Safari v Ostravě

Rubrika: Cestování, Z našich cest

V návaznosti na důl Michal jsme po zpáteční cestě navštívili ZOO. Je to naše oblíbené výletní místo. Lze zde s dětmi pobýt opravdu celý den.

Jelikož byl čas oběda naše kroky hned od oslů, výrů a plameňáků (kteří jsou hned na začátku ZOO) mířili do nové restaurace Saola. Příjemné prostředí ještě podstrhla dobrá kuchyně. Po dobrém obědě jsme chvíli trávili v oblíbené části vodní svět. Doufala jsem, že Filip zůstane v suchu, protože jsem pro něj neměla žádné náhradní oblečení. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Naše procházka pokračovala a postupně jsme viděli skoro všechny zvířata – jeleny, pávy, šelmy, hrochy, slony, opice, papoušky. Zašli jsme také do novějších pavilónů, kde jsme v bezrostřední blízkosti pozorovali ptáky (voliéra Papua) a novější pavilón kde jsme mohli pozorovat medvěda a opice, ale v akváriu také vodní želvy a různé druhy ryb. Pokračovali jsme k velbloudům a žirafám a zebrám. Naši procházku jsme prokládali zastávkami u několika stánků (pop-corn a cukrová vata prostě musely být). A hlavně jsme se zastavovali u tolik oblíbených dětských hřišť, kterých je zde opravdu dostatek.

Pavluschka Zoo 1Jedna z nejdelších přestávek byla na statku – zde jsou umístěny malé kozy ovce, ke kterým děti mohou přijít, dále se mohou přemístit vedle k morčatům, králíkům, krávě, praseti a koním. Doporučuji mít v zásobě dost mincí 5,- Kč – za ně lze koupit krmivo v automatech.

Prohlídku jsme zakončili novinkou letošní sezóny – projížďkou na safari. Projížďku lze absolvovat pouze místním vláčkem. Pan řidič nás nejdříve poučil, že nemáme nic jíst, nemáme vystupovat a pokud nám něco vypadne, tak to určitě nechat na místě a pak říct obsluze, která nám ztracenou věc vrátí. Safari nás vyloženě zklamalo. Je to 2 km dlouhá projížďka během které vidíte zebry a žirafy a různé druhy jelenovitých zvířat….je to teprve začátek, ale zvířata byla od nás opravdu daleko…tak snad do budoucna se to zlepší.

Zpáteční cestu jsme si zkrátili taxi vláčkem, který jezdí každou čtvrt hodinku od vyznačené zastávky. Museli jsme se pousmát, když jsme míjeli jeleny a viděli jsme je z větší blízky, než v safari.

Do ZOO všechny srdečně zvu. Je to vděčný výlet, kterým se zavděčíte malým i velkým. A nejen pro samotné dospělé je možnost projít např. botanický park, který je součástí ZOO a vede jinou cestou, než jsou umístěny zvířata.

Otevírací doba:

listopad, prosinec, leden 9,00 – 16,00 hod.
únor 9,00 – 17,00 hod.
březen, září, říjen 9,00 – 18,00 hod.
duben – srpen 9,00 – 19,00 hod.

VSTUPNÉ:

Letní Zimní Permanentka
Dospělí 110 Kč 80 Kč 550 Kč
Děti 3-15 let od 3 let věku včetně
Studenti , učitelé, starobní důchodci, ZTP, ZTP/P (1 dospělá osoba jako doprovod držitele průkazky ZTP/P má vstup volný)
80 Kč 50 Kč

350 Kč

 

Děti 0-3 let Zdarma Zdarma ——
Rodina (2 dospělí + 3 děti) ——- ——- 1.300 Kč
Držitelé ZTP nebo ZTP/P 0-15 let Zdarma Zdarma ——-
Pedagogický doprovod školních výprav Zdarma Zdarma ——-

Vláček (taxi i safari): 30,- Kč/osobu, Od 2 let věku dítěte.

Parkovné: 45,- Kč /den


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist