Hubnutí se Světem zdraví

Rubrika: Testováno na VD, Životní styl

Výživoví poradci jsou v poslední době takřka na každém rohu a znám osobně několik kamarádek, které k nim dochází a více či méně úspěšně pod jejich vedením upravují své postavy. Já jsem měla možnost vyzkoušet a otestovat výživovou poradkyni ve Světě zdraví, kde se zabývají nutriční typologií, a vy si můžete přečíst, jestli a jaký to na mě mělo efekt…

Nikdy jsem moc svoji postavu neřešila, nikdy jsem nebyla extra hubená, ale ani extra tlustá, taková normální. Po dětech se trošku zvětšil pas, bříško i zadek, upravila jsem trochu oblečení, ale nadváhou jsem netrpěla. Před časem se mi dostal do ruky článek o ženách, které nenápadně tloustnou, co rok, to jedno kilečko navíc a v padesáti se najednou probudí obézní. To mě trochu trklo, protože to byl přesně můj případ, postupně a nenápadně jsem se přesouvala z původní velikosti 38 (před dětmi) k velikosti 42. Takže když jsem dostala možnost vyzkoušet program ve Světě zdraví, tak jsem to přivítala a zadoufala, že přibírání zastavím. Hubnout jsem si optimisticky myslela, že nepotřebuju.

První návštěva

Nedá se nic dělat, musím vlézt na ten jejich speciální přístroj a podívat se pravdě do očí,  jak to se mnou ve skutečnosti vypadá. Vypadalo to bohužel hůř, než jsem si myslela. Velkou část mého těla tvořil tuk, navíc nějaký speciální viscerální tuk, který je prý vnitřní a nejhorší (do té chvíle jsem vůbec to slovo viscerální neslyšela a teď to mám mít v těle, brr), metabolický věk 44 let (o deset víc než ve skutečnosti), málo svalů i vody, několik kilo nadváhy (to jediné prý není tak hrozné).  Po těchto zdrcujících informacích se mnou poradkyně sestavila cíl, kterého chci dosáhnout a dala mi nějaké první rady na úpravu jídelníčku. Domluvila si se mnou další návštěvu, kde mi zjistí můj metabolický typ a připraví jídelníček na míru. Poradkyně je velmi příjemná a profesionální, neřekla mi, že jsem stará a tlustá, ale ujistila mě, že uvidím, jak se budu cítit lépe, když to zkusím, snažím se jí věřit…

Stanovení metabolického typu

Ve Světě zdraví  pracují poradci s nutriční typologií a jídelníček se sestavuje podle krevní skupiny a metabolického typu. Nedozvíte se tedy obecné informace typu hodně zeleniny, málo příloh, ale úplně přesně konkrétní potraviny, které máte a které nemáte jíst přesně podle vašeho typu. Dokonce některé potraviny, které jsou považované za zdravé, vám nedoporučí, protože pro váš typ vhodné nejsou. Já se třeba dozvídám skvělou informaci, že nesmím čočku, jaká úleva, celý život jí nesnáším a teď ji mám oficiálně zakázanou. Poradkyně mi předá také spoustu papírů k prostudování doma a deníček, do kterého mám psát, co přes den jím, piju a jak cvičím. Deníček je krásný, je v něm spousta citátů a užitečných informací o zdravém stravování.

Přece jenom jsem ale skeptická, jestli vydržím bez čokolády a brambůrků a jestli na ně opravdu přestanu mít chuť, když budu dodržovat tento stravovací režim, jak slibuje poradkyně. Chutě na sladké cítím prý jenom proto, že špatně jím, takže tělo si pak žádá energii a cukr.

Průběžné kontroly a průběh hubnutí

Snažím se dodržovat doporučený jídelníček, jíst co nejvíc vhodné zeleniny a ovoce, správný chléb a jogurty, správné druhy masa a obilovin, snažím se o správný poměr bílkovin a sacharidů a zeleniny v každém jídle. Postupně zkouším pro mě dosud neznámé potraviny – špaldu, jáhly, šmakouna, mléko bez laktózy, žitné vločky apod. Ke svému velkému překvapení postupně zjišťuji, že je to super, že mi to všechno chutná, že se cítím lépe, energie mám více, potřebuju i méně spát, ráno se nepotácím kuchyní, ale normálně vstanu a celý den jsem víc v pohodě, dokonce se přestávám hádat i s manželem, který si stěžuje, že už mě ani nedokáže pořádně vytočit, prostě jsem tak nějak spokojenější. Moje postava se opravdu  mění a upravuje, mizí kila i celulitida a celkově vypadám prostě lépe a lépe. Po dvou měsících  zapínám svoje staré kraťasy, na které se několik let prášilo na půdě a objevuju staronové kousky oblečení.  Také okolí si všímá a chválí.  Do Světa zdraví chodím pravidelně 1x za dva týdny, vždy má pro mě poradkyně nachystané nějaké další informace nebo recepty, probereme otázky, které mě napadají a vysvětluje mi principy zdravé a vhodné stravy, také mě vždycky převáží a zhodnotí průběh hubnutí.

Ukončení programu

Poslední návštěvu je mi trochu smutno, bude se mi po paní poradkyni stýskat, byla moc příjemná… Při posledním převážení jsem tedy celkově o 6 kg lehčí a metabolický věk se snížil na 38 let, klesl nebezpečný viscerální tuk  a mám také o 7 cm méně v pase. Takže skvělý výsledek, teď už mi zbývá jenom udržet si zdravé stravovací návyky po zbytek života a mám vyhráno a jednou ze mě bude důchodkyně se skvělou postavou a spoustou energie.

A  co se mi líbilo

Na přístupu poradkyně ze Světa zdraví jsem asi nejvíce ocenila to, že mi vlastně vůbec nic nezakázala, dokonce ani víno, řekla, že samozřejmě není vhodné, ale nezakázala, jenom mám po každé skleničce vypít i sklenici vody. Nezakázala ani moji milovanou kávu, pouze doporučila omezit na 3 šálky denně, nezakázala ani čokoládu, pouze doporučila dát přednost hořké (nicméně na ni stejně už nemám chuť, když dodržuju nové stravovací návyky).

Důležitý je určitě osobní přístup, obecné principy hubnutí si člověk najde na internetu hned, ale konkrétní potraviny vhodné pro konkrétního člověka, to už nikde najít nejde.

Důležité jsou také pravidelné kontroly, které člověka donutí vše dodržovat, protože by mu pak bylo trapné jít na tu kontrolu, takže pro upevnění zdravých návyků je určitě ze začátku takový dohled vhodný a účinný. Když člověka nikdo nekontroluje, tak je snadné sám sebe přesvědčit, že začnu až zítra…

Myslím, že můžu s klidným svědomím doporučit návštěvu Světa zdraví všem, kteří chtějí upravit svoji váhu nebo i jenom získat více energie a celkově se lépe cítit.

Napsal/a: Zuzana Svobodová

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (17 vyjádření)

 • Skopalka
  Skopalka

  líbí se mi, že ve světě zdraví je více potřebných věcí na jednom místě. Líbí se mi, že se nazabývají jen hubnutím.

 • Skopalka

  já jsem na svět zdraví slyšela jen chválu, toho bych se nebála.

 • Erikka

  no tak já bych už teď hubla jen s profesionálem, zvažovala bych svět zdraví, tam jsem slyšela, že to s nimi skutečně jde hladce.

 • Marinada

  Berulinko, díky moc.

 • Mari,já ti rozumim..mě se taky vždycky kila vracely,ale to jsem byla doma..teď mám brigádu a celkem fofr,takže už nesedím jen doma,mám hodně pohybu,tak se váha drží..samozřejmě 1x za týden se zvážím,abych měla přehled,ale už se nadváhou netrápim jako dřív..tak tfuj,tfuj,drž se holka,ono to půjde 🙂

 • Marinada

  Berulinko, já podobně zhubla před 5ti lety 20kg (za zhruba dva roky), pak už to šlo úplně samo, nepřemýšlela jsem ani o tom. A stejně tak se mi teď začínají kila pomalounku (ale jistě) vracet zpátky a chci se jich zbavit opravdu napořád, ne jen na pět let.

 • tak já i bez pomoci odborníků jsem za necelý 2 roky shodila 30 kg..akorát jsem ze začátku hubnutí vynechala sladký,protože na něm ujíždim a dnes si dám naprosto všechno bez omezení a svojí „svobodnou“váhu si držím.

 • Marinada

  Podle doporučení na internetu jsem se objednala na konzultaci s tím, že se mi do 48hodin ozvou…a doteď se nikdo neozval.
  Tak budu radši dál žít bez toho, aniž bych věděla hodnoty svého tuku (teda chtěla jsem napsat svalstva 🙂 )

 • Anonymní

  Tento způsob se mi vůbec nelíbí, když chci jíst zdravě musím všeho z mírou dle chuti.

 • alenam

  Všem úspěšným gratuluji. Taky bych se k nim ráda zařadila, ale tak nějak pořád nevěřím těm poradcům. Možná by to chtělo přímo doporučení konkrétní paní poradkyně, ale pak je ještě otázka kolik by to stálo.

 • Marinada

  Odkaz na tenhle článek (VD) mají i na stránkách Světu zdraví…
  Jinak musím říct, že se mi to líbí a mám to blízko bydliště – asi to zkusím.

 • Marinada

  To by se mi taky líbilo, mrknu na odkaz. Mně tyhle testy vycházejí dobře – vcelku zdravě jím a cvičím (baví mě to), ale chtěla bych se zmenšit opticky. (Nejjednodušší řešení mi připadá odříznout si prsa, hned by bylo minimálně 6kg dole 🙂 )

  Moc se mi líbí takhle podrobně popsaná vlastní zkušenost od Zuzany – díky.

 • aladin10

  To jsi dobrá 13 kilo je krása a za 7 měsíců?Pěkný vysledek.
  Já bych potřebovala alespon 5 kg abych vypadala v plavkách dobře.
  Poraď mi co funguje.

 • Anonymní

  obecných informací je všude spousty, ale v životě zdraví mě to teprve pomohlo k hubnutí,, jsem spokojená, ted už to jde pomalu, mám probléy s páteří, takže můžu cvičit jen omezeně,,, za 7 měsíců mám dole 13 kg,, a ted už konečně sama vím jak na to a že to funguje,,, přeju všem mnoho štěstí. Karla Dvořáková navštěvovala jsem pobočku v ústí nad labem

 • Anonymní

  Robinsonka
  Pokud nechcete utrácet za výživové poradkyně tak navštivte tento web http://www.zijzdrave.cz/ a tam se vše potřebné o hubnutí a zdrávém životním stylu dozvíte.

 • Anonymní

  A na které pobočce jste byla?

 • bamiska

  tak to by se mi líbilo..navštívila jsem výživovou poradkyni, zaplatila nemalé peníze a výsledkem byly povrchní info které člověk tak nějak ví, a jídelníček všeobecný, který jsem si měla o něco navýšit…..takže zklamání očekávvala jsem právě, to co mi bude nebo nebude vyhovovat a čeho se vyvyrovat a jídelníček napasovaný přesně na sebe….

  nebyla mi schopná ani vysvětlik jak číst v hodnotách potravin, kouknu na kalorie, ale to prý také není dobré, jenže když vidím kolik tam je cukru a kolik tuku tak nevím kolik je dobře a kolik né…takže jsem přišla o 750 korun a to co jsem od ní očekávala se mi nedostavilo…jen u ní je možnost dalšího svičení samozřejmě za pernamentku….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist