Očima předškoláka: Do školy beze strachu

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Předškolní vzdělávání

Předškoláci se již nepochybně nemohou dočkat prvního školního dne. Ten je sice ještě daleko, správná příprava ale nikdy nekončí!

Ke včasné a správné přípravě do školy patří i různé sešity, které pomáhají budoucím školáčkům k tomu, aby se dobře na školu připravili. Jeden takový s názvem Mezi námi předškoláky, vydalo i nakladatelství Edika, ve své naučné edici. A pro VD jej zrecenzovala maminka Zbynula s dcerou Magdalenkou…

Mezi námi předškoláky 3 – 5 let

Publikace obsahuje:mezi_namu_predskolaky_titulka
1) pracovní listy vytvářející ucelený systém předškolní průpravy pro děti ve věku 3 až 5 let

Pomocí listů se rozvine:
•kreslení, koordinace ruky a oka
•rozumové schopnosti a řeč
•sluchové a zrakové vnímání
•předčíselné a matematické představy
•orientace v prostoru a čase

2) metodický návod pro dospělé


Naši pětiletou dceru okamžitě nadchl příběh, kterým je pracovní sešit propojen.

Ocenili jsme ho i my rodiče, protože dceru díky tomu daleko víc bavilo plnění různých úkolů. Dobrovolně se pouští i do úkolů, které běžně moc nemusí (to jsou například bludiště a hledání cestiček).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celým sešitem provází hrdinové, se kterými se dítě snadno ztotožní a lépe se potom vrací k práci opakovaně. Dcera sama vyhledávala „soba Boba“. Když jsem dříve práci tohoto druhu nazvala „sešity pro předškoláky“, bylo to spíše jako povinnost než zábava.

Další výhodou jsou ilustrace, které se dceři velmi líbí, miluje totiž zvířátka a barvy. Pokud se nám některý úkol zdál pro naši slečnu už příliš snadný, dal se velmi snadno rozšířit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Procvičili jsme na krásných obrázcích rovnou i počty, porovnávání množství. Nejvíce nám pomohly krásné ilustrace k rozmluvení, dcera totiž daleko raději kreslí, než mluví, ale nad sobem Bobem a opicí Alicí se často i rozpovídala více než obvykle.

nick: zbynula, dcera Magdaléna 5 let

Nechte se inspirovat v edici přípravy do školy

mezi_namu_predskolaky2mezi_namu_predskolaky3

Správné grafomotorické schopnosti dětí, jsou základním kritériem pro posouzení jejich zralosti pro školní výuku. Je proto nutné trénovat tyto schopnosti dětí již v předškolním věku. S knížkami a pracovními sešity pro předškoláky od nás, zvládne rozvoj grafomotoriky svých dětí každý rodič.

Napsal/a: Zbynula, Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist