Ostrava – Dolní oblast Vítkovice – Hala U6 – Malý technický park

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Všechny bych vás ráda pozvala do haly. Ano. Zrovna v deštivém počasí se hodí i nějaká akce, kde můžeme zůstat pěkně v suchu, udělat si výlet a něco nového si vyzkoušet. Pro jeden takový deštivý den jsme zvolili Ostravskou halu U6 v Dolní oblasti Vítkovice.

Jde o malý technický park, kde si děti i dospělí vyzkouší různé stroje, vynálezy, jak co funguje, dozví se jak funguje parní stroj, koksárenská pec, ale mohou také vyzkoušet různé věci spjaté s technikou a fyzikou a při tom si trochu zasportovat. Pro děti i dospělé jsou připravené různé obráběcí stroje, které si mohou vyzkoušet, ale také kola, na kterém mohou vyrobit elektřinu vlastním pohonem, vyzkoušet si morseovu abecedu a zachránit tak vlak před vykolejením, nebo se projet na motorce i v autě. Dospělí zavzpomínají na staré časy u vystavených „starých“ aut např. Škoda 100, nebo 120. Zkusí si napumpovat benzín a porovnají cenu kdysi a dnes…
Velký zážitek pro všechny je sputnik i ponorka. Všechny exponáty jsou funkční a můžete si je vyzkoušet.

Ostrava 2 Ostrava 1

Výstava je vhodná pro děti cca od 2 let. Pro ty ještě menší je na konci 1. patra připraven dětský koutek a pro dospělé posezení. Výstavu lze absolvovat s kočárkem. My tuto stálou výstavu navštěvujeme od jejího otevření v r. 2012 2x ročně. Vždy zde objevíme něco nového, syna zaujemou „nové“ věci. Těším se, až bude chodit do školy a mnohé z toho, co se bude učit ve fyzice pochopí na konkrétním příkladě. Doporučená doba prohlídky je 2 hodiny, ale my jsme tam vždy déle (naposledy to bylo 5 hodin). V přízemí je sice občerstvení, ale svačinku vždy bereme do batůžku a svačíme za pochodu. Otevřeno mají každý den od 10 – 18 hodin.
Vstupné:

Všední dny Svátky, víkendy
Dospělí 90,- 110,-
Děti od 6 – 15 let, studenti, důchodci 50,- 70,-
Děti od 3 – 6 let 30,- 30,-
Rodinné vstupné (2+2) 250,- 290,-

26. 9. 2014 bude zpřístupněno široké veřejnosti nové centrum – Svět techniky, které hravou formou návštěvníkům představí zajímavosti vědy a techniky.
Na ploše 14 000 m2 zde budou připraveny celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi bude Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.
Takže už teď se těšíme na další objevy. Přijďte také a rozhodně se nemusíte bát, že se někdo z vás bude nudit.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Pavluschka

  Jardo, tak to tedy doporučuji spíše vyjet si na vysoké pece a podívat se na to všechno z výšky, ale Svět techniky určitě stojí za to. Je dobře že se to zachová jako kulturní památka, i když by někdo byl radši kdyby se torozebralo na železo..

 • Králíček4

  Zrovna dnes jsem o tom četla v časopise Překvapení,vypadá to dobře

 • ludlinka
  ludlinka

  Děti tu byli se známýma o prázdninách. Byli nadšeni.

 • jardamalej
  jardamalej

  Díky za pozvání do Vítkovic. Projížděl jsem nedávno okolo, tedy byl jsem spíše kolem „provezen“ cestou na Staré Hamry a letmo jsem zaznamenal místa, kde jsem – bratru počítáno – před šedesáti lety aktivně pracoval a studoval. Moje škola na Zengrově ulici ještě stojí a z bývalých míst mé práce se stala kulturní a technická památka , taky dobré, žeáno? Snad se tam ještě „zorientuju“ – Jarda

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist