Proč se vzteká a jak to zastavit

Rubrika: Výchovné tipy, Vývoj a výchova batolete

Bylo to takové hodné dítě a najednou… jako když ho vymění. Nic nepomáhá, Jak se začne vztekat, neplatí na něj vůbec nic… Znáte to? Zajímá vás, proč to tak je, a jak z toho ven?

Nic se neděje jen tak

I když to tak mnohdy nemusí navenek vypadat, tak opravdu všechno má nějakou příčinu nebo důvod. Platí to i o dětském vztekání.

Možná už jste si všimli toho, že když chápete příčinu, je řešení jednodušší.

Automechanik musí zjistit, proč auto nejede, aby ho mohl opravit. Lékař pátrá po příčině bolesti, aby vám mohl pomoci. Ani jednomu z nich nestačí znát problém (auto nejede, břicho bolí). Oba potřebují zjistit, proč tomu tak je, aby mohli navrhnout řešení.

Vztekání se musí vydržet

Už jste tuhle radu nejspíš slyšeli od kamarádky s trošku starším dítětem, než je to vaše. Nebo jste to četli v maminkovském časopise či na internetu:

Říká se tomu období vzdoru a je prostě potřeba to přežít.

Sice to člověka trochu uklidní („Nejsem úplně neschopná matka, mají to tak všichni.“), zároveň to ale nepotěší, ani ničemu nepomůže.

crying-613389_960_720

Vzteklá scéna se dá zastavit!

Ano, čtete dobře, opravdu to jde zastavit. A co víc, když pochopíte skutečné příčiny, můžete dalšímu záchvatu vzteku i předejít. A neznamená to, že prostě uděláte všechno, co svému broučkovi na očích uvidíte.

Přijďte se to naučit

V úterý 26. června 2018 Katka Králová v internetovém vysílání Dětské vztekání: Jak zastavit další scénu dřív, než se rozjede odhalí pravdu o dětských scénách.

Ukáže nám způsob, jak můžeme oba (dítě i rodič) z rozjeté scény vyjít jako vítězové a jak se nenechat rozhodit okolím. Dozvíme se, proč se děti tak vztekají, abychom našli jednoduchou věc, která pomůže vztekání vyřešit i bez křiku a plácnutí.

Zajímá vás to?

Tak se přihlaste na workshop hned teď, ať vám to neuteče.

Vysílání poběží v úterý 26. června 2018 na odkaze, který dostanete po přihlášení. Zúčastnit se ho můžete kdykoli mezi 8. ranní a půlnocí. Kdo bude chtít, může si pouštět rady po kouskách, nebo opakovaně.

Ťukáte si na čelo?

Moc dobře víte díky svým bohatým zkušenostem, že jsou to jen sliby chyby a z období vzdoru prostě není cesty ven?  OK, nemám v úmyslu vás přesvědčovat. Přesto vás zvu. Možná právě proto…

Pokud jste už se svými dětmi vyzkoušeli doporučované 3 kroky, se kterými lze zvládnout vzteklou scénu bez boje, zajímá mě, co v tomto postupu zklamalo. Podělíte se?

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist