Noste pravidelně své děti. Kočárek rozhodně nepostačuje!

Rubrika: Péče o miminko

Přímý kontakt malého dítěte s rodiči je enormně důležitý pro jeho správný vývoj. Proto není vhodné svého potomka neustále vozit v kočárku, ale doporučuje se jej  také pravidelně nosit…

Nosítka a šátky na děti. Co by vás mohlo zajímat?

Na nošení dětí bylo ještě v nedávných dobách pohlíženo s jistým despektem. Dnes tomu je ovšem přesně naopak. Přímý kontakt dítěte s rodičem je totiž doporučován, neboť může mít vliv na správný psychický vývoj vašeho potomka. Zaměřme se tedy na některé obvyklé otázky, které jsou s tímto tématem spojeny.

 • Proč používat nosítka a šátky na nošení dětí? Dítě vnímá před narozením především dva stálé vjemy – tělesnou teplotu matky a tlukot jejího srdce. Pokud mu je tedy dopřejete i po porodu, bude se cítit bezpečně. Navíc si tak budujete pevnější citovou vazbu.
 • Zvolit šátek, nebo nosítko? Toť otázka. Pokud si prohlédnete šátky na nošení dětí, zřejmě vás zaujmou svým krásným vzhledem. Naopak při cestě v prostředcích hromadné dopravy je vhodnější použít nosítka na dítě, neboť je lze snadněji sundat.
 • Je nutné dodržovat nějaké postupy? Ano, je. Dítě by mělo být vždy obličejem k vám, důležitá je i dostatečně fixovaná hlavička a kolena by měla být výše, nebo v úrovni kyčlí. Záda potom rozhodně musí být dokulata.
 • Kdy je možné nosítka a šátky používat? Začít je možné téměř okamžitě po narození. A kdy skončit? Obecně se uvádí, že je možné používání do tří let. Nicméně pokud už na rostoucí dítě nebudete fyzicky stačit, přestaňte dříve.
 • Kde si tyto praktické pomocníky pořídit? Takřka kdekoli. Vzhledem ke stále vyšší popularitě je dnes seženete na mnoha místech, včetně nejrůznějších e-shopů. Vybrat si můžete kupříkladu na Pinkorblue.cz…

PoB1

Napsal/a: pink or blue

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • uplny souhlas …ja kočarek ani nemam 🙂 išátky to na nakup pro každej svátek jistííí…jiny darek mi od manzela netreba 😀

 • gabulka73
  gabulka73

  to se lehce řekne,ale jak s dvojčaty? Když jsem nosila po jednom, vždy jeden řval,takže o klidu nemohla být řeč…

 • pivatko

  mám manducu a na vánoce dostanu šité meitai, nosím moc ráda,radši než kočárek, taky je to praktičtější třeba v buse lidi nepomáhají. Malýmu se u mě líbí,ale ani kočárek nezatracujeme

 • endlisek

  V šátku nosím malou občas po domě, aby se uklidnila. V kočáře mi pořád plače, ale na ven ho používám víc. KOupila jsem si nosící bundu, ale stejně se ji v takové zimě teď bojím nosit, nevím, jak ji obléct, aby jí bylo dobře. Už se těším na jaro, to bude nošení jednoduší..

 • Marci55

  V šátku jsem nikdy nenosila

 • Jarmuschka

  Já nosila holky naráz vlastně jen cestou z bytu výtahem dolů ke kočáru (rozložený se nám do výtahu nevešel), když už vyrostly z tašek do kočáru.
  Tu větší v šátku, tu menší v podpaží (ta pak začala i dřív chodit).
  A občas jsem jednu venku dala do šátku, když v kočáru začala plakat.

  Dneska mám co dělat, když si mi jedna nebo druhá sedne na klín, když mají chuť se pomazlit.

 • Anonymní

  Mám dvojčata. Najednou nosím pouze v rukou, každé usadím na jeden bok :-). Teoreticky by se dalo nosit jednoho v nosítku na zádech a druhého v šátku na břiše, ale to nepraktikuji, člověk by nesměl spadnout. Prý existuje nosítku pro dvojčata wengo, ale zkušenost s ním nemám. Já je v nosítku nosím na střídačku. Jedno v nosítku a druhé v kočárku a příště je vystřídám, aby si obě užili obojího :-).

 • Anonymní

  Jarmushka, jasně- mrkni na blog Back on trees (vygoogli), Pavla tam ukazuje jak nosit dvojčata v šátku. Hanz.

 • Jarmuschka

  …a už někdo vymyslel způsob, jak jeden rodič může nést zaráz dvojčata? Na trojčata a další vícečata se ani neptám…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist