Když se ví, jak na to, je to sranda a zábava…

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Tvoření s dětmi

Miluju tvoření jakéhokoliv druhu. Díky svému povolání učitelky v mateřské škole bych řekla, že jsem tím malinko posedlá. Ve všem vidím tvořivý materiál, už i rodina než něco vyhodí, se mě ptá, jestli to budu chtít nechat :-).

V knihkupectvích i knihovnách má cesta pokaždé vede k regálům s knihami s touto tématikou. Díky tomu také vím, že ne každá kniha takto zaměřená, je až tak “povedená“. Do rukou se mi dostala jedna, která se mi velmi líbí.

Nakladatelství Euromedia vydalo knihu Nauč se tvořit, s podtitulem koláže a přáníčka z papíru. Z anglického originálu od Rosa M. Curto ji do českého jazyka přeložila Jana Sýkorová.

Kniha je rozdělena do dvou částí. První se věnuje kolážím a druhá přáníčkům. Osobně si umím představit umět oboje využít i jinak – koláž udělat i na přáníčko a obrázky z přáníček jako samostatné hezké obrázky. V každé části na první dvojstraně najdete vypsané postupy, které s vyzkoušíte během tvoření. Jsou doplněné obrázky pro lepší představivost. Pak již následují jednotlivé výrobky. U každého najdete:

  • Jeho název a finální obrázek „jak by měl vypadat“.
  • Pomůcky, které budete potřebovat.
  • Návod tvoření – ten je rozepsán do jednotlivých kroků, jak postupovat a ke každému je připojen i obrázek, jak to má vypadat (pro lepší názornost a pochopení psaného návodu).
  • Dovětek – větička s tipem na další tvoření nebo vylepšení (dotvoření) již hotového výrobku.

nauc_se_tvorit_p

Na konci každé části na vás čekají šablony, pro usnadnění práce. Na vás už pak je, jestli vám velikost vyhovuje, nebo si ji uzpůsobíte svému tvoření.

Osobně se mi kniha velmi líbí, nápady v ní jsou velmi rozmanité – od housenky, motýlka přes myšku, k hradu, dinosauru, kabelce či domečku. Samotné tvoření je velmi jednoduché (přesto velmi efektní). Zvládnou ho jistě všechny děti předškolního věku. Tím, že není nijak složité, u něho děti jistě vydrží a udrží i svou pozornost při práci a budou se těšit na finální výrobek. Knihu bych doporučila učitelkám mateřských školek, ale i nižšího stupně základních škol. Patří samozřejmě do rukou i maminkám, které rády s dětmi něco vyrábí, ale chybí jim nápady…

No a u takovéto knihy si neumím představit lepší doporučení, jak samotné tvoření a ukázky výrobků z nich, proto nebudu více vychvalovat slovy, ale činy. S malým jsme dělali motýlky a dinosaura.

nauc_se_tvorit6nauc_se_tvorit7nauc_se_tvorit5

nauc_se_tvorit8nauc_se_tvorit3nauc_se_tvorit4

nauc_se_tvorit1nauc_se_tvorit2


nauc_se_tvorit_titulkaNauč se tvořit

Vydalo nakladatelství Knižní klub

Autorka: Rosa M. Curto
Počet stran: 72
Formát: 226 × 268 mm
Vazba: paperback

Knížku Nauč se tvořit si můžete objednat se slevou tady.
Podívejte se i na ukázky z knížky!


logo_KnizniKlubNakladatelství Knižní klub nabízí především českou a světovou literaturu, detektivní romány a thrillery, historické a válečné romány a dětskou literaturu.
Je součástí společnosti Euromedia Group, dceřinné společnosti Bertelsmann AG, která patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist