Upečte zamilovaný dárek!

Rubrika: Recepty

Sladká dobrota na den zamilovaných prostě chybět nemůže. Nabídnu vám dva úžasné tipy – vyzkoušíte?

Oba recepty připravila Denisa Bartošová, která se profesionálně věnuje decor stylingu.

Krambl v šálku

Nejrychlejší pečený dezert na světě, na který doma vždycky všechno máte. Nejlepší je ještě vlažný, chvilku po tom, co ho vytáhnete z trouby. Vyzkoušejte různé kombinace ovoce, vždy bude skvělý. Upečte ho přímo v krásném šálku, který chcete mamince věnovat. Až z něj bude pít kávu, s láskou si na vás vzpomene.

Recept na asi 8 šálků:

Suroviny:krambl2

 • 125 g másla
 • 120 g hrubé mou­ky
 • 140 g cukru krystal
 • 100 g loupaných sekaných mandlí
 • 300 g rebarbory
 • 200 g jahod
 • cukr moučka na doslazení ovoce

Z másla pokrájeného na kostičky, mouky, cukru a sekaných mandlí zpracujte drobenku. Rebarboru očistěte a nakrájejte na asi 1 cm široké špalíč­ky, jahody pokrájejte na čtvrtiny. Po­kud je třeba, doslaďte ovoce moučkovým cukrem.

Nachystejte si asi 8 čajových šálků – záleží na jejich velikosti. Naplňte je do třetiny drobenkou, další třetinu ovocem a navrch opět drobenkou. S každým šál­kem několikrát klepněte, aby drobenka vyplnila mezery mezi ovocem.

Zapékací mísu nebo hlubší plech naplň­te do 2 cm vodou a postavte do ní čajové šálky. Rozehřejte troubu na 180 °C a peč­te ve vodní lázni 15-20 minut.

Balení:

Budete potřebovat:

Kávové nebo čajové šálky (pro­jděte bazary, je jich všude dost), celofánové sáčky, stuhu, čerstvé květiny, lžičky

Pokud budete krambl balit a přená­šet, počkejte nejprve, než úplně vy­chladne. Každý šálek vložte do celofá­nového sáčku, v horní části stáhněte stuhou.

Lžičku přiložte nebo přivažte pod stuhu. Za stuhu provlékněte malou růži nebo jinou květinu.


Čokoládový koláč s malinami

Kvalitní čokoláda je zdraví prospěšná. To už je dávno vědecky dokázáno. Kombi­nace čokolády a malin dělá z tohoto dezertu něco výjimečného a ostatním slad­kostem nastavuje tu nejvyšší laťku. Okouzlíte jím manžela nebo manželku, ale i maminku nebo tchýni. Nejlepší samozřejmě bude, když každému upečete jeden.

Recept na čtyři srdíčka
(o šířce 12 cm a výšce 4 cm):

Suroviny:coko_kolace1

 • 180 g změklého másla
 • 130 g třtinového cukru
 • 2 vejce
 • 125 g hladké mouky
 • 1 lžička kypři­cího prášku
 • 60 g kakaa holand­ského typu
 • 100 ml mléka
 • 60 g kvalitní hořké čokolády (ales­poň 50 % kakaové hmoty) na­sekané nadrobno

Na polevu:

 • 150 g kvalitní hořké čokolády
 • 125 ml smetany ke šlehání
 • 400 g čerstvých malin

Předehřejte troubu na 160 °C. V míse vyšlehejte ručním šlehačem máslo a cukr do pěny. Trvá to asi 10 minut. Po­stupně přidávejte vejce, zapracujte mou­ku prosátou s kypřicím práškem a ka­kaem a mléko, nakonec ručně vmíchejte nasekanou čokoládu.

Lžící přesuňte těsto do dortové formy ve tvaru srdce zhruba do poloviny výšky a pečte 20 minut. Pak do korpusu zapíchně­te špejli – pokud na ní nic neulpí, vytáh­něte koláč z trouby. Nechte vychladnout.

Na nejmenší plotýnce zvolna zahřejte 150 g rozlámané kvalitní hořké čokolády a 125 ml smetany. Míchejte, dokud se čokolá­da nerozpustí. Stáhněte z plamene a nech­te 10 minut odpočinout. Do každé formy s vychladlým koláčem nalijte část polevy a hned do ní usaďte čerstvé maliny.

Balení:

Budete potřebovat:

Pevný červený papír, nůžky, lepidlo v tyčince, pravítko, stuhu s potiskem

Koláč nechte ve formě a převažte stu­hou. Hodláte-li si formu ponechat i pro další použití, vyrobte krabičku ve tvaru srdce. Obkreslete obvod formy a vystřihněte jej. Navíc vystřihněte pruh, který bude délkou i šířkou od­povídat výšce a obvodu vašeho koláče. Dále viz ilustrace v knize…


laska_prochazi_kuchyni_titulka_uvodRecepty jsou z knihy Denisy Bartošové, Láska prochází kuchyní, kterou vydalo nakladatelství Smart Press.

Láska prochází kuchyní VYBOJOVALA v PEKINGU 1. místo v kategorii DESIGN v MEZINÁRODNÍ soutěži Gourmand World Cookbook Awards za rok 2013.

Kniha Denisy Bartošové obsahuje báječné recepty a především originální nápady na balení jedlých dárků všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…).

K zamilovanému dni na VD také patří:

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • meggi41

  Hezke,zname..jen se uculuji,ja tedy BEZNE doma nemam stale rebarboru 😀 😉

  Ja se vcera zavrela v kuchyni a prekvapila deti veneckama z odpalovaneho testa,zustal o 3kouskach,pro nejstarsi sem urvala 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist