Výstava Lega – Polsko

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Hned první prázdninový den jsme se vydali za hranice naší země. A to do Polska. V městě Bialsko Biala v těch dnech končila výstava LEGA.

Na výstavu se obě děti moc těšily, protože LEGO kostičky patří mezi velmi oblíbené. Výstava probíhala v nákupním centru. Což bylo fajn, protože jsme hledané místo lehce našli. Trochu jsme si pobloudili po samotném obchoďáku a v nejvyšším patře jsme mohli navštívit výstavu lega.

Vstup do 95 cm byl zdarma. Takže naše nejmladší se postavila pod obrovskou kostičku, kterou paní kontrolovala vhodnost vstupu zdarma – a ještě prošla i s rezervou (-: My ostatní jsme zaplatili 12 zl/osobu. A mohli jsme vstoupit.

Před námi se otevřela obrovská klimatizovaná hala plná výrobků z lega. Stavebnice byly na ploše 1 300 m2 tématicky a edičně řazeny. Takže jsme si mohli projít kolem stavebnic LEGO – Technic a LEGO CHIMA – ty zaujaly nejvíce Filipa. Kapitolou pro sebe byly stavby z edice LEGO Star Wars – skoro vše, co si pod tímto kultovním filmem přestavíte, tam bylo k vidění z kostek lega. Tina nejvíce obdivovala obrovský lunapark s pohyblivým kolotočem a dalšími hejblátky. Velmi oblíbené byly také vláčky ať už z Lega, nebo z Dupla. Ty se dali tlačítkem spustit, jako řada dalších pohyblivých stavebnic.

2016-07-01 11.35.18 2016-07-01 11.35.46

My dospělí jsme obdivovali tahák celé výstavy – stavbu lodi Titanic v měřítku 1:25 z půl miliónu kostiček. Obdivuhodné byly ale i další kousky k vidění: závodník v životní velikosti, uhelný důl (s tím co je nad zemí i pod zemí) a mnoho dalšího.

Když už děti přestalo bavit pobíhat od jedné vitríny ke druhé, přesunuly se do herního koutku. Tam si mohli vyhrát s legem, kolik chtěli. Buďto s obrovskými kostkami na volné ploše, nebo u stolečků s kostkami normální velikosti. Naše děti to bavilo do chvíle, než se nahrnula skupina dětí a začali bourat to, co druzí postavili.

Nezapomněli jsme se podívat také do místního kina, které bylo součástí výstavy. Tam ve smyčce pouštěli filmeček, který popisoval jak postavit z lega autíčko, které jede i do smyčky tam, kam vy chcete. Celé video bylo v polštině, ale s českými titulky.

2016-07-01 12.10.00 2016-07-01 11.36.01

Výstava v Bialsko – Bialej sice skončila, ale přesouvá se do dalších polských měst. V roce 2016 a 2017 se můžete podívat do míst např. Zakopane, Krakow, Wroclaw a další. Přesné termíny se mi nepodařilo zjistit. V době výstavy ale bude jistě masivní reklama. Třeba to někteří z vás stihnou ještě o prázdninách. Stojí to za to!

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Marci55

    To vypadá zajímavě

  • mura

    To musel být suprový výlet-vidět tolik věcí co se dá postavit z lega.

  • Peťka

    Pavluschko, to muselo být hodně zajímavé. Už je to hodně dávno, co jsem byla v Legolandu a byla jsem nadšená, co vše lze z kostiček vytvořit.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist