Škola hrou – nakladatelství Svojtka & Co. vítá rekordní počet prvňáčků

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Jak funguje svět? Jak udělat z bílé šelmy tygra? Kolik zůstane na stromech banánů, když každá opička sní tři? Jak se dostat nejrychleji raketou na měsíc? Kudy na inspirativní výzdobu dětského pokoje? A která písmenka tvoří jméno malého čtenáře?

Zábavnost, nápaditost, poutavost – to jsou hlavní charakteristiky několika desítek knižních titulů, které nakladatelství Svojtka & Co. připravilo pro děti od 5 do 8 let před začátkem školního roku.

Letošní rekordní počet prvňáčků, kterých 1. září nastoupilo do škol kolem 130 tisíc, nakladatelský dům připomíná ještě zvýhodněnou cenou vybraných titulů – od encyklopedií z edice Podívej se pod obrázek až po tvůrčí sešity pro kreslení, psaní a další motorické úkoly. A protože jde bez výjimky o publikace poučné, ale především zábavné, celá kampaň nese název Hurá do školy!

Při výběru titulů se řídíme jednoduchým sloganem ´Škola hrou´. Platí to pro úplně první kontakt dětí s institucí školy i pro starší děti, které si již budují vztah k přírodovědným, technickým nebo společenským předmětům. U našich knížek je však důležité i to, že se u nich nenudí ani rodiče,“ dodává Václav Svojtka, majitel nakladatelství Svojtka & Co. Více na www.svojtka.cz.

V rámci kampaně „Hurá do školy“ je připravena řada titulů, které nenásilnou a zábavnou formou připraví děti na tento přechod i na první týdny školního vyučování. Publikace z produkce nakladatelství Svojtka & Co. jsou určené jak pro děti předškolního, tak i mladšího školního věku. A rozhodně je z čeho vybírat.

VelkaKnihaPredskolakapripravuji_se_do_skoly

Budoucím prvňáčkům jsou věnované například sešity a knížky plné obrázkových hádanek, rébusů či hlavolamů, které rozvíjí nejen myšlení a logické uvažovaní, ale i držení a manipulaci s tužkou, a tím zároveň uvykají dětskou ruku psaní.

Rodiče mohou využít i nabídky množství titulů s návody, které jsou věnované zručnosti a tvořivosti – zkrátka domácí výtvarné výchově, a to za použití běžně dostupných materiálů a náčiní jako jsou nůžky, lepidlo, provázek či papír. Ideální kombinace hry, zábavy a zdokonalení manuálních dovedností.

obrazkove_hadankychytre_napady

Jakýmsi přechodem mezi čtenáři obrázků a písmen jsou ilustrované encyklopedie určené pro všechny věkové kategorie. Kdo by si nepamatoval na svou první encyklopedii. V rámci speciální edice „Podívej se pod obrázek“ je odhalováno nejen království zvířat, ale i tajemství lidského těla, objevy a vynálezy, vesmír a fungování světa obecně. Velmi populárními v rámci této edice je například Obrazový atlas světa, jenž se dočkal dotisku, Jak funguje svět nebo Otázky a odpovědi.

Nejen díky poutavým ilustracím, ale i více jak 60 odklápěcím okénkům je v dětech vzbuzována zvědavost a touha zjistit více, což je vhodnou alternativou pasivnímu čtení knih.

Jak_funguje_svetco_se_skryva_v_lidskem_svete

Na starší a zkušenější jsou zaměřené knihy rozvíjející dovednosti a znalosti nabyté v rámci školního vyučování. Soubory her s čísly a slovy, paměť rozvíjející aktivity a hádanky poskytují možnost, jak formovat myšlení i mimo školní zdi.

Jelikož víme, jak náročný a náhlý může být návrat do školní budovy po dlouhé době volna, chtěli jsme se pokusit rodičům i jejich ratolestem tento přechod usnadnit. Díky vybraným publikacím je tak děti možné pozvolna v domácím prostředí připravit na změnu režimu, poznávání, výuku a nové dovednosti, a to aniž by tušily, že se vlastně učí,“ shrnuje nakladatel Václav Svojtka.

Nakladatelství Svojtka & Co. se snaží o dlouhodobé zaměření na děti, což dokazuje nejen svou aktuální nabídkou publikací, ale například i spoluprací s Rádiem Junior v rámci projektu „Malujeme po síti“ nebo unikátní kolekcí audiopohádek.

Více informací a v současnosti nabízené tituly na www.svojtka.cz.

Škola hrou i pro vaše děti!

svojtka_perexMáte-li doma dítě, které se chystá do školy, nebo naopak právě tento rok pro něj začal školními povinnostmi, pak doporučujeme podívat se nabídku titulů nakladatelství Svojtka & Co.  Každý si tu skutečně dokáže vybrat, navíc za skvělé ceny!
A aby to vašim dětem ve škole šlo ještě lépe, připravili jsme pro vás soutěž, ve které tři z vás mají možnost vyhrát výborně zpracované publikace. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázky a mít štěstí při tipování.

Soutěž s publikacemi Hurá do školy běží od 8. do 21. září 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Ivča a Domča

    Knížky vypadají moc hezky, Domča by si hnedka vybral:-) Strašně rád čte, miluje encyklopedie, vybral by si:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist