Proč se vzteká a jak to zastavit

Rubrika: Výchovné tipy, Vývoj a výchova batolete

Bylo to takové hodné dítě a najednou… jako když ho vymění. Nic nepomáhá, Jak se začne vztekat, neplatí na něj vůbec nic… Znáte to? Zajímá vás, proč to tak je, a jak z toho ven?

Nic se neděje jen tak

I když to tak mnohdy nemusí navenek vypadat, tak opravdu všechno má nějakou příčinu nebo důvod. Platí to i o dětském vztekání.

Možná už jste si všimli toho, že když chápete příčinu, je řešení jednodušší.

Automechanik musí zjistit, proč auto nejede, aby ho mohl opravit. Lékař pátrá po příčině bolesti, aby vám mohl pomoci. Ani jednomu z nich nestačí znát problém (auto nejede, břicho bolí). Oba potřebují zjistit, proč tomu tak je, aby mohli navrhnout řešení.

Vztekání se musí vydržet

Už jste tuhle radu nejspíš slyšeli od kamarádky s trošku starším dítětem, než je to vaše. Nebo jste to četli v maminkovském časopise či na internetu:

Říká se tomu období vzdoru a je prostě potřeba to přežít.

Sice to člověka trochu uklidní („Nejsem úplně neschopná matka, mají to tak všichni.“), zároveň to ale nepotěší, ani ničemu nepomůže.

crying-613389_960_720

Vzteklá scéna se dá zastavit!

Ano, čtete dobře, opravdu to jde zastavit. A co víc, když pochopíte skutečné příčiny, můžete dalšímu záchvatu vzteku i předejít. A neznamená to, že prostě uděláte všechno, co svému broučkovi na očích uvidíte.

Přijďte se to naučit

V úterý 22. listopadu 2016 Katka Králová v internetovém vysílání Dětské vztekání: Jak zastavit další scénu dřív, než se rozjede odhalí pravdu o dětských scénách.

Ukáže nám způsob, jak můžeme oba (dítě i rodič) z rozjeté scény vyjít jako vítězové a jak se nenechat rozhodit okolím. Dozvíme se, proč se děti tak vztekají, abychom našli jednoduchou věc, která pomůže vztekání vyřešit i bez křiku a plácnutí.

Zajímá vás to?

Tak se přihlaste na workshop hned teď, ať vám to neuteče.

Vysílání poběží v úterý 22. listopadu 2016 na odkaze, který dostanete po přihlášení. Zúčastnit se ho můžete kdykoli mezi 8. ranní a půlnocí. Kdo bude chtít, může si pouštět rady po kouskách, nebo opakovaně.

Ťukáte si na čelo?

Moc dobře víte díky svým bohatým zkušenostem, že jsou to jen sliby chyby a z období vzdoru prostě není cesty ven?  OK, nemám v úmyslu vás přesvědčovat. Přesto vás zvu. Možná právě proto…

Pokud jste už se svými dětmi vyzkoušeli doporučované 3 kroky, se kterými lze zvládnout vzteklou scénu bez boje, zajímá mě, co v tomto postupu zklamalo. Podělíte se?

Sledujte, napište, vyhrajte 😉

Není-li to první pozvánka na workshop s Katkou Královou, kterou ode mě čtete, víte, že poslední dobou k nim připojuji i soutěž. Tentokrát to bude trochu jinak.

I teď budete mít možnost díky vysílání vyhrát, ale odkážu vás na jinou soutěž. Místo knížky nebo CDčka se v ní hraje o vouchery v hodnotě 500 a 250 Kč. Před Vánocemi by se mohly hodit, co říkáte?

Princip soutěže je hodně podobný tomu, na co jste zvyklý. Vzhledem k vyšší hodnotě (i počtu) výher je potřeba napsat toho o trošku víc, než pár řádků. Můžete ale klidně vycházet právě z tohoto vysílání.

Podrobné info k soutěži najdete v článku Podzimní soutěž o poukázky v hodnotě 500 Kč a 250 Kč.

Toto taky stojí za přečtení!

Zapomenuté zpívání

Byla jednou jedna malá holčička, jmenovala se Anička. Anička byla šikovné, zdravé, hravé a zvídavé malé děvčátko, které moc

Čtu dál →

Recenze: Bětka a Vojtíšek – Jak se těšili na Ježíška

Svátkem Tří králů končí kouzelné vánoční období, které jsme si letos s dětmi v MŠ Sluníčko opravdu užili. Ke

Čtu dál →

[Soutěž] Srdce Aporveru

Startujeme další soutěž pro milovníky knih. Tentokrát dostanete vydatnou dávku dobrodružství. Na své si přijdou ti úplně nejmenší, mladší

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist