Hravě žij zdravě 2010

V Životní styl

hravezijzdraveS přicházejícím podzimem odstartoval již čtvrtý ročník internetového vzdělávacího kurzu zdravého životního stylu Hravě žij zdravě, jehož odborným garantem je i letos Poradenské centrum Výživa dětí. Kurz již několik let oslovuje stovky pedagogů, vychovatelů a především tisíce žáků českých základních škol. Cílem kurzu, jehož stěžejní částí jsou čtyři lekce a Deníček, je edukace dětí a mládeže v oblasti zdravého životního stylu. Informace o kurzu jsou k dispozici na www.soutez.hravezijzdrave.cz.

Z průzkumu realizovaném v roce 2009 občanským sdružením Hravě žij zdravě vyplynulo, že polovina školáků sportuje maximálně dvakrát týdně a pouze 6 % dětí tráví svůj volný čas s rodiči. Neaktivní děti jsou přitom vystaveny vysokému riziku rozvoje obezity. V prevenci dětské obezity má vynikající výsledky kognitivně behaviorální terapie navržená Ivou Málkovou a do teorie převedená v rámci sdružení Stob. „Princip kognitivně behaviorální terapie spočívá v hravém, zábavném a tedy motivujícím předávání informací (například o výživě a dalších oblastech zdravého životního stylu), zahrnuje nácvikové metody opakování, učení a tréninku a vede k postupným změnám v chování, myšlení i emocích,“ vysvětluje Mgr. Jana Divoká z občanského sdružení Hravě žij zdravě a dodává, „na základě kognitivně behaviorálního přístupu byl vytvořen projekt Hravě žij zdravě, jehož stěžejní aktivitou je internetový kurz“.

Soutěžní internetový kurz Hravě žij zdravě má za úkol vysvětlit dětem důležitost jednotlivých denních jídel, naučit je správně jíst i kulturně stolovat. Sleduje také pohybovou aktivitu dětí a snaží se motivovat je ke zkrácení času tráveného u televize nebo počítačových her. Primárně je určen žákům pátých ročníků základních škol, kteří mají šanci soutěžit o hodnotné ceny, nesoutěžně se však do něj mohou zapojit i žáci jiných ročníků.

V letošním roce jsou pro nejšikovnější třídní kolektivy páťáků připraveny zajímavé ceny. Podmínkou pro získání výletu s oficiálním dopravcem Českými drahami a překvapením od internetového portálu Kudy z nudy je v jednotlivých soutěžních lekcích nasbírat jako třída nejvíce bodů za splněné úkoly. Registrace do soutěžní části kurzu bude ukončena 3. 12. 2010, soutěž jako taková 31. 12. 2010. Nesoutěžně kurz probíhá po celý rok.

Zapojte se i Vy a udělejte něco pro svůj zdravý životní styl.
www.soutez.hravezijzdrave.cz

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Vyhodnocení Jarní soutěže o poukázku v hodnotě 500 Kč

Nedávno jsme spustili Jarní soutěž o poukázku v hodnotě 500Kč na nákup v e-shopu Tinky.cz. Mohli jste nám psát své příběhy

Čtu dál →

5 úžasných věcí, které jsem pustila do svého života díky vlastní zahrádce

„Starat se ještě o zahradu? Přece nejsem padlá na hlavu!“ Taky jsem si to kdysi říkala, ale dnes to

Čtu dál →

Recenze: Jdu do školy

Také máte doma předškoláčka a přemýšlíte, zda umí vše, co umět má a zda může do školy? Pokud ano,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist