Psyllium

Rubrika: Ostatní

1224255_custardPokud psyllium ještě neznáte, chtěla bych se Vám o něm alespoň zmínit…

Jedná se o vlákninu z indického jitrocele. A k čemu je psyllium vlastně dobré?

Má příznivý vliv na zažívání, současně působí proti zácpě i průjmu, snižuje cholesterol v krvi, odvádí toxické látky…a což určitě většinu potěší:) – může Vám pomoci i ve Vaší snaze snížit svoji váhu:).

Užití je velmi jednoduché – 1 čajovou lžičku rozpustíme ve vodě, dle návodu. Rozmícháme a snažíme se vypít dříve, než se promění v rosol:) To vše musí proběhnout poměrně rychle, k té proměně na rosol by mělo dojít až v žaludku (kvůli poživatelnosti), kde psyllium několikanásobně zvětší objem (na obale uvedeno 40x), ale není to samozřejmě žádný zázračný „lék na hubnutí“:) Ale v žaludku hodně nabobtnání a docela to ten žaludek zaplní.

Musím říct, že psyllium nevypadá vůbec vábně..a bohužel přesně tak i chutná:), ale je to spíše o zvyku… Já si do něj kápnu vždy trochu dětské přesnídavky. A bych nezapomenula! Hodně zapíjet – to kvůli tomu bobtnání.

Psyllium je běžně dostupné např. v lékárně a za balení zaplatíte řádově v desetikorunách – záleží na balení a distributorovi. To moje poslední, co mi leží v šuplíku, 100g za 63,- Kč.

Na závěr:) Sama dobře znám (4 roky) a proto doporučuji..a konečně:), kdyby Vám nepomohlo, neublíží..Sama jsem tento přírodní prostředek objevila prostřednictvím letáčku v obchůdku se zdravou výživou a připadá mi docela škoda, že ho lidé moc neznají.

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (20 vyjádření)

 • pane jo…to je dávno :-).
  No moje zkušenosti byly „bezva“.První sklenička? Děs v očích co to je za želatinu odpornou,přemlouvání se,že je to zdravé :-D.
  Ale po třetím užívání jsem si zvykla a fakt bylo fajn.No vidíte pár let a člověk zapomene…
  Kdo to vytáhl,tomu dík 🙂

 • Zajímalo by mě, jestli můžou Psyllium užívat i hubení. Na pročištění střev…

 • Anonymní

  Ahoj, dr.Popova také užívám, třetí týden jeho hubnoucí kůru, sestavenou s 1 balení psyllia,6 balení čaje Otylka a 1 balení peruánských bylin Hercampure, vše za 490Kč. Momentálně při dodržování mírného omezení tuků a cukrů mám za 3 týdny dole 3kg a zažívání jako v bavlnce. Vřele doporučuji.
  Proti Herbalife a dalším nesmyslům je tohle opravdu přírodní a cenově příznivé. Fakt nedělám reklamu, jen z vlastní zkušenosti.

 • Anonymní

  Ahoj, dr.Popova také užívám, třetí týden jeho hubnoucí kůru, sestavenou s 1 balení psyllia,6 balení čaje Otylka a 1 balení peruánských bylin Hercampure, vše za 490Kč. Momentálně při dodržování mírného omezení tuků a cukrů mám za 3 týdny dole 3kg a zažívání jako v bavlnce. Vřele doporučuji.
  Proti Herbalife a dalším nesmyslům je tohle opravdu přírodní a cenově příznivé. Fakt nedělám reklamu, jen z vlastní zkušenosti.

 • Anonymní

  Hm.Taky kupuji Dr. Popova.Teď mají nějaké novinky v psylliu na jejich stránkách. Jak dlouho to můžu jíst? Já už tak 6 měsíců. Veronika

 • Anonymní

  Ahojky. Já již delší dobu jím psyllium Dr.Popova. Jsem velmi spokojená a pro mne je NEJ. Mají i sladké, ale já nejraději klasiku. Hodně zapíjim! Dr.Popov asi mírně dražší, ale mne funguje.

 • Anonymní

  ted jsem si toho dala prvni sklenici a pripadam si,jako bych snedla vola…tak snad mi pri hubnuti pomuze…

 • Anonymní

  Ano musím potvrdit,že Psyllium užívám cca půl roku a jsem s ním velmi spokojená, pomohlo mi na trávení. Mohu jen doporučit!!!

 • Anonymní

  Ahoj, jen se chci pridat, ze me psyllium take moc pomohlo:) jsem moc spokojena a doporucuju!!

 • Anonymní

  Já tam mám že zvětší objem také 40 x … des sem si dala první skleničku, tak uvidím… 🙂

 • S Psylliem mám také velmi dobré zkušenosti.Chtěla bych,ale upozornit na Psyllium v kapslých které se prodává pod názvem LEPICOL a jsou v něm obsažené ještě prebiotika a probiotika.Z hlediska chuti a konzistence je pro mne snáze poživatelné a méně odpudivé.

 • Vandulo, tak tím trpím i já:), a to bohužel dost:( Ale jednu dobu jsem v práci musela používat jistý „plánovací systém“. Nechci jmenovat, netvrdím, že je špatný, ale je poměrně drahý a myslím, že v tomto případě jde spíš o tu značku, ale osvědčila si mi z něj jediná věc. Mám v mobilu vypsáno, co musím ten den udělat, zkrátka přes co vlak nejde…nemyslím, tím žádné plánování:)- na to taky moc nejsem:( Zkrátka věci, které se denně… případně stejný den v týdnu opakují a ke kterým mám vysloveně negativní vztah:)… Jo! Hlavně jich nesmí být hodně – to na 100% odradí:)

 • Já Psyllium znám, užívala jsem ho. Ale mám jiný problém. Vždycky se pro něco nadchnu, chvíli užívám a pak na to zapomenu. Ať jsou to vytamíny, čistící čaje, ozdravné kůry nebo elixíry mládí – všechno mi nakonec leží v šuplíku zapomenuto. Asi to bude chtít nejdřív něco na sklerózu :-)).

 • Dnes se mi rozjetá diskuze o Psylliu moc hodila. Kolegyně v práci mi zoufale vyprávěla, že její dcera trpí ukrutnou zácpou a že ji doktorka poslala na kolonoskopii (kdo neví, co to je, raději nechtějte vědět- velice nepříjemný „rentgen“ střeva anální cestou, ale zažila jsem už i horší bolesti). Poradila jsem jí Psyllium a abych byla konkrétnější, zadala jsem ve vyhledávači prostě psyllium a je tam o něm pěkné povídání. Podívejte se – dozvíte se víc. Kolegyně zajásala a hned ho šla koupit.

 • Ahoj jaholko,jsem ráda,že jsi o Psyllium napsala,protože ho opravdu spousta lidí nezná jako například já.Takže si ho běžím koupit a jsem zvědavá jaké bude mít na mě účinky.

 • Ahojky,
  zkontrolovala můj:) obal a opravdu 40x,myslím, že je to asi vážně závislé na výrobci…a možná tento údaj také ovlivňuje maximální denní dávku – na mém obale je 5 čajových lžiček. Sama jej užívám po ráno a dávám si právě tu jednu čajovou lžičku…Jen mě opravdu mrzí, že spousta lidí vůbec neví, že něco takového existuje:(

 • Potěšilo mne, že jsem tu objevila něco, co mohu také vřele doporučit. Psyllium jsem užívala na doporučení jedné paní, která se zabývá alternativní medicinou v souvislosti s problémem, který mne trápil hodně let – s hemeroidy. Předepsala mi speciální kúru, kde jednou ze složek bylo i Psyllium. Já ho užívala vždy ráno buď do ovocné šťávy nebo rozmíchané v jogurtu. Určitě Psyllium bylo jedním z důležitých prostředků, díky kterým jsem se hemeroidů zcela (!) zbavila. A kdo ví, o co jde, dá mi za pravdu, že není o co stát. Celá kúra mne vyšla na nějakých 1200,- korun, ale dva měsíce užívání stálo za to. Dnes si psyllium kupuji pravidelně a užívám jej vždy tak měsíc, dva a pak si dám zase pauzu. Vzhledem k tomu, že jsme měli v rodině několik případů rakoviny konečníku a tlustého střeva, doslova jsem nařídila všem nejbližším, aby psyllium také preventivně užívali kvůli správné funkci střev. Nevím, jak je to s podáváním u dětí, které trpí zácpou či průjmy, ale určitě fundovaný prodejce rád poradí. Pokud by někoho zajímala celá kúra proti hemeroidům, ráda poradím.

 • Ještě jsem zapomněla. Já mám na obale,že se objem zvětší 14 krát.Buď mám jiný druh nebo je v uvedeném článku překlep.Jsem puňtičkář(PANNA),omlouvám se :-),přesto se nenechte odradit a zkuste.

 • Jaholko, byl to dobrý nápad napsat o přírodní vláknině, která je v Indii užívaná přes 2 000 let.Snad se nabudete zlobit, ale ráda bych doplnila, že kromě čištění trávicího ústrojí,podpory střevní mikroflóry přispívá i k dobré kondici a kvalitě pleti, to snad uvítá každá z nás :-)). Že je to vhodný doplněk při nadváze opakuji a podotýkám, že je třeba dodržovat pitný režim.Osvědčílo se mi dát PSYLLIUM do hrnku teplé vody s trochou citronové šťávy, potom zapít dalším šálkem ochucené vody,čaje(mně se osvědčil ROOIBOS ČERVENÝ).Ještě dodám,že se PSYLLIUM užívá 30 min před jídlem a NENÍ návykové.
  P.S.:Nedělám reklamu, mám dobrou zkušenost.Není nad pravidelné vyměšování, atd.

 • Jednou jsem to vyzkoušela, ale bohužel jsem nevěděla kde mám hledat nejbližší záchod. Asi to působí na každého jinak, ale mě to vyčistilo dokonale.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist