Tip na výlet – Kroměříž

Rubrika: Cestování, Z našich cest

I když venku nyní panuje zima, vrátila jsem se ve svých vzpomínkách na náš letní výlet do Kroměříže. Cestovali jsme autobusem z Brna do Kroměříže. Mimo památek je možné s dětmi vyzkoušet hru s malou odměnou. Stačí si na zámku, či v turistickém centru vyzvednout kartičku s kterou jsme obcházeli památky po městě a sbírali razítka. Na posledním stanovišti obdrželi děti v muzeum Karla Kryla vyraženou minci. Jsem zvědavá, co vymyslí na příští rok nového.


Protože jsme byli odkázaní na odpolední odjezd autobusu, tak jsme vyrazili hned do zámku. Zde jsme si vyzvedli kartičku a dostali první razítko. Také jsme si koupili turistické vizitky do deníku a dali i jejich razítka. Podle mapky jsme vyrazili na náměstí do muzea Kroměřížska, kde nás čekalo další razítko do kartičky.

Další zastavení bylo zrcadlové bludiště. Bohužel muzeum a bludiště jsme uvnitř nenavštívili, nechali jsme si to až na konec, pokud zbyde čas. Razítka jsme sbírali i v turistickém centru, v kostele Sv. Mořice, pro další jsme se pěkně prošli až do Květné zahrady. Tu jsme samozřejmě nemohli nechat bez prohlídky a celou jsme ji pěkně prošli. Parádní je pohled z Kolonády. Cena vstupného pro dospělé i s rotundou je 120 Kč a pro děti 80 Kč, bez rotundy je to 80 a 60 Kč.

Po prohlídce jsme si dali oběd a vyrazili zase zpět do města. Cestou jsme narazili i na půjčovnu malých elektrických závodniček s plochou na ježdění. Sice jízda trvala pár minut, ale Dominik vyfasoval helmu, usadil se do vozu a vyrazil na trať. Dokonce jsme ho museli zastavit a doporučit mu, aby zvolil pomalejší jízdu, jinak by nám snad vyjel i na ulici. Ale byl moc spokojený.

Kousek za náměstím na nás čekal úžasný obchůdek – Pražírna kávy i s možností posezení, káva byla prostě jedinečná. No a úplně nakonec jsme si nechali muzeum Karla Kryla, kde Dominik dostal poslední razítko do kartičky a svoji minci za splnění úkolů. Já trošku nostalgicky prošla malé muzeum a měla jsem tu možnost si nerušeně poslechnout i několik písniček. Nevím proč mi z nich všech v hlavě utkvěla právě Bratříčku zavírej vrátka! Ceny vstupného jen 40 kč dospělí a děti od 6 let za 20 Kč.

Nakonec naše cesta vedla zpět do zámecké zahrady, kde jsme si projeli vláčkem Podzámeckou zahradu, cena za dospělého je 100 Kč a děti 40 Kč. Poté jsme ji samozřejmě museli projít i pěšky, tedy hlavně za zvířátky. Tam Dominika pobavily nejvíce opičky a volně běhající králíci.

Pak jsme se usadili u občerstvení, aby jsme si odpočinuli a posilnili se před cestou na nádraží. Do Kroměříže nás ještě jedna cesta čeká, aby jsme si prohlédli, co jsme nestihli – a to muzeum Kroměřížska a zrcadlové muzeum. Možná si k tomu přidáme i Muzeum fimových legend, které je v Kotojedech u Kroměříže. Zde se určitě bude líbit každému.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist