Zažijte s dětmi město tak trochu jinak

Rubrika: Akce pro děti

Při pouliční slavnosti konané v rámci celopražské výzvy „Zažít město jinak“ vznikne na jeden den pěší zóna na Branické ulici. Celá čtvrť se promění, auta nahradí bohatý program a sousedská improvizace.

Vloni místní lidé vytáhli na ulici křesla, objevil se pingpongový stůl, smažily se tu skvělé bramboráky, pilo dobré víno a režisér Jan Svěrák osobně promítal filmy branických režisérů v „letním“ kině Na schodech.

Největší část festivalové zóny se opět zaměří na děti. Přímo na ulici pro ně bude hrát několik divadel, vyroste tu pískoviště, herna i relax zóna pro rodiče, k pohlazení i studiu se otevře živý zvěřinec.

Baner_1x4_Branik_14_logo_DEF

V interaktivních stáncích si budou moci malí experimentátoři vyzkoušet mnoho nového: vytočit hrnek na keramickém kruhu s Alžbětou Labounkovou, ozdobit branickou skálu se Studiem Dobeška nebo se zapojit do vzdělávacího dobrodružství s domácí školou Brandola.

Děti si mohou zahrát také na malém fotbalovém hřišti, které klub ABC Braník postaví přímo na ulici. Velcí i malí si pak budou moci vyzkoušet indické tance, taichi nebo zahrát street basket. A kdo má rád zahradničení, může opět popustit uzdu fantazii při „Květobraní“, které připravila komunitní zahrada Zebra.

Připočítáme-li po celý den živou hudbu, jarmark řemesel a speciality místních restaurací přímo na ulici, vyjde nám, že v Braníku se 13. zářínikdo nudit nebude.

Tradiční specialita – přehlídka filmů branických režisérů (Svěrák, Vorel, ..) „Kino na schodech“ proběhne 8. – 12. září 2014.

Prohlédněte si program na www.braniksobe.cz a určitě přijďte!

branik2

Program festivalu Braník sobě 2014

Sobota 13. září 2014, 11 – 22 hodin

Z programu vybíráme:

  • Kubrtova scéna: 11 hodin – Perníková chaloupka v podání divadla Zvoneček
  • Kubrtova scéna: 15 hodin – Deník kocoura Modroočka v podání Komorního studia Aško Benešov
  • Komunitní zahrada Zebra: 14-17 hodin, květinový workshop – výrobky vyzdobí Dominikánský dvůr
  • Branické hodování: Brááánický perník – upečte bábovku nebo koláče, společně prodáme a výtěžek půjde na branické aktivity
  • Relax zóna: 15 hodin – Bublifukování
  • Fit studio renaty Javůrkové: závody a soutěže pro malé a velké

 a mnoho, mnoho a mnoho dalšího!

Kompletní program najdete na stránkách festivalu Braník sobě.

Plakat_Bra_sobe-2014_DEF

Více o Braníku

Braník je jedna z mála pražských čtvrtí, které si dodnes uchovaly svého ducha, jedinečnou, téměř maloměstskou atmosférou a neanonymní aktivní komunitu svých obyvatel žijící bohatým společenským životem.

Je málo takových lokalit v bezprostřední blízkosti centra hlavního města, s kouzlem minulých branik1věků, kde se příroda snoubí s historií a kam mohou vyrážet Pražané za odpočinkem z velkoměstského ruchu. Přesně takové parametry splňuje Braník.

Do organizace festivalu se zapojila řada známých osobností žijících v Braníku, např. režisér Jan Svěrák,předseda sdružení Za Starý Braník.

Vychutnejte si předešlý ročník

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Pavluschka

    Tento víkend bude tato akce v Ostravě – loni jsme navštívili náhodně, tentokrát už půjdeme určitě… Stojí to za to. Je to oslava dne bez aut – tak alespoň na několika rušných ulicích nahradí auta stánky s atrakcemi, soutěžemi, zajímavostmi…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist