Za špatného počasí do Vídně

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Jako obvykle jsme trávili víkend v jihomoravském Znojmě a měli jsme naplánovaný výlet do národního parku Podyjí. Bohužel už od rána nebylo moc hezky a zdálo se, že se každou chvíli rozprší. Přemýšleli jsme tedy o alternativním programu, který by si užila i naše tříletá dcerka. Vzít jsme chtěli také babičku a dědečka. Hledání na internetu nám zabralo jenom chvilku, ale dost dlouho jsme srovnávali 3 adepty.

Bongo v Brně, Merlinův kouzelný svět v hraniční zóně na Hatích a Familyfun ve Vídni. Začalo sečítání, násobení a přepočítávání…

Nejblíž je sice Merlinův svět, vstup do parku je zdarma, ale téměř všechny atrakce se platí žetony. Atrakcí je k dispozici spousta, ale kdybychom všichni šli jednou na ruské kolo, jednou na motokáry a jednou jeli housenkovým vláčkem, spotřebovali bychom 75 žetonů. 56 žetonů prodávají za 1000 korun. A zbytek dne by dcerka strávila na malé skluzavce a prolézačce, které jsou zdarma, rodiče a prorodiče by seděli a koukali. Za dětský kolotoč, houpacího koně, autíčka a vše ostatní se platí, většinou 2 žetony.

Vídeň nebo Brno? Vzdálenostně to vyjde ze Znojma téměř na stejno, pro celou naši výpravu činí vstupné do parku Bongo 535 korun, do vídeňského parku 538Kč. A tak došlo na srovnávání atrakcí: na 5 ze 12 atrakcí v Bongu je Michalka příliš malá, autíčka se platí zvlášť. Ve Vídni jsme napočítali 17 atrakcí, autíčka a lodičky za další poplatek. Rozhodli jsme se nakonec pro výlet do Vídně.

Zábavní park Familyfun leží v severní části rakouské metropole, orientačním bodem pro nás byla vedle se nacházející IKEA Nord. Zaparkovali jsme bez problémů na bezplatném parkovišti vedle našeho cíle. Venkovní areál byl sice pro nepřízeň počasí nevyužitý, ale uvnitř budovy to pořádně žilo. Fronta u pokladny nebyla nijak dlouhá a odbavení trvalo krátce. Pak už jen sundat boty a bundy a vše uložit do skříňky. Za našeho dětství nic podobného neexistovalo, takže jsem jen stála s pusou dokořán.

Řekli jsme si, že začneme v prvním patře v zóně určené dětem do 4 let. Houpací koš, malá skluzavka končící v bazénku naplněném oblíbenými plastovými kuličkami v takovém množství, že jsem se nebála dcerku rozhoupat a do kuliček přímo hodit. Dcerka opakovaně prolézala tunelem a schovávala se do domečku nebo dutiny kouzelného stromu, šplhala nahoru v průlezkové věži, z níž nejpohodlnější cesta dolů vede po skluzavce.

mil   mi

Samozřejmě nezůstala bez povšimnutí ani obrovská skluzavka určená všem věkovým kategoriím, k níž se člověk musí vydrápat přes několik pater. Při chvilkové nepozornosti a prudkém zvednutí hlavy sice člověk pozná, že stropy jednotlivých prolézacích pater jsou zatraceně nízké, ale než se dostane nahoru, už o svém malém karambolu ani neví. Nadšení vyvolává tvar skluzavky, není nudně rovná, ale zvlněná, takže při jízdě nadskakujete, jako když jedete po D1 směrem na Vyškov. Přistanete ovšem měkce do hromady velkých barevných polštářů. Ze suterénu se musíte dostat po šikmém žebříku, zabezpečeném zábradlím i sítí. Doběhnout za roh a znovu můžete šplhat na start.

milhau   milhauzice

Dokonce ani babička neodolala a několikrát se sklouzla. Dcerku jsme do auta skoro odnášeli v polospánku, jak byla unavená. A to drtivou většinu atrakcí ani nevyzkoušela! Takže příště bude naše volba rychlá a jasná – když zábavní park, pak jedině osvědčený vídeňský Familyfun, sázka na jistotu.

 

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Napsal/a: milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist