Stejně jako naše děti i naši mazlíčci potřebují maximální péči a kvalitní stravu. Dopřejme jim!

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Chcete pro své mazlíčky pouze to nejlepší stejně jako pro své děti? Chcete mít záruku, že vámi koupené granule nejsou jen předraženým pytlem mouky, který viděl maso možná tak z rychlíku? Máme tu pro vás řešení inspirované chutí divoké přírody: americká krmiva Taste of Wild!

Pod značkou Taste of Wild se skrývají kvalitní granule a konzervy pro pejsky i kočičky, které vyrabí firma Diamond Pet Product ve městě Gaston v Severní Karolíně. Jedná se o krmiva, jež jsou mnoha recenzemi po celém světě považována za absolutní špičku.

Kladné recenze z celého světa nelžou

Americký odborný časopis The Whole Dog Journal, který nezávisle zkoumá složení a kvalitu krmiv běžně dostupných na americkém trhu a na základě toho pak každoročně vydává seznam doporučených krmiv, ho řadí mezi ty nejkvalitnější.

Nejvyššího hodnocení dosáhly produkty této značky rovněž na oblíbeném hodnotitelském webu DogFoodAnalysis.com či na DogFoodAdvisor.com. V sortimentu Taste of Wild si vyberou jak majitelé velkých, tak i malých plemen. Jednotlivé druhy krmiv pak samozřejmě zohledňují speciální potřeby dospělých psů, štěňat i psích seniorů.

tow-southwest-canyon-127kg-800x600 tow-rocky-mnt-feline-23kg-800x600

Čtěte složení a pozor na krmiva v supermarketech

Až budete při návštěvě supermarketu procházet regály s krmivy pro psy, zkuste si schválně udělat malý test. Podívejte se všem těm obalům lákajícím na hovězí či drůbeží pochoutky pod pokličku, tedy do složení. Ve většině případů zjistíte, že převažující surovinou granulí jsou obiloviny, konkrétně pšenice, kukuřice, případně sója. Zastoupení masa bude pak spíše podružné.

Výrobci krmiva Taste of Wild se rozhodli jít odlišným směrem. Tento směr vychází z předpokladu, že genetickým předchůdcem psa je vlk. Protože z biologického hlediska nedošlo k žádnému vývojovému oddělení poddruhu psa domácího a vlk i pes tedy mají stejný trávící systém, došlo k rozsáhlým výzkumům a pozorováním toho, čím konkrétně se vlk v přírodě živí.

tow-pacific-stream-136kg-800x600 tow-high-prairie-puppy-136kg-800x600

Kromě masa, které v jeho stravě přirozeně převažuje, bylo zjištěno, že se doplňkově živí i různými bylinami, lesními plody či třeba hroznovým vínem. Dále bylo potvrzeno, že žádné druhy obilovin se v jeho stravě nevyskytují. A právě na těchto pozorováních jsou založeny receptury krmiva Taste of Wild.

Základem je zde pečlivě vybrané a kvalitní maso ze zvířat jako jsou jehňata, kachny, křepelky, bizoni, krůty, kuřata či lososi. Jako doplněk inspirovaný skutečnou divokou přírodou jsou přidávány například maliny, borůvky či různé byliny. To, čemu se výrobci naopak vyhýbají, jsou obiloviny.

tow-high-prairie-13-6kg-800x600 tow-canyon-river-fel-23kg-800x600

A co konkrétně znamená toto složení pro psy a pro jejich zdraví a vitalitu? Základem stravy jsou zde kvalitní živočišně bílkoviny jako nezbytný základ pro zdraví psa. Přidaná zelenina či lesní ovoce jsou přirozeným zdrojem antioxidantů chránících před volnými radikály. Na podporu optimálního zažívání a funkci trávícího traktu je přidáván například sušený kořen čekanky, Enterococcus faecium, Lactobacillus casei a Lactobacillus acidophilus. Sladké brambory, jež jsou do granulí rovněž přidávány, jsou bohaté na vlákninu, vápník, betakaroten, železo a vitamíny A a C a jsou tak mnohem vhodnějším a komplexnějším zdrojem sacharidů než obiloviny. Kromě obilovin pak krmivaTaste of Wild samozřejmě neobsahují ani chemická barviva, aditiviva či konzervanty.

Taste of Wild nabízí široký sortiment krmiv, tak aby si každý majitel mohl vybrat granule či konzervy přímo na míru svého psa, ať už jde o štěně, dospělého psa či seniora. Na své si pak samozřejmě přijdou majitelé velkých i malých plemen. Výrobci také vypočítali optimální dávkování pro každé plemeno, aby byl ještě lépe zajištěn co nejpřesnější poměr kalorií, živin a vitamínů pro každého jednotlivého psa. Dávkování založené na těchto propočtech se nachází na zadní straně balení výrobků. Z krmiv značky Taste of Wild si tedy bez problému vybere každý, kdo respektuje svého psa jako masožravce a vyžaduje pro něj jen tu nejvyšší kvalitu.

tasteofthewildmujmazlikcz

Kde tyto a další kvalitní krmiva pro pejsky i kočky nejlépe zakoupit? Doporučujeme specializované chovatelské potřeby www.mujmazlik.cz.

Napsal/a: mujmazlik.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • mura

  dobré tipy

 • danasi

  V supermarketech moc nekupuji. V jednom obchodě pro mazlíčky měli taky krmivo, kde obsah byl 54% jablek, pak sója, obilniny a na maso jsem jaksi ve výčtu nenarazila. A to měly být granule s příchutí kuřecího masa. Nevím jak tam tu příchuť dostali?
  Mne už zaráží 15kg granulí za 200,-Kč. To už mne odradí od chuti a to to nejím.
  Jaksi jsem ráda, když otevřu pytel granulí a smrdí po sušeném mase. A naše smečka je schopna se poprat o jídlo, i když každý má svou misku. Přece musí zjistit, co má ten druhý. Nejde věřit tumu, že jim to sypu z jednoho.
  Tyto granule jsem ještě nevyzkoušela.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist