Očkování – pro a proti

Rubrika: Očkování

injekceOčkováním, jeho výhodami a nevýhodami se zabývá německý lékař Martin Hirte v knize Očkování  – pro a proti, která nedávno vyšla v nakladatelství Outdooring.cz.

Vy máte nyní možnost vyhrát ji v naší soutěži.

Nakladatelství Outdooring.cz vydalo příručku pro všechny rodiče, kteří chtějí být objektivně informovaní nejenom o pozitivech očkování, ale také o jeho nežádoucích účincích. Obsáhlé až vyčerpávající údaje, které známý německý lékař Martin Hirte během své dlouholeté praxe získal a dokládá je nezvratnými čísly lékařských výzkumů, se nedozvíte z reklam farmaceutických firem a patrně ani v ordinaci průměrného lékaře.

ockovani-velka-obalkaNajdete zde rozebraná pozitiva i rizika všech vakcín, které jsou v ČR pro děti povinné. Aktualizované vydání obsahuje nově také informace o očkování proti pneumokokům, klíšťové encefalitidě, chřipce, rakovině děložního čípku, meningokokům a planým neštovicím. Kromě převážně dětských nemocí jsou zde popsána i očkování před cestou do exotických zemí.

Autor nečiní rozhodnutí za rodiče. Tím, že jim předkládá všechna dostupná pro a proti, je nutí přemýšlet nad samotnou podstatou očkování. Kniha navíc obsahuje rozbor právní situace očkování v ČR, která svou direktivností bere rodičům právo na spolurozhodování o zdraví svých dětí a množstvím povinných vakcín vybočuje z normální evropské praxe. Doplňková kapitola je věnovaná očkování proti TBC, které se ve většině rozvinutých zemí provádí kvůli jeho rizikům pouze výběrově.

K dostání na www.outdooring.cz
Brožovaná A5, 405 stran, doporučená cena 399 Kč

Soutěžit o tuto knihu můžete od 11. do 24. února 2010.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • knizkova8

    Vzhledem k tomu,že já vím z rodiny co umí klíšťová encefalitida tak jsem se nerozmýšlela. Potom dám TBC holky byly ještě očkované v porodnici Pepíček už ne ale po Hexe půjde také. No a u holek dám i proti rakovině děl.čípku protože mi na ni umřela mamka

  • No vida, sotva jsem sehnala jedno z posledních kusů starého vydání, tak vyšlo nové:-)

  • Lien

    To tedy koukám, že se na VD objevuje tato kniha, ráda se zůčastním, jsem zvědavá na nové vydání, mělo by být obohacené i o TBC, která v původním není, tak se těším.

  • bokul

    Docela mne zajímá obsah této knihy, přeci jen – studovala jsem i imunologii a zajímá mne názor, resp. pro a proti, která jsou v knize diskutována. Díky za tip!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist