Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Rubrika: Tipy pro zdraví

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou na řadu pyly, jarní rýmy a všude přítomný prach. Zbavit se jich nejde – alespoň ne mimo náš domov. Uvnitř si ale můžeme vytvořit oázu čistoty, kde nabereme síly a dovolíme tělu si přes noc odpočinout. Zařídit se to dá se zvlhčovačem vzduchu, nebo s čističkou vzduchu s HEPA filtrem.

Kvalita vzduchu je důležitá

Problém totiž leží především ve vzduchu, který vdechujeme. Obsahuje nejen choroboplodné zárodky, ale i alergeny jako prach a roztoče. Většina z nich jsou mikroskopické velikosti, jsou lehké a snadno se rozvíří do vzduchu. Lidské dýchací ústrojí se proti nim nedovede bránit, a tak se dostávají do těla.

Důležité je podpořit tělo kvalitním životním stylem. Ale s tím, jak přibývá alergiků, kteří mají problémy už od útlého věku, je jasné, že je pro zdraví potřeba dělat daleko víc.

Zvlhčovač vzduchu Clean Air Optima CA-603

Zvlhčený vzduch ulehčí alergikům

Zvlhčování vzduchu je jednou z nejekonomičtějších metod, jak ulehčit našemu tělu. Zvlhčovače často doporučují dětské lékařky jako podporu při nachlazení, alergiích a astmatu, dokonce při kožních problémech (zabraňují vysušování pokožky). Zvlhčený vzduch se totiž lépe dýchá. Ultrazvukové zvlhčovače Clean Air Optima jsou volbou na jistotu, protože mají permanentní filtry do nádrže, jsou tiché a úsporné.

Čističky vzduchu jsou druhou cestou, jak si zajistit pohodovou domácnost. Tvoří poslední obranu před viry a alergeny, které vpustíte dovnitř oknem, nebo si je dokonce přinesete na oblečení z ulice. Ulevují alergikům od prachu, pylu, plísním a roztočům. Roztoči se totiž rádi uchycují právě na prachových zrnech.

Nejlepší jsou HEPA filtry

Aby čistička vzduchu měla smysl, je lepší mít HEPA filtr. Zbaví domácnost převážné většiny polutantů – roztočů, prachu, mikrobů, pylu i plísňových spor. A všelijakých dalších nečistot s účinností víc než 90%. Jako hustá síť zachytí částice 20x menší, než průměr lidského vlasu, které bychom jinak vdechli.

HEPA filtrem můžete vybavit nejen čističku vzduchu, ale i svůj vysavač. V kombinaci s hypoalergenním ložním prádlem vám zajistí pokojný spánek.

Filtr Comedes Lavaero 240

Situaci venku neovlivníte – ale svůj domov ano

S touto myšlenkou se společnosti Comedes a Clean Air Optima zaměřily se na zlepšování prostředí v domácnostech. Hlavní poselství je takové: pokud nemůžeme vyčistit vzduch venku, můžeme ho vyčistit aspoň uvnitř.

I když nepočítáme školy a kanceláře, kde jsme zavření většinu dne, v domech trávíme víc než třetinu svého života. Údaje WHO dokonce naznačují, že v západních zemích jsme v budovách až 90% svého života. Proto se na kvalitu prostředí v interiérech vyplatí zaměřit a pořídit si vybavení, které zajistí kvalitu vzduchu v domácnosti.

Čistička vzduchu Comedes Lavaero 240

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist