Moje místo „Areál Jureček“

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Moje oblíbené místo je areál Jureček, nachází se v Praze Říčanech. Líbí se mi, dá se tam příjemně strávit celý den…

Je tam restaurace, koupaliště, pískoviště pro děti. Jsou tam skluzavky, houpačky atd. Dá se tam jet autem, je tam parkoviště kousek od areálu. Dá se tam procházet okolo areálu i s kočárkem. Muže se tam jezdit i na kole, procházet s pejskem. Jsou tam lavičky k posezení, je tam venkovní posezení restaurace. Můžete se tam procházet po lese.

Když je sezona, tak se platí vstup do areálu, ale restaurace je před areálem s venkovním posezením, tam se vstupné neplatí, jenom do areálu s koupalištěm, ale uvnitř areálu je bufet s posezením. Takže se tam opravdu dá strávit příjemně den, ať už s dětma, nebo bez dětí, nebo s pejskem, je určitě o co stát.

Jezdíme tam hlavně v létě s malým k vodě a na procházku, už jsme tam byli několikrát i mimo sezonu, zažili jsme tam spoustu věcí. Například malý si tam vyhraje, na pískovišti, na skluzavkách, vyčachtáme se ve vodě, opaluje se, dáme si dobrý oběd v restauraci. Nebo něco v bufetu, třeba párek v rohlíku, hamburger a jiné občerstvení. Procházíme se okolo areálu v lese, dají se tam sbírat houby, samozřejmě, pokud rostou.

V zimním období je to tam taky hezké, určitě to stojí za to si tam udělat výlet. Jednou jsme tam byli s kamarádkou a jejím přítelem a dětma, nebylo to přímo v létě, myslím, že nějak v květnu nebo červnu. Jen tak jsme se procházeli okolo areálu. Když jsme šli zpátky, tak jsme si všimli jedné paní s pejskem, myslím, že to byl Labrador a ta paní mu házela klacek do vody. A on ho přinesl a ona mu ho hodila znova a on zase plaval pro něj a zase ho přinesl a to nás natolik uchvátilo, že jsme si tam sedli na lavičku a koukali jsme na toho pejska, jak pořád nosí ten klacek, seděli jsme tam, asi půl hodiny, a nemohli jsme tomu uvěřit, jakou má pejsek vytrvalost. Tak jsme se dali s paní do řeči a ta nám pověděla, že kdyby pejska neodvolala, tak by tam snad plaval doteď. Hlavně se to moc líbilo dětem, ty z toho byly úplně nadšené. Taky jsme se od paní dozvěděli, že pejskovi se moc ve vodě líbí. A že ho kolikrát nemůže dostat z vody ven.

Věděli jsme, že voda je ještě studená, tak jsme chlapy vyhecovali, aby tam vlezli, lezli tam, jako mátohy, moc se jim tam nechtělo, ale asi se nechtěli ztrapnit, tak si na konec zaplavali a na oplátku se pobavila ta paní s pejskem. Samozřejmě ten pejsek plaval mimo koupaliště, za areálem. Takže jsme měli hezký zážitek a rychle jsme spěchali domů se ohřát. Nám s dětma ani tak zima nebyla, ale chlapi byli zmrzlí na kost.

Takže si myslím, že určitě stojí za to se tam podívat, je to tam opravdu moc hezké, je tam pěkná příroda a dá se tam toho spousta zažít. Prostě nám se to tam velice líbí a určitě tento rok tam vyrazíme zase.

Tak jestli tam vyrazíte, tak přeju hodně zážitků a hezky strávený den…


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte. Stačí jen do 31. 8.  2012 včetně poslat svůj příběh na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: Matějková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • JanaK

    Taková menší oprava, Říčany nejsou částí Prahy, jen jsou kousek od Prahy. Jureček samotný je v části města zvané Radošovice, vlastně stačí najít les – když pojedete z Prahy (jako od Úhříněvse), zahnete doleva do Haškovy (na rohu je lékárna a trafika), na konci doprava na nám. Čs.armády a pak doleva na ulici Ke koupališti, pak už jen sjet kopec a jste tam 😀
    Jureček je opravu nádherný i v zimě, kdy se dá na něm bruslit. Na dětský den je to zas výchozí místo pro PO-Po-Les, což je tradiční pochod pohádkovým lesem. No a pokud jste jedním z „tichých bláznů“, dá se na Jurečku i rybařit. Jo a pokud si dáte práci, najdete v blízkém lese mnoho zajímavých míst – zkuste třeba najít „klobouk“ 😉

    Určitě si říkáte, jak to vlastně vím? To je velmi prosté, moje maminka se tam narodila a prožila téměř celý život a já tam jezdím k babičce každou chvíli. A určitě všem jeho návštěvu doporučuji.

  • Matějková, díky za pěkný článek a přeji, aby dál toto místečko bylo rájem odpočinku a zároveň zábavy, do kterého se rádi vracíte 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist