Naše toulky Prahou

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Při našem týdenním pobytu v Praze jsme navštívili spoustu míst, něco nového, někde to již známe, ale rádi jsme se vrátili. Letos jsme byli ubytovaní na Vyšehradě, takže první naše cesta vedla tam.

dělali jsme jsme si procházku parkem na Vyšehradě, prošli i hřbitov kde je uloženo k odpočinku spousta známých a významných osobností. Nádherná byla vyhlídka z hradeb až na hrad. Nezapomněli jsme na Karlovo náměstí, naše kroky vedli i ke Karlovu mostu a nenechali jsme si ujít Pražský hrad, zlatou uličku, Daliborku a zámecké schody. Dominik obdivoval hradní stráže, ve Zlaté uličce mu učarovala rozsáhlá výstava brnění a zbraní od kterých se nemohl odtrhnout.

praha 3 praha 2

Navštívili jsme několik muzeí, ale vše co zajímalo Domču a co si vybral. Bylo to muzeum lega, kde byla ohromná spousta různých modelů z lega, včetně obrovského Karlova mostu. Od tam si samozřejmě musel odnést další krabičku s legem star wars. Cena vstupu je 200 kč za dospělého a 130 kč za děti.
Další muzeum, kde jsme vydrželi docela dlouho bylo Království železnice na Andělu, modely vláčků zabaví každého na několik hodin, najde se zde i možnost občerstvení, menšího kina, takže pro nás zase prima den.
Cena je pro dospělého 260 kč, děti za 160 kč a děti do výšky metr za 50 kč. Je to poněkud dražší, ale dětem se tam líbí.

praha 6 praha 5

No, a nakonec ještě doporučuji muzem MHD, kam vás doveze okružní historická linka č.91 za 35 kč a děti za 20 kč. Muzeum se nachází ve Střešovicích, je otevřeno od roku 1993 a najdeme zde více jak 40 exponátů historických vozidel.Vstupné je stejné jako pro jízdu historickou tramvají. Po prohlídce muzea se můžete osvěžit v místní restauraci, kde mají i hrací koutek pro děti.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.
Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • danasi

  Koukám, že letošní prázdniny si Dominik pěkně užívá. Byla jsem několik dní bez internetu a rychle hltám vše, co jsem zameškala.

 • jana231

  Králíčku,díky, koukala jsem na to a poslední dobou mají docela dost akcí.Určiě budu sledovat

 • Králíček4

  Jani Sleduj království železnic na fb,mívají akce,třeba jsem tam našla nyní na sobotu dětskou vstupenku zdarma.

 • Králíček4

  Jani,liší se,je to jen menší vůz a hlavně uvnitř nejsou sedadla jako nyní,ale lavice po každé straně.Je to prostě stará historická tramvajka.

 • jana231

  Já pořád čekám,že tu vstupenku do Království železnic někde vyhraju:)Petro, nebude tady nějaká tipovací soutěž?

 • jana231

  Marinádo, moc děkuji,fakt mě to zaujalo!
  Králíčku, asi blbá otázka, ale jak ta historická tramvaj vypadá?
  Liší se podobou od dnešních tramvaje nebo to není poznat?

 • Marinada
 • Králíček4

  ještě jsem zapoměla,že jedna cesta z jedné do druhé konečné trvá asi 35 min,ale záleží kde se nastoupí,může i méně.

 • Králíček4

  Je to linka 91,Linka je v provozu od 5. dubna do 17. listopadu 2014 o sobotách, nedělích a svátcích od 12.00 přibližně do 17.35 hodin.

  Pro rok 2014 vede její trasa: Vozovna Střešovice(muzeum MHD) – Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek – Malostranská – Malostranské náměstí – Hellichova – Újezd – Národní divadlo – Národní třída – Lazarská – Vodičkova – Václavské náměstí – Jindřišská – Masarykovo nádraží – Náměstí republiky – Dlouhá třída – Nábřeží Kapitána Jaroše – Strossmayerovo náměstí – Veletržní – Výstaviště Holešovice.

  Trasa nostalgické linky číslo 91 však může být ovlivněna výlukovými opatřeními.

 • jana231

  Králíčku,jak dlouho trvá ta okružní historická linka a kde se nasedá?

 • Králíček4

  Marinádo,na Vyšehradě jsme byli poprve,ale je krásný,letos jsme zde byli i ubytovaní,takže jsem to měla kousek.

 • Pavluschka

  Muzeum železnice jsme několikrát odložili právě kvůli ceně, ale stejně na něj brzy dojde. Asi počkáme ještě rok ať ta mladší povyroste do věku kdy z toho bude něco mít. V muzeu Lega jsme také byli a bylo to super i pro dospělé…. už se zase těším na výlet do Prahy.

 • Marinada

  Vyšehrad je krásný, tam chodíme na procházku pravidelně 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist