Ostrava – Důl Michal

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Poslední pracovní prázdninový den jsme si vyhradili na výlet. Chtěla jsem něco poučného, ale co by bavilo. Dozvěděla jsem se, že na Dole Michal probíhají interaktivní prohlídky pro děti. Objednala jsem termín a v pátek jsme vyrazili.


Důl Michal v Ostravě najdete snadno. Jedete směr ZOO a potom ještě asi 2 km směr Michálkovice. Důl Michal nemůžete minout. Jde o komplex historických staveb. Probíhají zde komentované prohlídky i různé jiné akce. My jsme absolvovali interaktivní prohlídku pro děti. Paní průvodkyně byla tak hodná, že provedla pouze nás (tj. 4 členou skupinu). Prohlídka je vhodná pro děti mateřských a základních škol (tipla bych první stupeň).

Důl Michal 1Pan vrátný nás přivítal: …ale komentované prohlídky probíhají každou lichou hodinu!…. do toho už přicházela paní průvodkyně a zdravila nás hezky po havířsku: Zdař Bůh!. Zaplatili jsme vstupné (25,- Kč/os.) a dostali jsme píchačky. Filip nám všem píchnul začátek (i konec) a mohli jsme odejít na šichtu. Nejdříve si paní s Filipem popovídala něco o tom, co se na dole dělá, kdo tam může pracovat atd. Potom jsme postupně navštěvovali jednotlivé provozy a Filip si vše postupně vyzkoušel. Byl to šikovný horník, svoji známku neztratil a tak za ni nakonci dostal odměnu. Jako třešničku na dortu nám paní průvodkyně ukázala parní stroj na výrobu elektřiny.
„A chtěl bys být horníkem?“, ptal se doma tatínek. „Ne – oni chodí ve špinavým oblečení“ , zněla odpověď. Takže je nám jasné, že nám doma roste jeden z budoucích manažerů – límečkářů (-:
Prohlídku doporučuji všem – děti bude opravdu bavit a i dospělí se dozvědí něco nového o tom, co musel horník zvládnout těsně před šichtou i během ní… a to vše se dozvíte během jedné hodiny. Zdař Bůh!


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Peťka

    Pavluschko, důl je tedy od nás úplně mimo, ale až někdy pojedeme kolem, vzpomenu si. Díky za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist