Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Rubrika: Péče o dítě

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete, jsou plenky. Jak vybrat ty pravé? Kolik jich miminko spotřebuje a jak velkou si před jeho narozením pořídit zásobu? Na to všechno se dnes pokusíme odpovědět.

Správná velikost

Pro novorozené miminko budete potřebovat pravděpodobně plenky pro miminka s váhou od dvou do čtyř kilogramů – často je najdete pod označením plenky pro novorozence. Malé miminko bude potřebovat plenku s výřezem na pupík. Ten bude totiž v prvních týdnech velmi citlivý a bude vyžadovat speciální péči.

Přestože mohou mít dvě miminka na gram stejnou váhu, jejich postava se může mírně odlišovat. Jedno bude buclatější a druhé méně. I s tím budete muset při výběru plenek počítat a mimo jiné i proto se nevyplatí před porodem nakupovat příliš velkou plenkovou zásobu.

Správné složení a značka

Jakou značku plenek budete kupovat? Možná už máte jasno, možná si nějaká získala vaši pozornost a ani nepřemýšlíte, že byste šla do jiné. Miminko však může vaše plány obrátit vzhůru nohama. Stejně jako u velikosti i u samotného složení plenek platí, že každému miminku sedne něco úplně jiného.

Jedno miminko může být s jednou značkou naprosto spokojené, druhé může mít po jejím použití kopřivku či opruzeniny.

To je dalším důvodem, proč se nevyplatí nakupovat plenky moc do zásoby. Pokud jich přece jen chcete mít po ruce více, nakupte raději více druhů a značek. Budete tak mít možnost otestovat, které jsou právě pro vaše miminko těmi nejlepšími.

Ekologické plenky

V minulosti byly dětské jednorázové plenky nerozložitelné, a to spoustu maminek začalo trápit. Přece jen takové miminko jich spotřebuje klidně 8 denně, a to už je celkem znát. Proto se opět do popředí vrátily plenky látkové. Ty však zdaleka ne každé mamince vyhovují.

Zvlášť čerstvé maminky, které se musí vše učit a je pro ně vše poprvé, ocení jednoduchost jednorázovek. Naštěstí v dnešní době miminku můžete pořídit rozložitelné ekoplenky, které jsou snadno rozložitelné a šetrné k přírodě i miminkovské pokožce.

Jednou z oblíbených značek ekoplenek je například Moltex Pure and Nature.

Oblíbenou variantou jsou také české plenky Baby Charm, které jsou vyrobené bez použití bělících prostředků a chloru. Nejsou ani parfemované a pro dětskou prdelku jsou tak skutečně tím nejlepším.

Chcete o plenkách vědět víc? Přečtěte si vše o jejich výběru na Bezvaplenky.cz!

Napsal/a: Bezvaplenky.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist