Na co se zaměřit při nákupu dětského kočárku?

Rubrika: Péče o miminko

Vzhledem k široké nabídce kočárků by se na první pohled nákup toho nejvhodnější neměl jevit jako velký problém. Ve skutečnosti je ovšem pravdou pravý opak. Při jeho pořízení je totiž nutné dbát na mnoho faktorů. Jaké to jsou?

Kočárky pro maximální spokojenost dětí i rodičů

Důležitých aspektů, na které je nutné myslet před nákupem dětského kočárku, je skutečně více. Zaměřme se tedy na některé z nich.

  • Věk miminka. Jeden z nejdůležitějších faktorů. Pro novorozence je pochopitelně nejvhodnější klasický kočárek hluboký. V případě, že už dítě umí sedět, přichází na řadu sportovní kočárek. Velmi populární jsou ovšem tzv. kombinované kočárky, které obě tyto verze snoubí do jedné. Pro děti, které již umí chodit, jsou určeny golfky. A nesmíme zapomínat ani na situaci, kdy se narodí dvě děti najednou. Pak je zde kočárek pro dvojčata, jenž je dnes zcela běžně k dostání.
  • Pohlaví miminka. Mnozí rodiče sice stále ještě pořizují barvu dětského kočárku podle pohlaví potomka, nicméně v posledních letech lze konstatovat ústup z této tradice.
  • Kočárek do města a na cesty? Na procházky po městě se pochopitelně hodí všechny druhy výše zmíněných kočárků. Pokud se ale rádi vydáváte na výlety a chcete sebou vzít i miminko, takové tvrzení již neplatí. V každém případě Vám na cesty můžeme doporučit golfový či sportovní kočárek, které se v případě potřeby snadněji přenášejí.
  • Doplňky ke kočárkům. Aktuálně mají rodiče na výběr z rozličných doplňků ke kočárkům. Za všechny jmenujme alespoň fusaky do kočárků či zavinovačky, ale možností máte samozřejmě daleko více.
  • Lze při nákupu kočárku ušetřit? Maminkám a tatínkům se často hodí každá koruna, takže proč při nákupu kočárku neušetřit, když je to možné? Tak například internetový obchod Ondalek.cz pro Vás má nejen pestrou nabídku kvalitních kočárků, ale rovněž výhodné ceny!

Napsal/a: Ondalek.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist