Himerky – „Když široké balení, tak stylově!“

Rubrika: Péče o dítě

Pokud vám bylo ortopedem v porodnici nebo při kontrole kyčlí vašeho čerstvě narozeného miminka doporučeno široké balení, pak nemusíte ztrácet hlavu. Existuje praktické řešení, které vám pomůže překlenout období nošení širokého balení, navíc s velkou parádou!

Ortopedické abdukční kalhotky HIMERKY nahrazují klasické široké balení při terapii patologických nálezů kyčlí, tedy pokud novorozenec nemá fyziologicky dovyvinuté kyčelní klouby a ještě několik týdnů potřebuje, aby byly zajištěny optimální podmínky pro jejich zdravý vývoj.

 Himerky jsou jediný originál

Kalhotky na široké balení HIMERKY vznikly z praktické potřeby vytvořit něco funkčního, co by nahradilo nepříliš šikovné široké balení, a přesto zajistilo správnou polohu kyčlí u dětí, které mají být baleny tzv. „na široko“.

Vše se zrodilo v hlavě porodní asistentky Aleny Himerové, když si její dcera v roce 2011 přinesla z porodnice malého Kryštůfka. Lékaři pro něj doporučili široké balení – 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Počáteční snaha dávat dvě látkové pleny na jednu jednorázovou při neustálém přebalování miminka se ukázala neskutečně namáhavá. Proto se paní Himerová rozhodla, že vymyslí, jak Kryštůfkovi i své dceři zpříjemní povinné široké balení. Dokázala vymyslet způsob, jak zachovat mezi nožičkami všech 16 vrstev plenkoviny, ale zároveň na bříšku a zádíčkách kalhotky udělat pohodlné. Vše zabalila do plátna ze 100% bavlny, opatřila suchými zipy na zapínání a kalhotky byly na světě.

O rok později se dceřině kamarádce narodil chlapeček, který také potřeboval široké balení. Dostal darem první „čmeláčky“ – černo žlutě pruhované kalhotky. Když kalhotky uviděl jeho ortoped, byl z nich nadšený a tak se vlastně zrodil nápad, že by zlepšovák mohl posloužit všem maminkám a miminkům, které potřebují v pohodě překonat období širokého balení.

Postupně tým HIMEREK piloval tvar kalhotek, jejich vzhled i nejmenší detaily a po četných pozitivních reakcích okolí včetně pediatrů se rozhodl je nabídnout v rámci sortimentu již zavedené značky rodinného podniku Himer.

Pro miminka i maminky

Kalhotky se vyrábí ve dvou velikostech: 1 – pro děti s váhou 3-6 kg, obvod pasu 32-44 cm a 2 – pro děti s váhou 5-9 kg, obvod pasu 36-48 cm.

A kdyby vaše miminko spadalo na pomezí dvou velikostí, je na e-shopu www.himer.cz k dispozici „Plus-mínus proužek“, který dokáže kalhotky na objemu nejen zmenšit, ale i zvětšit. Navíc je tu i zakázková výroba pro případ, že potřebujete netypické kalhotky jako např. s jednou nebo třemi plenami navíc, dále když se miminko narodí drobné a velikost 1 je mu příliš velká nebo naopak ortoped doporučí široké balení později a miminko překročí hranici 9 kilogramů.

Roztomilý módní doplněk

Kalhotky se oblékají nejčastěji na jednu vrstvu oblečení – tedy na bodýčko nebo dupačky. V létě je pak možné kalhotky obléknout přímo na jednorázovou plenu. Celé abdukční kalhotky včetně lemů jsou zhotoveny ze 100% bavlny s atesty pro děti mladší 3 let, a tudíž maximálně prodyšné a nezávadné pro vaše miminko. Himerky se prodávají běžně ve 35 vzorech, ve velké barevné i vzorové škále.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist