Vytvořte si s vašimi dětmi knížku plnou vzpomínek

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Po úspěchu Fotodeníčku od těhotenství do tří let maminky asi jen s nedočkavostí očekávaly pokračování tohoto úspěšného titulu, které už konečně spatřilo světlo světa…

Byl, stejně jako předchozí titul, připraven ve spolupráci s českými maminkami, které chtěly mít vzpomínky na školku a školu zaznamenány v navazujícím pokračování. Pokud tedy máte doma deníček do tří let, pak rozhodně neváhejte a pořiďte si i Fotodeníček od školky do školy. Nejen pro vás, ale i pro vaše dítě si tak vytvoříte knížku naplněnou nejen klasickými informacemi, ale řadou dalších, zajímavých vzpomínek…

Deníček je opět vytvořen v luxusním provedení a lze si samozřejmě vybrat podle barvy – pro kluka modrou, pro holčičku červenou.

holky_fotokluci_foto

155 stran je určených pro vyplnění dojmů i zážitků z nejrůznějších okamžiků, které dítko zažilo. A to jak ve školce, tak ve škole.

Školce jsou věnovány kapitoly rozdělené na čtyři třídy, škole je pak věnována jedna obsáhlejší kapitola, která je zaměřená na první třídu.
Co se týká školkových zápisů, jde skutečně o naprosto vyčerpávající množství dat a informací, které sem můžete zaznamenat. Ale vlastně nemusíte. Pokud začne vaše dítko navštěvovat předškolní zařízení třeba až druhým rokem, tak začnete tady. Nic se nestane, zápisy v titulu nebudou nijak dotčeny. Ale na druhou stranu, nemusíte ani tak stránky nechávat volné. Stačí domalovat obrázky, přidat fotky – však dítě ten rok, i když nechodilo do školky, rostlo, tvořilo, vzdělávalo se jinak…V tomto případě se fantazii meze nekladou.

Je to vlastně také hravá knížka, kdy dítě spolupracuje na jejím vyplnění. Je tu spousta volného místa, kam dítě může a mělo by, doplnit své vlastní záznamy, třeba obrázky. A vy pak nalepíte fotky a doplníte záznamy, které „jdou jaksi mimo děti“.

Je zde dán prostor i babičkám a dědečkům a také tatínkům. Každý má možnost připsat pár FDII_02.inddslov z jeho vlastních dojmů, vztahujících se k nějaké události, jež je v titulu vedena. To je opravdu velmi zajímavé a rozšiřuje to zpětný pohled – až si za pár let bude váš potomek knihu prohlížet, může zavzpomínat nejen na své zážitky, ale i na zážitky ostatních, nejen maminky, u které se to tak nějak automaticky očekává.

Pro přehlednost slouží v závěru obsah, podle kterého si zcela jednoduše nalistujete období, které si chcete prohlídnout, nebo pracovat na jeho vytváření.

Díky fotodeníčku si můžete vytvořit vlastní album i fotoalbum v jednom a to je, podle mě, zcela unikátní, protože o tom, co v něm bude, rozhodujete vy, resp. vaše dítě. Líbí se mi kroužková vazba, která umožňuje třeba i vytrhnutí listů, které tam prostě mít nechce. Ovšem, musím říci, že se mi to zdá trochu škoda, nicméně je to skutečně na vás. Já bych tedy ihned vytrhla jednu z posledních, kde se nachází reklama na nejmenovaný regenerační krém, a i když chápu, že sponzoři jsou nutní, vadila mi tam.

Titul je rozhodně unikátní i tím, že je vytvořený českými maminkami pro české maminky, nejde o žádný převzatý návod. I jeho design je zajímavý a hodí se rozhodně i jako hezký dárek pro dětičky, které se chystají k prvnímu kroku do školky. Tak ať jim ta cesta, která je čeká, vyjde a ať mohou vzpomínat jen na samé krásné věci…

Více o titulu Tvůj fotodeníček od školky do školy najdete na stránkách nakladatelství Smart Press.

Napsal/a: Ivča a Domča

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Anonymní

    MY MÁME MODROU MOC SE MI LÍBÍ A MÁME PRVNÍ ROK ŠKOLKY ZAPLNĚNÝ…. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist