Hurá do Vida centra!

Rubrika: Cestování, Volnočasové aktivity, Z našich cest

Kam s dětmi v době nepříjemného počasí a za deště? Dovolte, abych vás pozvala do Brna do Vida sciense centra a trochu vám ho představila.

Vida! Je nový zábavný vědecký park pro celou rodinu v Brně. Na asi 5000 m2 na vás čeká přes 150 interaktivních exponátů. Hrajte si chytře!Vše můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Zkoušeli jste někdy házet balónem v místnosti, která se s vámi otáčí?Že ne?No není to tak jednoduché, ale je to velká sranda.

Můžete si tam odstartovat svoji vlastní raketu, ale na to je potřeba dost síly! Myslíte, že to zvládnete?

Vida Brno 7 Vida Brno 2

Máte představu, jak má vypadat brněnské Náměstí Svobody? Na maketě si můžete dostavět z lega kostek, co sami chcete.

A co teprve, když stiskem jednoho tlačítka rozpoutáte tornádo! I to zde jde vyzkoušet a co teprve, když si do tornáda můžete strčit ruku.

A víte kolik CO2 vypustí do vzduchu auto během ujetí 40 km a kolik třeba při 150 km? Zkuste otočit klíčkem v zapalování a uvidíte, jak se balón u výfuku bude plnit.

Tohle vše a mnohem víc uvidíte na vlastní oči při návštěvě a hlavně si to můžete užít sami, tak jako my.

Vida Brno 6 Vida Brno 5

S Dominikem jsme tam prožili asi 5 hodin plných různých pokusů. Nejvíce se mu líbila maketa vodních kanálů a vodního díla, není nad to, když se může máchat ve vodě, pouštět lodičky a co na tom, když se namočí rukávy. Na mokré oblečení je v okolí samozřejmě několik sušiček, my je hledat nemuseli, takže to nemáme vyzkoušené.

Co si šlápnout do pedálů a samopohonem se rozjet na kole! Domčovi se to povedlo. Skládal nějaké hlavolamy a užili jsme si i hodinové představení plné pokusů s názvem Mráz a žár.

Víte třeba, že jde uvařit voda v misce z papíru? Že nevěříte! Taky jsme koukali, ale opravdu se jim to povedlo. A víte, že jde banánem zatlouci hřebík? Myslíte, že si vymýšlím, že to není možné?Ale je, o tom vás přesvědčí návštěva Vida centra.

Vida Brno 4 Vida Brno 1

Nakonec si Dominik pohrál v koutku s dráhami a autíčky, kde se mu snad líbilo nejvíce.

A kde Vida centrum najdete?Jak jsem psala, tak je to v Brně, na Křižkovského 12, u výstaviště, naproti hotelu Voroněž. Otevřeno je denně od 10 -18 h.

A vstupné je pro dospělého 190 Kč a pro děti od 3-15 let se platí 110 Kč, mají i rodinné vstupné A – 2 dopělí a 2-3 děti do 15 let je za 490 Kč nebo rodinné vstupné B – jeden dospělý a 2-3 děti do 15 let je za 390 Kč.

Opravdu to stojí za to!

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek dubna 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • bokul

  Ve VIDA jsme byli v prosinci a moc se nám tam líbilo. Jako drobnou vadu jsem shledala množství míst, kde to prostě nefungovalo. Na straně druhé motivace vyrazit znovu. Absolvovali jsme také Ohňovou show, a ta byla na jedničku s hvězdičkou.

 • Králíček4

  Gabulko,to je mi líto,že to máte daleko,opravdu se nám tam moc líbilo.Spulkine,není za co děkovat,snad se vám tam bude líbit,tak jako nám.

 • spulkin

  Děkuji za super tip na výlet. Určitě se zajdeme podívat s celou rodinkou.

 • gabulka73
  gabulka73

  Brno máme zruky,škoda

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist