Zoo Hodonín

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Včera jsme si zase udělali výletní den a rozjeli se s Domčem do Hodonína do zoo. Zoo v Hodoníně není veliká, ale je moc pěkná a je na rovince.


Hned na začátku mají výběhy opice, kde nám učarovalo malé neposlušné opičátko. Mamince neustále odbíhalo a utíkalo, docela si s Dominikem mohlo podat ruku. Další mláďátko měla i zebra a o kus dál se válel v ohradě maličký klokánek. Prohlédli jsme si dokonce všechny zvířátka, žádné z nich nebylo kupodivu schované. Mají zde i dva bílé lvi a ti se váleli v trávě a chytali bronz, třeba doufají, že ztmavnou.

zoo hodonín 4 zoo hodonín 2

Po prohlédnutí zvířátek si Dominik pohrál na hřišti, mají skákací hrad a různé jiné atrakce, také si vybral za odměnu hračku a dali jsme si zde i oběd. Bohužel bylo otevřeno jenom občerstvení u vchodu, druhé u lvů bylo tradičně zavřené. Byla jsme tam již několikrát a nepoštěstilo se mi, aby tam měli otevřené.

zoo hodonín 3

Zoo je rozlohou menší, ale moc pěkná, cesta je docela dobře značená ukazateli, takže nelze zabloudit. Dospělí zde zaplatí 80 kč a děti 50 kč, ale je zde zakázán vstup psů.
Pokud přijedete některý den o víkendu, tak je možné před nebo po prohlídce zoo využít i turistický vláček k okružní jízdě po Hodoníně. Nebo lze využít i vyhlídkovou plavbu lodí nebo různé jiné. I pro děti se pořádá pirátská plavba a nebo pohádková plavba, tyto plavby je nejlepší telefonicky rezervovat a jsou ve středu a v sobotu vždy v 16 h. Ceny jsou na pohádkovou plavbu 125 kč děti a 145 kč dospělí a na pirátskou je to o trošku méně 115 kč děti a 135 kč dospělí. Je možné koupit i výhodnější kombinovanou vstupenku na loď + zoo nebo loď + vláček.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • mura

  pěkné fotky,hezka ZOO

 • aladin10

  Jezdíme do Hodonína každým rokem máme to jen 30 Km.
  Také doporučuji.

 • Anonymní

  Moc hezká ZOO, byli jsme v ní letos v červnu. Nejmenší v ČR – prý, ale to neubírá na kráse. Akorát ten stadion u výběhu pro lamy (nebo něco takového) mě udivil…

 • Králíček4

  Danasi,děkuji,nic jiného než výlety nezbývá,sedět doma můžeme v zimě a alespoň neslyším pořád opakující větu:“heslo,prosím!“Jde o heslo k počítači a pokud jsme pár dní z nějakého důvodu doma,tak slyším:“kam pojedeme?“

 • danasi

  Opět pěkná pozvánka na další výlet. Dominik má pěkné a zážitků plné prázdniny.

 • Marinada

  To vypadá krásně!
  Moc hezká a vtipná pozvánka 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist