Život s nemocným dítětem

Rubrika: Kam nechodí slunce..., Onemocnění a léčba

Ráda bych zde s vámi sdílela svůj příběh.

Jsem šťastná žena úžasného muže a matka dvou úžasných dětí. Mám zálibu v “biostylu” a už mnoho let se zajímám o ekologii.

Své děti učím jíst opravdové jídlo, a ne jeho syntetické náhražky. Kupuji (dle mého názoru) ty nejzdravější suroviny a výrobky. Řadu si jich vyrábím i doma. A vzhledem k tomu, že náš syn má zdravotní problémy, to považuji vlastně za nutnost. A o tom chci právě psát tento článek.

Syn měl od narození potíže s trávením, přesto byl pro mě šok to, co následovalo, když bylo synovi rok a tři čtvrtě. Působil zpomaleně, unaveně, přerušil se mu vývoj řeči. A krátce před synovými druhými narozeninami jsem objevila v jeho stolici krev.

Byla jsem zděšená.

Kolečko základních lékařských vyšetření nepřineslo žádný výsledek ani radu, co si počít.

Tenkrát měl syn několikrát denně průjem a v něm krev. V noci se budil a dlouho plakal. Bylo to hrozné a vyčerpávající. Navíc jsem tenkrát šťastně podruhé otěhotněla.

 Trvalo půl roku, než se zdravotní stav mého syna začal zlepšovat.

lkrivinkova-syn2 lkrivinkova-syn

 Cesta k uzdravování vedla přes ordinaci celostní lékařky a homeopatky do centra tradiční čínské medicíny. Ortel, který zazněl z úst terapeuta, byl hrozivý – podezření na počínající Crohnovu chorobu nebo ulcerózní kolitidu.

Opět šok.

Zároveň ale vidina, že při občasné léčbě a dodržování diety má syn šanci na spokojený život.

Nebylo ale pro mě vůbec snadné tomu opravdu uvěřit. Nejtěžší bylo přijmout synovu nemoc a snažit se pochopit, co nám jejím prostřednictvím chce sdělit. Dnes se cítím velmi naplněná, protože mi to ukázalo mnohé i o mně.

Ze zoufalé matky se stala sebevědomá žena – vědomá si svých předností i slabostí. A proto o hodně silnější než kdysi.

Obě naše děti a částečně i já se stravujeme po konzultacích s naším skvělým terapeutem specifickou dietou, jejíž samozřejmou součástí je používání (pokud možno) potravin čerstvých, v bio kvalitě, domácích apod.

Na téma našeho stravování jsem napsala e-book 5 tipů, jak si jídlo užívat a snadno ho zažívat aneb Čemu se vyhnout (nejen) při Crohnově chorobě. V něm popisuji zásady stravování mých dětí a využívám svých dlouholetých zkušeností v oblasti zdravého životního stylu a stravy.

Představuji v něm dietu, kterou úspěšně aplikujeme v naší rodině a která dokáže odlehčit přetíženému trávení. Tato dieta je spolu se samotnou léčbou nemoci klíčová pro zlepšení stavu a uzdravení našeho syna.

Vím, jak je těžké žít každodenní život s takovou nemocí, jako má náš syn. I proto jsem založila blog, ve kterém publikuji články i na toto téma. Svými zkušenostmi chci podpořit ty, kdo mají podobné starosti a poskytnout rady, které bych sama před několika lety velice uvítala.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    Patrala jsem. Potize s travenim se v rodine vyskytly, ale ne tyhle… Osobne si myslim, ze se jen tak neprihodi nic. Patrame spis v sobe a v diteti, co nemoc znamena. Znamena to pro mne klast si otazky casto i neprijemne a zaroven osobne rust a vic rozument svemu diteti. To ze nemoc je dar, neni je fraze.

  • Petra Vymětalová

    Lucko, nepátrala jsi po možných příčinách? Je v tom genetika, nebo se taková nemoc „prostě přihodí“?

    …samozřejmě držím palce, ať to se synkem zvládnete 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist