Pohádková rezervace

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Pohádková rezervace se rozkládá na jednom kopečku nedaleko Hořic na Šumavě. Místní správce, pan Ptáček, zde ochraňuje ohrožené druhy českých pohádkových bytostí, můžete se zde setkat třeba s čertem Uhlíkem, čerticí Popelsírou, Rusalkou, Bludičkou, Červenou Karkulkou a mnoha dalšími…

Při plánování programu na letošní dovolenou mi náhodou padl do oka letáček o Pohádkové rezervaci kdesi na Šumavě.

Zmínka o přírodním divadle, kde děti nemusí sedět, ale jsou vtaženy do děje, se mi moc líbila, a tak jsem se jala pídit po dalších informacích.

 

Rezervaci můžete v Hořicích navštívit od července do srpna, v zimě pak pouze na prknech vybraných pražských i mimopražských divadel.

Bližší informace najdete na internetových stránkách rezervace www.pohadkovarezervace.cz.

Každý rok je pro malé návštěvníky připraveno několik představení, například letos jste mohli vidět Pohádkové safari, Bajaja vs. drak 3D, nebo Čertovu nevěstu. Protože pohádkové bytosti potřebují většinou trochu pomoct, strávíte minimálně 1,5 hodiny pomalou chůzí po lese. Děti tak mohou pomoci zachránit princeznu, bojovat s drakem, najít Modré z nebe, nebo vyzrát na Ježibabu. No uznejte, kde jinde byste mohli takové dobrodružství zažít?

Pro velký zájem a málo místa je lepší lístky na představení předem rezervovat – pro slabší povahy upozorňuji, že s vámi s velkou pravděpodobností bude mluvit čert a upřímně řečeno, když na vás bez varování vybafne v telefonu: „Tady čert Uhlík…“, nejeden rodič jen překvapeně otevře pusu.

Samotnou Rezervaci najdete, když na hořickém náměstí odbočíte k amfiteátru Pašijového divadla (směr obec Muckov), kde zanecháte automobil a vydáte se stoupat do kopce k vrátnici.

Vstupenky si můžete zakoupit přímo ve vrátnici u Růženky, Karkulky či čertice – záleží, kdo zrovna má službu. Za jednu osobu zaplatíte 95,- Kč, rodinná vstupenka (tj. 2 dospělí a 2 děti) vás bude stát 350,- Kč. Děti do 2 let, důchodci nad 65 let a zvířátka mají vstup zdarma.


Nakonec pro vás mám jedno doporučení. Protože se v Rezervaci nachází i loupežníci, je výhodné přibalit s sebou nějakou tu sladkost jako úplatek. Z vlastní zkušenosti vím, že s hladovým loupežníkem můžete svést nemalou bitvu o vlastní batoh.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • JanaK

  Padmé, no já taky netušila, ten leták jsem našla náhodou, ale opravdu je to tam prostě úžasné, na konci představení nás pohádkové bytosti naučili jejich písničku – dodnes ji několikrát denně slyším. Jo a my určitě na ně v zimě půjdem – měli by hrát v Praze každou první neděli v měsíci v divadle Dobeška 🙂
  Naše děti se na ně už moooc těší

 • Lien

  taky neznám a také děkuji za typ nejspíš ale až na příští rok

 • Padmé

  JanaK, díky za pěkný článek a za hezké fotečky :-).

  Neměla jsem tušení, že u nás máme „pohádkovou rezervaci“, je to milé, příjemné a potěšující zjištění. Takže díky za „info“ a zároveň díky za tip na výlet.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist