek od mé kolegyně-linecké velké srdíčko slepené marmeládou, prý mě má pracovně ráda, tak koupila dáreček raději mně než tomu “nekňubovi“ co má doma. Bylo moc dobré. Chudák “nekňuba“.
Mojedeti

Láska prochází žaludkem

Tak takto výstižně označila zamilovaný den Kyller a docela se trefila, protože v rámci laska_prochazi_kuchyni_titulka_uvoddiskuze měli dvě z vás možnost vyhrát nádherně zpracovanou knihu Denisy Bartošové Láska prochází kuchyní, kterou vydalo nakladatelství Smart Press.

Láska prochází kuchyní VYBOJOVALA v PEKINGU 1. místo v kategorii DESIGN v MEZINÁRODNÍ soutěži Gourmand World Cookbook Awards za rok 2013.

Kniha Denisy Bartošové obsahuje báječné recepty a především originální nápady na balení jedlých dárků všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…).

Jedlé dárky lze věnovat k nejrůznějším příležitostem, proto je kniha přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás.

A protože je autorka žena-kreativec, vymysleli jsme knize originální vazbu s oválným výřezem, kterou se jiná kuchařka na našem trhu nepyšní, a hravý, nijak unylý layout doplněný o skvostné fotografie Aleny Hrbkové. Snad se láska, kterou je kniha doslova prošpikovaná, dostane nejen do vaší kuchyně.

Kdo je Denisa Bartošová?

Denisa Bartošová se od roku 2005 profesionálně věnuje dekor stylingu. V minulosti spolupracovala s časopisy Apetit a Albert v kuchyni, Gurmet, kde působila v roli dekor Portret Denisy Bartosovestylistky při fotografování jídla, redakčně zpracovála rubriky Dětské vaření a Dekor.

Dlouhodobě také spolupracovala s časopisem Marianne bydlení, kde jako autorka zpracovávala Dekorové story, ale i realizovala proměny interiérů jako interiérová designérka.

V roce 2014 se stala spoluvydavatelkou časopisů Nové proměny bydlení a Krásný venkov, kterým se nyní plně věnuje. Současně pracuje na své druhé knize a  také provozuje e-shop a kamennou prodejnu, pro které navrhuje design vlastních výrobků.
Více na www.desina.cz.

Na rok 2015 pro vás Denisa připravuje knihu v pořadí druhou. Bude to kniha plná skvělých jedlých dárků k nejrůznějším příležitostem, kniha plná inspirativních nápadů na dárky pro vaše blízké. Máte se na co těšit! Kniha vyjde na jaře 2015.

Mňamky z Lásky

Nemůžu samozřejmě vynechat tipy na úžasné dobroty z publikace Denisy Bartošové, které pouhým čtením či prohlížením obrázků vyvolávají nepřiměřené slintání – nevím, jak u vás, milé čtenářky, ale u mě tedy rozhodněJ

Inspiraci nejen na Valentýna jsem vám představila v článku Upečte si zamilovaný dárek!

A na co vás lákám?

Třeba na nejrychlejší dezert na světě – Krambl v šálku, na který vždycky nějaké ty přísady doma mít budete. Můžete u něj vyzkoušet i různé kombinace ovoce a upéct ho přímo v krásném šálku, který chcete třeba mamince věnovat. Až z něj bude pít kávu, s láskou si na vás vzpomene.

krambl2coko_kolace1

Nebo byste si raději dali čokoládový koláč s malinami? Kombi­nace čokolády a malin dělá z tohoto dezertu něco výjimečného a ostatním slad­kostem nastavuje tu nejvyšší laťku. Okouzlíte jím manžela nebo manželku, ale i maminku nebo tchýni. Nejlepší samozřejmě bude, když každému upečete jeden.

Podívejte se i na další fotografie z knihy nebo rovnou na ukázku – vše najdete tady.

Z lásky k vám

Touto cestou velice děkuji partnerovi diskuze, kterým bylo nakladatelství Smart Press. Vaše komentáře byly podpořeny výhrou – a kdo vyhrál nádhernou a oceněnou publikaci Denisy Bartošové Láska prochází kuchyní? Podívejte se do vyhodnocených soutěží.

Výhercům gratulujeme
a všem zamilovaným přejeme co nejvíce lásky každý den!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Marinada

    Já jsem ani nevěděla, že soutěžím a zdá se, že jsem vyhrála tuhle úžasnou knihu! Moc děkuji!

  • Moc hezká knížka se spoustou zajímavých receptů.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist