Soutěž: Univerzita výjimečných

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Další soutěž doplněná o tipy na prázdninové čtení je určená náctiletým čtenářům a především čtenářkám. Dva z vás v ní vyhrají po jednom výtisku prvního dílu zbrusu nové série typu Hunger games a Divergence. Ani zbývající novinky nejsou k zahození.

Vybrali jsme pro vás knihy z populárních sérií. Máte-li doma čtenáře ve věku od 12 let, věřím, že si z nabídky vyberete.

am_dceraDcera

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí!

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci.

Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Napsala Kiera Cassová.
Pro čtenářky od 12 let.
320 stran

Vyšla 13. 6. 2016 v nakladatelství Cooboo, objednat si ji můžete na www.albatrosmedia.cz.

am_v tajných službáchV tajných službách: Protřepat, nelíbat!

Napětí, láska, humor i špionáž v prvním dílu bestsellerové série

Cammie Morganová není obyčejná patnáctiletá holka. Umí čtrnáct jazyků, nepřítele dokáže sprovodit ze světa pěti různými způsoby (třeba jen kusem syrové špagety), a škola, do které chodí, je stejně pozoruhodná jako ona. Akademie Gillian Gallagherové se navenek tváří jako výběrový internát pro výjimečné mladé dámy, ve skutečnosti ale vychovává tajné agentky a špionky.

Cammiinou další specialitou je schopnost dokonale splynout s okolím. Ne nadarmo má ve škole přezdívku Chameleon. Pokud chce, dokáže být neviditelná. Tím spíš nechápe, jak je možné, že si jí na jedné cvičné misi všiml Josh. Vypadá jako úplně obyčejný kluk, ale bude třeba ho pořádně proklepnout!

Jenže pak Cammie narazí na problém, se kterým si neví rady: co se stane, když se do Joshe nečekaně zamiluje? Dá se skloubit život obyčejného kluka se supertajným životem budoucí špionky, o kterém se Josh nesmí nic dozvědět? A hlavně: bude ji mít rád, i když zjistí, kdo Cammie Morganová opravdu je?

Napsala Ally Carterová.
Pro čtenářky od 13 let.
224 stran

Vyšla 13. 6. 2016 v nakladatelství Fragment, objednat si ji můžete na www.albatrosmedia.cz.

am_univerzita-výjimečnýchUniverzita výjimečných – Zkouška

Země je zničena válkou. Je čas na její obnovu! První díl bestsellerové série.

Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční.

Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí však otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi.

Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: „Cio, nevěř vůbec nikomu“. Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…

Hunger Games byly skvělé, tahle série je však výjimečná!

New York Times Bestseller přeložený do 14 jazyků!

Napsala Joelle Charbonneau
Pro čtenáře od 15 let.
304 stran

Vyšla 6. 6. 2016 v nakladatelství Fragment, objednat si ji můžete na www.albatrosmedia.cz.

Jak je to se soutěží?

Žádné překvapení se nekoná – v tomto článku najdete správnou odpověď na soutěžní otázku a k ní přidáte jeden tip. Ten můžete v následujících dnech jednou denně upravit. My vždy po půlnoci všechny aktuální tipy zkontrolujeme a v případě, že ten váš už bude překonaný, dáme vám o tom vědět e-mailem, abyste se mohli vrátit do hry.

Po skončení soutěže vybereme 2 soutěžící se správnou odpovědí a přesným nebo nejbližším vyšším tipem. Jejich adresu pak předáme sponzorovi soutěže, aby výhercům poslal první díl Univerzity výjimečných.

Soutěžit a upravovat tipy můžete až do 7. srpna 2016.

 

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist