Na co se zaměřit při nákupu dětského kočárku?

Rubrika: Péče o miminko

Vzhledem k široké nabídce kočárků by se na první pohled nákup toho nejvhodnější neměl jevit jako velký problém. Ve skutečnosti je ovšem pravdou pravý opak. Při jeho pořízení je totiž nutné dbát na mnoho faktorů. Jaké to jsou?

Kočárky pro maximální spokojenost dětí i rodičů

Důležitých aspektů, na které je nutné myslet před nákupem dětského kočárku, je skutečně více. Zaměřme se tedy na některé z nich.

  • Věk miminka. Jeden z nejdůležitějších faktorů. Pro novorozence je pochopitelně nejvhodnější klasický kočárek hluboký. V případě, že už dítě umí sedět, přichází na řadu sportovní kočárek. Velmi populární jsou ovšem tzv. kombinované kočárky, které obě tyto verze snoubí do jedné. Pro děti, které již umí chodit, jsou určeny golfky. A nesmíme zapomínat ani na situaci, kdy se narodí dvě děti najednou. Pak je zde kočárek pro dvojčata, jenž je dnes zcela běžně k dostání.
  • Pohlaví miminka. Mnozí rodiče sice stále ještě pořizují barvu dětského kočárku podle pohlaví potomka, nicméně v posledních letech lze konstatovat ústup z této tradice.
  • Kočárek do města a na cesty? Na procházky po městě se pochopitelně hodí všechny druhy výše zmíněných kočárků. Pokud se ale rádi vydáváte na výlety a chcete sebou vzít i miminko, takové tvrzení již neplatí. V každém případě Vám na cesty můžeme doporučit golfový či sportovní kočárek, které se v případě potřeby snadněji přenášejí.
  • Doplňky ke kočárkům. Aktuálně mají rodiče na výběr z rozličných doplňků ke kočárkům. Za všechny jmenujme alespoň fusaky do kočárků či zavinovačky, ale možností máte samozřejmě daleko více.
  • Lze při nákupu kočárku ušetřit? Maminkám a tatínkům se často hodí každá koruna, takže proč při nákupu kočárku neušetřit, když je to možné? Tak například internetový obchod Ondalek.cz pro Vás má nejen pestrou nabídku kvalitních kočárků, ale rovněž výhodné ceny!

Napsal/a: Ondalek.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist